متقی در نشست دبیران احزاب و تشکل های سیاسی استان سمنان بیان کرد ۲۷ حزب با ۴۵ دفتر فرعی در این استان مشغول فعالیت هستند

به گزارش خبرنگار مهر ، سعید متقی ظهر سه شنبه در نشست دبیران احزاب و تشکل های سیاسی استان سمنان با معاونان استاندار سمنان به میزبانی استانداری ضمن بیان اینکه ۲۷ حزب با ۴۵ دفتر فرعی در این استان مشغول فعالیت هستند، بیان کرد: ۲۰ دفتر فرعی احزاب در شهر سمنان و ۹ دفتر در شهر دامغان فعالیت دارند همچنین دفتر پنج حزب در شاهرود مستقر است و در شهرستان های گرمسار، مهدی شهر و میامی هر کدام دو دفترفعال است.
وی درباره ترکیب و ترتیب اجزاب در سطح استان سمنان افزود: ۱۰ حزب سیاسی با گرایش اصول گرا همراه با ۱۹ دفتر فرعی، ۱۱ حزب اصلاح طلب با ۱۶ دفتر فرعی و ۶ حزب مستقل و اعتدالی با ۱۰ دفتر فرعی در استان سمنان فعالیت دارند.
رشد فعالیت حزبی در استان سمنان
مدیرکل دفتر سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری سمنان، درباره اقدامات این دفتر در سال جاری و در حوزه احزاب نیز، تاکید کرد: تأسیس سه حزب جدید در این استان با تشکیل پرونده در دستور کار کمسیون ماده ۱۰ احزاب استان قرار گرفته است.
متقی درباره پویایی احزاب در سال های اخیر در سطح استان نیز، گفت: تا سال ۹۵، مجموعاً هفت حزب و ۱۷ دفتر فرعی در این استان فعالیت داشتند که بر اساس مجوزهای صادر شده هم اکنون ۲۷ حزب با ۴۵ دفتر فرعی در استان مشغول فعالیت هستند که نشان از رشد خوبی در این زمینه دارد.
ور در خاتمه درباره تاثیرگذاری احزاب و ارتباط آنها با حاکمیت، توضیح داد: هر دولتی که داعیه دار گسترش سیاست ورزی است، باید به احزاب توجه ویژه ای داشته باشد.