سمنان- ایرنا- امام جمعه دامغان گفت: نپذیرفتن پیام آمریکا در سفر نخست وزیر ژاپن به ایران، اوج اقتدار و استقلال ایران را برای جهانیان به نمایش گذاشت.

حجت الاسلام سید محمد حسینیان در خطبه های نماز جمعه این هفته دامغان در مصلی امام خمینی (ره) این شهر گفت: حضور نخست وزیر ژاپن به ایران با هدف میانجی گری و تامین سوخت ژاپن از ایران و دیدار او با رهبر ایران، دستاوردهای مقتدرانه ای برای ایران به دنبال داشت.
وی تصریح کرد: پیام ارسالی ترامپ به ایران توسط نخست وزیر ژاپن و نپذیرفتن آن توسط رهبر انقلاب، نشان داد که ایران پایبند برجام است و با بدعهدان هیچ برخورد مسالمت آمیزی نخواهد داشت.
حسینیان ادامه داد: نپذیرفتن پیام ترامپ توسط رهبر انقلاب، نشان می دهد که حفظ عزت و نپذیرفتن ذلت عاملی برای اقتدار و استقلال در هر جامعه ای خواهد بود.
وی اظهار داشت: آمریکا چهار دهه فشار، تحریم و تهدید علیه ایران به کار برده است، اما امروز جمهوری اسلامی ایران باطراوت به اوج اقتدار رسیده است.
حسینیان گفت: دنیا شاهد است که امروز آل سعود در برابر قدرت انصارالله، در جنگ های نیابتی، نشست مکه و جنگ یمن شکست خورده است.
وی اضافه کرد: آل سعود که همواره بر حفظ جنگ و نابودی ایران تاکید داشت، امروز حرف از صلح و سازش می زند که همه این عوامل نشانه پی بردن عربستان به قدرت و عظمت ایران و جبهه مقاومت است.
حسینیان، به یکم تیرماه و سالروز تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی اشاره کرد و گفت: تبلیغات اسلامی در طول ۲۸ سال اخیر تاثیر فراوانی در زمینه تبلیغ و اطلاع رسانی دینی بر عهده داشته است.
وی، به فرا رسیدن هفته قوه قضائیه اشاره کرد و گفت: انفجار بمب در دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی و شهادت دکتر بهشتی و ۷۲ تن از یاران انقلاب حادثه ای تلخ در تاریخ جمهوری اسلامی ایران است.
امام جمعه دامغان، با توجه به آغاز فصل تابستان و افزایش مصرف انرژی، از مردم خواست برای جلوگیری از کمبود آب و برق، تا حد امکان در مصرف صرفه جویی کنند.