چهارشنبه, 30 خرداد 1397 - الأربعاء 07 شوال 1439 - Wednesday 20th June 2018

اجرایی شدن "داماتو" یا "کاتسا"به معنای نقض برجام است/ ترامپ توپ را به زمین سنا انداخت

@count ساعتارسال به دوستان
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
عضو کمیسیون امنیت ملی؛
اجرایی شدن "داماتو" یا "کاتسا"به معنای نقض برجام است/ ترامپ توپ را به زمین سنا انداخت
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به اینکه آمریکا به دنبال اجرایی شدن قوانین "داماتو" یا "کاتسا" است، گفت: اجرایی شدن این تحریم ها به معنای نقض برجام است.

به گزارش خبرنگار تیتریک دامغان ؛ به نقل از مرآت ابوالفضل حسن بیگی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به تحریم های جدید آمریکا علیه ایران گفت: آمریکایی ها از اول انقلاب متاسفانه همواره جمهوری اسلامی ایران را طی تحریم های گوناگون مورد فشار قرار دادند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه افزود: آمریکایی ها با توجه به خصومتشان نسبت به ایران همواره تلاش می کنند از هر فرصتی سو استفاده کنند تا تحریمی را به  ایران تحمیل نمایند.

اجرایی شدن "داماتو" یا "کاتسا"به معنای نقض برجام است

وی بابیان اینکه برجام یک معاهده بین المللی است، اظهار کرد: همانطور که در متن برجام آمده است از تاریخی که همه تحریم ها لغو شود، تحت هیچ شرایطی تحریم جدید نباید وضع نشود.

حسن بیگی با بیان اینکه هرگز نمی شود یک جانبه برجام را نقض کنند، تصریح کرد: اگر برجام بهم بخورد، ایران کاری خواهد کرد که دنیا در حیرت بماند.

نماینده دامغان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه آمریکا به دنبال آوردن قانون داماتو یا کاتسا است، گفت: آمریکا با آوردن این قوانین نقض پیمان برجام و قوانین بین المللی می کند.

آمریکا همواره روی بحث موشکی اِنقُلت دارد

حسن بیگی با بیان اینکه آمریکا هر گونه تقویت بنیه دفاعی را نمی تواند تحمل کند، گفت: همواره روی بحث موشکی اِنقُلت دارد.

وی تصریح کرد: تلاشش بر این است که به هر شکلی شده جوعمومی را در سطح بین المللی مخدوش کند که تاکنون متوجه شده که تحت هیچ شرایطی امکان پذیر نیست که این اقدام را انجام دهد.

حسن بیگی با بیان اینکه در برجام آمده بود همه کشورها مکلف هستند در بحث تحقیقاتی به ایران کمک کنند، گفت: تا این ساعت هیچکدام قدمی در حد مذاکره هم برنداشته اند و زمان کشی می کنند.

عضو خانه ملت با اشاره به اینکه دانشمندان ایرانی در بحث سانتریفیوژها امروز از نسل یک به نسل 8 رسیدند، بیان کرد: کسی که به این سرعت می تواند به نسل 8 برسد به راحتی می تواند به نسل 20 برسد که آن وقت معنای دیگری پیدا می کند.

وی افزود: طبق ام.پی.تی جمهوری اسلامی ایران مجاز است در این حیطه کار کند و در بحث تحقیقاتی آنها مکلف هستند کمک کنند و در بند 26، 27 و 28 تاکید شده که هیچ تحریم جدیدی نباید وضع شود.

آمریکایی ها نمی خواهند سود بعد از برجام به جیب ایران برسد

حسن بیگی با بیان اینکه آمریکایی ها در پی آن هستند که سود بعد از برجام به جیب ایران نرسد، گفت: آمریکا می خواهد مانع ایران شود تا در بخش هایی عمرانی، صنعتی، انرژی و بخش هایی که می تواند با کمک شرکت های خارجی کارهای عمرانی و اقتصادی در داخل کشور انجام دهد، کاری صورت نگیرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: آنها نوعی عملیات روانی انجام می دهند که هیچ یک از شرکت های بین المللی جرات نکنند در کشور جمهوری اسلامی ایران سرمایه گذاری انجام دهند.

وی در ادامه اظهار کرد: دو سال پیاپی هم رهبری سال اقتصاد مقاومتی را اعلام کردند که خوشبختانه اقدامات موثری در سطح کشور صورت گرفت و خود آمریکایی ها متوجه شدند که خیلی اهرم قوی در اختیارشان نیست.

