جمعه, 4 خرداد 1397 - الجمعة 11 رمضان 1439 - Friday 25th May 2018

اراده‌ای در مجلس مانع واریز شدن درآمد هدفمندی یارانه‌ها به خزانه است

@count ساعتارسال به دوستان
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
اراده‌ای در مجلس مانع واریز شدن درآمد هدفمندی یارانه‌ها به خزانه است
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: اراده‌ای در مجلس اجازه نمی دهد 102 هزار میلیارد تومان درآمد هدفمندسازی یارانه ها به خزانه‌ کشور واریز شود.

به گزارش گروه سیاسی تیتریک دامغان به نقل از خبرگزاری فارس، حمیدرضا حاجی‌بابایی نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از نحوه بررسی تبصره 14 بودجه 97 درباره هدفمندسازی یارانه ها گفت: متأسفانه اراده‌ای در مجلس وجود دارد که اجازه نمی دهد 102 هزار میلیارد تومان درآمد ناشی از هدفمندسازی یارانه ها به خزانه‌داری کل کشور واریز شود و این سوال برای ما هست که آیا این درآمد به خزانه واریز می شود یا نه؟

وی افزود: همین اراده، روز گذشته و در نشست علنی نوبت عصر در تخلفی صریح نسبت به آئین‌نامه داخلی مجلس، تبصره 14 را بدون رأی گیری مجلس به کمیسیون تلفیق بودجه بازگرداندند تا تغییراتی در آن صورت گیرد.

حاجی بابایی بیان داشت: مطابق اصل 53 قانون اساسی، تمام درآمدهای دولت باید به خزانه داری کل کشور واریز شده و با تخصیص سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، توسط خزانه پرداخت شود.

وی ادامه داد: تا امروز این پول به حساب خزانه داری واریز نمی‌شد، بلکه در چهار شرکت دولتی چون پالایش و پخش فرآورده های نفتی، شرکت ملی گاز و شرکت های آب و برق، یک حساب افتتاح شده است و این درآمد به آنجا واریز و از آن برداشت می‌شود؛ از همین روست که دولت در موعد مقرر برای پرداخت یارانه نقدی به مشکل برمی‌خورد و می‌گوید که شب پرداخت یارانه، شب عزای ماست.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیشنهاد خود در بررسی تبصره 14 بودجه سال 97 گفت: در پیشنهاد ما دولت مکلف شده بود که کل دریافتی های حاصل از اجرای قانون هدفمندی یارانه ها را مطابق جدول ضمیمه وصول و به حساب درآمد خاص نزد خزانه‌داری کل کشور واریز کند.

وی اضافه کرد: علاوه بر حدود 99 هزار میلیارد تومان که جمع کل دریافتی های ناشی از اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها در این جدول است، حدود سه هزار و 500 میلیارد تومان نیز به عنوان درآمد خالص گاز صادراتی در نظر گرفته شده که در ردیف های دیگر آمده است.

حاجی بابایی گفت: با احتساب این 2 رقم، جمع کل درآمد ناشی از هدفمندسازی یارانه ها 102 هزار میلیارد تومان خواهد شد که بر اساس قانون باید به خزانه‌داری کل کشور واریز و با مجوز خزانه، برداشت شود.

وی افزود: واریز نشدن این درآمد به حساب خزانه، منجر به مفاسدی از قبیل حقوق‌ها و پاداش‌های نجومی خواهد شد که به معنای عدم شفافیت در بودجه است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در پایان با انتقاد از فراهم نشدن فرصت برای ارائه پیشنهادها و تذکرات نمایندگان در جریان بررسی تبصره 14 به بهانه‌های مختلف گفت: ما می‌خواهیم پاسخ دهند که براساس کدام ماده از آئین‌نامه مجلس، تبصره مربوط به هدفمندی یارانه ها بدون طرح در صحن و بدون آن که رأی نمایندگان اخذ شود به کمیسیون تلفیق بودجه بازگشته است.

انتهای پیام/

0
Your rating: خالی

دیدگاه‌ها

ارسال نظر جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
کد امنیتی
لطفا عبارت امنیتی را وارد نمایید.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

 

تمام حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی تیتر یک می باشد و استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع بلا مانع است.

طراحی شده توسط صددروازه

 

تلفن تماس : 02335262917

تلفن همراه مدیر مسئول: 09193330240

رایانامه : titreyek[a]chmail.ir

بازگشت