سمنان – مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان بابیان اینکه اقامت ۹۶ هزار مسافر در بقاع متبرکه استان ثبت شد، گفت: ۵۳ بقاع متبرکه و امامزاده استان پذیرای مسافران بودند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام عبدالله واحدی ظهر دوشنبه در گفتگو با خبرنگاران به میزبانی اوقاف و امور خیریه سمنان بابیان اینکه اقامت ۹۶ هزار مسافر طی نوروز امسال در بقاع متبرکه استان ثبت شد، ابراز داشت: این تعداد در ۵۳ بقاع متبرکه و امامزاده اقامت داشتند و از خدمات لازم بهره‌مند شدند.

وی بابیان اینکه در سیلاب و بروز کولاک و برف بقاع متبرکه و مساجد استان سمنان آماده میزبانی از مسافران نوروزی بودند، اضافه کرد: علاوه بر ۴۶ پایگاه اسکان در طرح آرامش بهاری نوروز امسال تعداد زیادی از درراه ماندگان در بحران پیش‌آمده در این اماکن متبرکه اسکان داده شدند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان بابیان اینکه چهار هزار وعده‌غذای گرم بین درراه ماندگان سیلاب و برف طی ایام نوروز توزیع شد، ابراز داشت: این اقدام با همکاری اداره اوقاف شهرهای سمنان، شاهرود، دامغان و میامی صورت گرفت و باعث شد تا جمع زیادی از درراه ماندگان نجات یابند.

واحدی در ادامه تصریح کرد: با توجه به اینکه سمنان به‌عنوان یکی از استان‌های گذری برای رسیدن به مشهد مقدس محسوب می‌شود لذا تدارکات لازم برای اسکان مسافران در بقاع متبرکه با توجه به حجم بالای عبور مسافر در نظر گرفته شد.

وی اضافه کرد: باهمت هیئت‌امنای بقاع متبرکه و اداره‌های اوقاف و امور خیریه شهرهای استان تلاش شد تا این خطهبه‌عنوان مقصد گردشگری معرفی شود لذا در این اماکن امکانات و تجهیزات موردنیاز برای اسکان مسافران به‌روز شدند و در اختیار مسافران قرار گرفت.