دامغان و شاهرود در وضعیت قرمز کرونایی/ پیک ششم در راه است

به گزارش خبرنگار تیتر یک دامغان : تغییر وضعیت رنگ بندی کرونایی در شهرستان‌های استان سمنان در حالی از امروز شنبه هشتم آبان ماه رقم خورده که بارها و بارها مسئولان دانشگاه‌های علوم پزشکی ایتان درباره احتمال پیک ششم هشدار داده بودند.

نادیده گرفتن این هشدارها، برگزاری عروسی‌ها و مراسم متعدد در همین دو هفته اخیر و سفرهای متمادی سبب شد تا رنگ بندی در شهرستان‌های استان سمنان دست خوش تغییرات شود تا جایی که امروز سه شهرستان شاهرود، میامی و دامغان در وضعیت قرمز کرونایی یعنی هشدار پیک ششم و احتمال بستری شدن و جان باختن ده‌ها و صدها نفر قرار گیرد.

شرایط در سمنان و گرمسار نیز در وضعیت نارنجی و شکننده است و احتمال اینکه این دو رنگ بندی نیز تغییر کند، وجود دارد از سوی دیگر باید گفت مهدی شهر و سرخه و آرادان در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند اما این بدان معنی نیست که اوضاع در این سه شهرستان خوب است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان درباره آمار کرونا در ۲۴ ساعت منتهی به جمعه بیان کرد: ۱۲ بیمار جدید مثبت با تشخیص قطعی ابتلاء به کووید ۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته در مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان بستری شدند.