جمعه, 29 تير 1397 - الجمعة 08 ذو القعدة 1439 - Friday 20th July 2018

اردو های جهادی در روستاهای محروم و مناطق کمتر توسعه یافته شهرستان دامغان

@count ساعتارسال به دوستان
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
سازمان دهی اردو های جهادی به منظور خدمت رسانی به مناطق کم برخوردار ، محله های اسلامی و با هدف خودسازی دانشجویان
دهرویه مسئول بسیج دانشجوئی استان سمنان: از 17هزار نفر روز سازمان یافته شده در قالب 49 گروه جهادی ، تا کنون 10 هزار نفر روز به روستاهای محروم و مناطق کمتر توسعه یافته اعزام شدند .

به گزارش خبرنگار تیتریک دامغان ؛دهرویه مسئول بسیج دانشجوئی استان سمنان گفت: از 17هزار نفر روز سازمان یافته شده در قالب 49 گروه جهادی ، تا کنون 10 هزار نفر روز به روستاهای محروم و مناطق کمتر توسعه یافته اعزام شدند .

وی در ادامه گفت از 49 گروه جهادی 20 گروه خواهران و 29 گروه برادران هستند و دو گروه به خارج استان ، استان های چهارمحال و بختیاری و هرمزگان اعزام شدند و تعامل بسیار خوبی با استان های دیگر دارند .

مسئول بسیج دانشجوئی استان سمنان در ادامه بازدید از روستاهای کوه زر ، توچاهی ، رشم گفت: این گروه ها در زمینه فعالیت های عمرانی ، فرهنگی ، آموزشی ، تربیتی و اقتصاد مقاومتی جهت خدمت رسانی به مناطق کم برخوردار و محله های اسلامی و خودسازی دانشجویان سازمان دهی شده اند .

دهرویه از فعالیت های فرهنگی طرح هجرت 3 به برنامه هائی از قبیل آموزش سبک زندگی ، کلاس های مشاوره و همچنین برنامه های آموزشی در حوزه اشتغال ، اعتیاد و اقتصاد مقاومتی  و برنامه های عمرانی در زمینه های پروژه های زود بازده و تکمیل ساختمان های نیمه کاره و فعالیت های بهداشتی اردوهای جهادی اشاره نمود .

وی گفت: 110 نفر از دانشجویان به استان چهارمحال و بختیاری و یک گروه 30 نفره به استان هرمزگان اعزام شده اند و جهت خدمت رسانی با روستاهای استان با هماهنگی باعنایت به عمل آمده با فرمانداران و بخشداران و نیاز سنجی های مورد نظر ، روستاهای هدف شناسائی شدند که این روستاها بیشتر در شهرستان دامغان ، سمنان و گرمسار انتخاب شده اند .

مسئول بسیج دانشجوئی استان ضمن اشاره به جامعه هدف 87هزار نفری دانشجوئی در استان جهت ارائه خدمت در روستاهای محروم و مناطق کم برخوردار گفت:در 64 دانشگاه استان دفتر بسیج دانشجوئی مستقر می باشد که 20 درصد کل دانشجویان (14 هزار نفر) عضو بسیج دانشجوئی استان هستند و در اجرا علاوه بر این افراد سایر دانشجویان و تشکل های دانشگاه ها نیز همکاری می نمایند که همکاری و پشتیبانی ادارت مرتبط با روستاها را جهت بهره برداری هر چه بیشتر این اردوها خواستار شد .

وی ضمن اشاره به سه برنامه اصلی و اولویت دار بسیج دانشجوئی طرح هجرت 3 ، طرح ولایت و اردوهای راهیان نور جنوب  غرب سایر برنامه های بسیج دانشجوئی را به شرح ذیل عنوان نمود: اردوهای دانشجویان جدید الورود ، تریبون های آزاد ، بحث های روشنگری ، برنامه های مناسبتی و علمی ، هسته های مطالبه گری و پاتوق های فرهنگی و ...

انتهای پیام /

پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان

0
Your rating: خالی

دیدگاه‌ها

ارسال نظر جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
کد امنیتی
لطفا عبارت امنیتی را وارد نمایید.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

 

تمام حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی تیتر یک می باشد و استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع بلا مانع است.

طراحی شده توسط صددروازه

 

تلفن تماس : 02335262917

تلفن همراه مدیر مسئول: 09193330240

رایانامه : titreyek[a]chmail.ir

بازگشت