باشگاه خصوصی و ۱۲ سالن ورزشی در دامغان فعال است که وجود این تعداد باشگاه و سالن ورزشی از ظرفیت و پتانسیل های بالا در حوزه ورزشی در این شهرستان حکایت دارد.

به گزارش خبرنگار مهر ، علیرضا نوچه ناسار صبح سه شنبه در نشست هم اندیشی با روسای هیئت های ورزشی دامغان با حضور مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان به میزبانی فرمانداری این شهر ضمن بیان اینکه ۳۶ هیئت ورزشی در دامغان وجود دارد، ابراز داشت: ۲۶ باشگاه خصوصی و ۱۲ سالن ورزشی در این شهرستان فعال است که وجود این تعداد باشگاه و سالن ورزشی از ظرفیت و پتانسیل های بالا در حوزه ورزشی در این شهرستان حکایت دارد.
وی بابیان اینکه سرانه ورزشی دامغان ۹۳ سانتی متر است، اضافه کرد: این شهرستان به لحاظ برخورداری از سرانه ورزشی در رتبه های برتر کشوری قرار دارد.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرماندار دامغان بابیان اینکه ورزش سد مستحکم در مقابل آسیب های اجتماعی است، اظهار داشت: ورزش مهم ترین عامل نشاط و شادابی به شمار می رود و با نهادینه شدن میان خانواده و جامعه موجب کاهش آسیب های اجتماعی می شود.
نوچه ناسار بابیان اینکه چهار هزار ورزشکار بیمه شده در دامغان وجود دارد، تصریح کرد: ورزش یکی از گسترده ترین حوزه اجتماعی جامعه است و ورزشکاران و جوانان متعددی سرشار از ظرفیت و پتانسیل در آن مشغول هستند و باید از ظرفیت آن ها در راستای توسعه و پیشرفت شهرستان استفاده شود.
وی ضمن بیان اینکه باید از ظرفیت های مطلوب دامغان برای ایجاد جامعه پویا و بانشاط استفاده شود، افزود: تحرک جسمی از مؤلفه های اصلی در حفظ بهبود سلامت محسوب می شود و هیئت های ورزشی در خط مقدم رسیدگی به مشکلات، تقویت ورزش و سالم سازی قوای جسمانی نسل جوان قرار دارند.