دوشنبه, 28 خرداد 1397 - الاثنين 05 شوال 1439 - Monday 18th June 2018

اجرای طرح مدیریت جامع آبخیز حوزه دامغان رود به عنوان پایلوت در استان سمنان

@count ساعتارسال به دوستان
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
اجرای طرح مدیریت جامع آبخیز حوزه دامغان رود به عنوان یک پایلوت در استان سمنان
از مجموع حوزه آبخیزداری شهرستان یک میلیون و ۲۱۹ هزار و ۹۱ هکتار آن حوزه سد و مابقی فاقد سد است که ۷۴۴ هزار هکتار آن قابلیت اجرای طرح آبخیزداری دارد.

به گزارش خبرنگار تیتریک دامغان ؛ در جلسه هماهنگی و برنامه ریزی اجرای طرح مدیریت جامع حوزه آبخیز دامغان علینقی حیدریان ضمن بیان اینکه از ۷۴۴ هزار هکتار پهنه قابل عملیات در شهرستان، ۵۸۰ هزار هکتار دارای مطالعات توجیهی است، بیان کرد: در کنار این میزان از مجموع تمام اراضی حوزه آبخیز دامغان، یک میلیون و ۱۰۱ هزار و ۶۲ هکتار در مرحله انجام عملیات تفصیلی اجرایی در حوزه آبخیزداری است.

مدیرکل منابع طبیعی استان سمنان گفت: شش حوزه جامع آبخیز شناسایی و برای اجرا به سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور پیشنهاد شد که در حال حاضر طرح جامع مدیریت آبخیز حوزه دامغان رود به صورت پایلوت استانی تصویب و به زودی و با همکاری و مشارکت دستگاه های اجرایی در دامغان اجرا خواهد شد.

وی مقدار عملیات انجام شده از حوزه های دارای مطالعه تفصیلی اجرایی در دامغان را ۷۲ هزار و ۳۳۵ هکتار بیان کرد و افزود: حوزه های سد، شرق، غرب، کوه زر، رشم و معلمان از مهمترین حوزه‌های آبخیزداری در شهرستان کار مطالعات توجیهی، تفصیلی و اجرایی آنها انجام شده است .

حیدریان با بیان اینکه نقش مردم در اجرای طرح مدیریت جامع حوزه آبخیز مهم و اساسی است، اظهار داشت: هفت هدف مهم و اساسی شامل تشکیل ساختار، انتخاب حوزه، تدوین برنامه ها، توانمند سازی و اعتبارات، اجرا و نظارت از مهمترین اهداف اجرای طرح مدیریت جامع حوزه آبخیز در دامغان است.

فرماندار دامغان از اجرای طرح مدیریت جامع آبخیز حوزه دامغان رود به عنوان یک تمرین یاد کرد و گفت: اجرای طرح مدیریت جامع آبخیز حوزه دامغان رود که به عنوان یک پایلوت در استان سمنان اجرا خواهد شد در حقیقت یک تمرین است و می تواند به گسترش فعالیت ها و اهداف کمک کند.

فرماندار دامغان در ادامه افزود: اگر اجرای طرح مدیریت جامع آبخیز حوزه دامغان رود به خوبی اجرا شود قطعا خواهیم توانست آن را گسترش دهیم و در صورتی که این تمرین اشتباه در آن صورت گیرد بد آموزی به همراه خواهد داشت.

وی اضافه کرد: در اجرای این طرح مهم و اساسی باید از تمام توان و ظرفیت دستگاه های اجرایی به خوبی استفاده شود چون اجرای موفق این طرح به تحول و شکوفایی شهرستان نیز کمک فراوان خواهد کرد.

فرماندار دامغان با بیان این نکته که اجرای طرح مدیریت جامع آبخیز حوزه دامغان رود نباید مانع اجرای دیگر پروژه ها و طرح ها در این شهرستان شود، اظهار داشت: اجرای طرح جامع مدیریت آبخیز حوزه دامغان رود در راستای شعار سال مقام معظم رهبری اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال می توان تعریف کرد که باید با جدیت دنبال و پیگیری شود.

مجد خاطر نشان کرد: طرح جامع مدیریت آبخیز در ۳۳ استان کشور از سوی سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور اجرا می شود که دستگاه های اجرایی و مردم نقش مهم و اساسی در اجرای این طرح دارند.

انتهای پیام /

پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان

0
Your rating: خالی

دیدگاه‌ها

ارسال نظر جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
کد امنیتی
لطفا عبارت امنیتی را وارد نمایید.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

 

تمام حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی تیتر یک می باشد و استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع بلا مانع است.

طراحی شده توسط صددروازه

 

تلفن تماس : 02335262917

تلفن همراه مدیر مسئول: 09193330240

رایانامه : titreyek[a]chmail.ir

بازگشت