حسن بیگی با بیان اینکه آمریکایی ها در یک مقطعی از تاریخ یعنی ده سال قبل اگر تهدیدی می کردند قیمت نفت افزایش یا کاهش پیدا می کرد، گفت: یکی از مشکلات اساسی که امروز آمریکایی ها دارند این است که در عمق 5 هزار متری از کانی ها استفاده می کنند و طبیعتا نفت تا زمانی که قیمتش زیر 60 دلار باشد امکان پذیر نیست که آمریکایی ها بتوانند از آن منبع استفاده کنند.

این نماینده مجلس تصریح کرد: در مقطعی که قیمت نفت بالا و 80 دلار بود به سرعت در آن بخش داشتند کار می کردند و وقتی که کاهش قیمت پیدا کرد بیش از 1500 دکل فعالیتشان در آمریکا تعطیل شد.

وی با بیان اینکه با فریادهای ترامپ فقط 30 سنت قیمت نفت افزایش یافت، اظهار کرد: امروز تلاش می کند ترس و وحشت در دل شرکت های بین المللی به وجود بیاورد که در ایران سرمایه گذاری نکنند و سعی دارد قیمت نفت بالا برود که در دریای آزاد روی بحث کانی ها کار کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه به جهانیان ثابت شده است که آمریکا به دنبال برهم زدن قوانین بین المللی و تضعیف شورای امنیت است، گفت: از سویی هم شاهدیم که کشورهای دیگر با ایران مرادودات خود را دارند.

آمریکا، مقروض ترین کشوردنیا

وی با اشاره به اینکه امریکایی ها با طراحی که 50 سال قبل کرده بودند بازهم ناکام ماندند، افزود: طرح تجزیه کشورهای اسلامی و تبدیل کردن آنها به کشورهای ذره ای و تبدیل شدن اسراییل به  قدرت بلامنازعه منطقه با ظهور انقلاب اسلامی به نتیجه نرسید.

حسن بیگی تصریح کرد: آمریکا با حضورش در عراق، افغانستان، سوریه، لیبی، یمن باعث بدهکاری بیش از 6 هزار میلیارد دلاری مردم آمریکا شد و از آن مقطع روز به روز بدهیش ضریب می گیرد و اکنون 20 هزار میلیارد دلار بدهکار است که جزء مقروض ترین کشورهای دنیابه شمار می رود.

ترامپ توپ را به زمین سنا انداخت

وی با بیان اینکه ترامپ درخصوص برجام تمامی حرفهایش را پس گرفت، گفت:رییس جمهور آمریکا در حال حاضر توپ را در زمین سنا انداخته و با این اقدام تا 6 ماه می تواند با مقلطه کاری و برخوردهای عملیات روانی زخم های داخل آمریکا را التیام بخشد.

حسن بیگی با بیان اینکه آمریکا دل خود را به این تحریم ها خوش کرده است، اظهار کرد: رشد کشورها در این مدت بیشتر شده است و شرایط به گونه ای است که دیگر نیازی به غربی ها در کشور نیست.

حمایت 9 کشور از جبهه مقاومت

عضو خانه ملت با اشاره به اینکه در حال حاضر ۹ کشور از همراهان جبهه مقاومت هستند، اظهار کرد: جبهه مقتدری علیه آمریکا شکل گرفته است.

وی با توجه به اینکه امروزه این کشورها به یک قدرت بزرگ منطقه‌ای در مقابل آمریکا تبدیل‌شده‌اند و ایران اسلامی در رأس این قدرت قرار دارد، افزود: آمریکا با به وجود آرودن داعش به دنبال تجزیه کشورهای عراق و سوریه و افغانستان بود تا به دنبال آنبعد به سراغ ایران بیاید که خوشبختانه 9 کشور در جبهه مقاومت قرار گرفتند و نتوانست به اهدافش برسد.

حسن بیگی با بیان اینکه با قرار گرفتن امریکایی ها در این بحران، کشورهای کویت و عمان بی طرفی خود را اعلام کردند، گفت: در حال حاضرعربستانی که در حال فروپاشی است و بحرینی که حتی نمی تواند کشور خود را مدیریت کند و اماراتی که همواره متزلزل است با آمریکایی ها هم دست هستند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید براینکه وزرات اموز خارجه باید با آمریکایی ها برخورد و از آنها شکایت کند، گفت: قوای سه گانه با تبعیت از رهبری  نیز باید روز به روز وقت بیشتر بگذارند تا با قدرت بالایی با آمریکایی ها برخود کنند.


انتهای پیام /
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان

0
Your rating: خالی

دیدگاه‌ها

ارسال نظر جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
کد امنیتی
لطفا عبارت امنیتی را وارد نمایید.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

 

تمام حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی تیتر یک می باشد و استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع بلا مانع است.

طراحی شده توسط صددروازه

 

تلفن تماس : 02335262917

تلفن همراه مدیر مسئول: 09193330240

رایانامه : titreyek[a]chmail.ir

بازگشت