شنبه, 2 تير 1397 - السبت 10 شوال 1439 - Saturday 23rd June 2018

آمریکایی‌ها برای اجرا نکردن تعهداتشان در برجام فرار رو به جلو کرده‌اند/ یک عضو توافق چند جانبه نمی‌تواند برای توافق شرط بگذارد

@count ساعتارسال به دوستان
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
آمریکایی‌ها برای اجرا نکردن تعهداتشان در برجام فرار رو به جلو کرده‌اند/ یک عضو توافق چند جانبه نمی‌تواند برای توافق شرط بگذارد
وزیر خارجه گفت: ایالات متحده باید هر چه سریعتر به تعهداتشان در برجام عمل کنند.

به گزارش گروه سیاسی تیتریک دامغان به نقل از خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در حاشیه همایش ایثار، زبان صلح جهانی در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره اظهارات یکی از مقامات آمریکایی مبنی بر اینکه ایران باید در حوزه سایبری، حقوق بشر و فعالیت های اقتصادی سپاه نیز محدودیت هایی را بپذیرد تا واشنگتن در برجام باقی بماند، عنوان کرد: یک عضو یک توافق چند جانبه نمی تواند برای توافق شرط بگذارد. این ها قبلا چند شرط مطرح کردند، آن شرط ها نا به جا بودند و شرط های جدیدشان هم نا به جاست.

وی افزود: اصولا هر شرطی نا به جاست. آنچه که الان ضروری است این است که جامعه بین الملل باید اطمینان حاصل کند که حقوق ایران به عنوان طرفی که برجام را رعایت کرده، این حقوق توسط آمریکا که تعهدات آمریکا است عملی می شود و این مشکل کنونی ماست.

ظریف گفت: آمریکایی ها برای فرار از اجرای تعهداتشان فرار رو به جلو کرده و شرایطی را مطرح می کنند، جامعه بین الملل کاملا وقوف دارد که این شرایط هیچ کدامشان حتی قابل بررسی هم نیست. بنابراین تاکید بر این است که باید هر چه سریعتر آمریکایی ها به تعهداتشان عمل کنند.

ظریف درباره روند آستانه در خصوص سوریه نیز عنوان کرد: ما همواره خواهان این بودیم که توافقات آستانه برای کاهش تنش اجرایی شود، متاسفانه گروه های تروریستی از یک طرف به اقدامات خودشان ادامه دادند و از طرف دیگر سیاستهای بسیار مخرب آمریکا است.

وزیر خارجه بیان کرد: آمریکایی ها برای هدف های کوتاه نظرانه خود که برخی از آن هدفها هم اقتصادی و در واقع برای اشغال سرزمین های نفت خیز سوریه است از نیروهای محلی استفاده می کنند و به یک تنش درازمدت در منطقه ما دامن می زنند، این ها خطراتی است که منطقه ما را تهدید می کند و ضروری است به سیاست های کاهش تنش برگردیم و حرکت حمایتی که برخی از گروه های تروریستی مثل النصره دارند، این حرکت هم متوقف شود.

وزیر خارجه درباره مبانی قدرت ایران نیز گفت: بحث اینکه مبانی قدرت ایران چیست نیاز ماست، ما نمی توانیم صرفا براساس نسخه برداری از نظریه پردازی غربیها برای خودمان آینده را ترسیم کنیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: دانشگاه جایی است که ما باید مزایای نسبی که ایران دارد و مزایایی که توانسته امنیت و تمامیت ارضی جمهوری اسلامی ایران را پاسداری کند و شاید مفاهیم جدیدی را حتی برای صلح و امنیت بین المللی ارائه کرده، باید در این حوزه ها کار کنیم و فکر می کنم دانشگاه دقیقا جای این حرف هاست.

انتهای پیام/

0
Your rating: خالی

دیدگاه‌ها

ارسال نظر جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
کد امنیتی
لطفا عبارت امنیتی را وارد نمایید.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

 

تمام حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی تیتر یک می باشد و استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع بلا مانع است.

طراحی شده توسط صددروازه

 

تلفن تماس : 02335262917

تلفن همراه مدیر مسئول: 09193330240

رایانامه : titreyek[a]chmail.ir

بازگشت