ارتباط سيار در تپه‌هاي مريخي دامغان

پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
مديرکل ارتباطات و فناوري اطلاعات استان سمنان:
ارتباط سيار در تپه‌هاي مريخي دامغان
مديرکل ارتباطات و فناوري اطلاعات استان سمنان اعلام کرد : تپه‌هاي مريخي شهرستان دامغان را جزو چهار نقطه پايلوت کشور از چهل نقطه گردشگري نجومي از نگاه سازمان فضايي ايران دانست و خواستار توجه مخابرات استان به رفع مشکلات ارتباطي اين نقاط در کوتاه‌ترين زمان ممکن شد.
به گزارش خبرنگار تیتریک ، ميررضايي در هفتمين جلسه شوراي مديران ICT استان که با حضور مديران کل دستگاه‌هاي زيرمجموعه وزارت ارتباطات در استان از قبيل پست، پست بانک،ارتباطات زيرساخت و مخابرات استان در اداره کل پست استان برگزار گرديد با اشاره به بحث گردشگري فضا پايه در چهار شهر نياسر کاشان، قشم، کرمان و دامغان از ميان چهل نقطه گردشگري نجومي در سازمان فضايي کشور، خواستار تامين زيرساخت‌‌هاي ارتباطي در نقاط گردشگري استان به ويژه تپه‌هاي مريخي شهرستان دامغان شد و خاطرنشان کرد: ثبت تپه‌هاي مريخي دامغان در ناسا به عنوان پارک گردشگري فضايي، ظرفيتي ملي براي رونق گردشگري علمي به سود کشور است که فضانوردان روسي و اوکرايني آن را شبيه‌ترين نقطه کره زمين به مريخ مي‌دانند. لذا استفاده از پتانسيل دانشکده نجوم دامغان و برقراري ارتباطات سيار در اين نقاط کمک شاياني به جذب گردشگران داخلي و خارجي نموده و منجر به رونق و ايجاد اشتغال در سطح استان مي‌گردد.
 
ميررضايي چالش‌هاي ارتباطي پيش رو در نقاط دورافتاده و برخي روستاهاي استان را مانعي در جذب گردشگران دانست و با اشاره به تکليف وزارت ارتباطات به اپراتورها براي برقراري رومينگ (امکان استفاده از تلفن همراه براي ارسال يا دريافت صوت، ديتا و پيامک هنگام مسافرت به خارج از محدوده جغرافيايي تحت پوشش اپراتور مبدا) در تمامي روستاهاي استان افزود: موقعيت سايت‌ها، پوشش‌دهي روستاها و رومينگ فعلي آنتن‌ها از جمله مباحثي است که مخابرات استان بايد در انجام آنها نسبت به تعهدات خود پايبند باشد.
 
در ادامه مجيد دارايي مدير مخابرات منطقه سمنان پس از بحث و تبادل‌نظر ساير مديران با اشاره به زيرساخت‌‌هاي خوب استان اظهار داشت: برقراري ارتباط کامل در تپه‌هاي مريخي استان از امروز در دستور کار مخابرات استان قرارمي گيرد.
 
شايان توجه است تپه‌هاي مريخي يکي از پديده‌هاي زمين‌شناختي بسيار جذاب و زيبا در شهر تاريخي دامغان با 124 اثر ثبت‌ ملي شده و 2هزار مکان تاريخي است که اصلي‌ترين آنها در دهستان تويه‌رودبار در مسير روستاي نمکه در 57 کيلومتري شمال دامغان و ديگري در نزديکي روستاي رشم در 130 کيلومتري جنوب دامغان قرار گرفته است. لذا سرعت بخشيدن به ايجاد زيرساخت‌‌هاي ارتباطي و فراهم کردن زمينه ورود گردشگر به تپه‌هاي مريخي مي‌تواند زمينه‌ساز تحولي عظيم در صنعت گردشگري استان باشد.
 روابط عمومي اداره کل ارتباطات و فناوري اطلاعات استان سمنان
انتهای پیام / م
0
Your rating: None

Comments

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

 

تمام حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی تیتر یک می باشد و استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع بلا مانع است.

طراحی شده توسط صددروازه

 

تلفن تماس : 02335262917

تلفن همراه مدیر مسئول: 09193330240

رایانامه : titreyek[a]chmail.ir

بازگشت