دوشنبه, 28 خرداد 1397 - الاثنين 05 شوال 1439 - Monday 18th June 2018

از هر 6 دامغانی یک نفر دانشجوست / زیرساخت‌های اصولی توسعه آموزش عالی تامین شود

@count ساعتارسال به دوستان
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
از هر 6 دامغانی یک نفر دانشجوست / زیرساخت‌های اصولی توسعه آموزش عالی تامین شود
رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان با تشریح وضعیت آموزش عالی در این شهرستان از مسئولان خواست در تامین زیرساخت‌های اصولی برای توسعه آموزش عالی کمک کنند و افزود : در مقابل هر 6 نفر از جمعیت شهری دامغان یک دانشجو حضور دارد که این میزان از سرانه دانشجویی، دامغان را در بهترین شرایط پذیرش دانشجو تعریف می‌کند.

 

به گزارش خبرنگار تیتریک دامغان ؛ حسین عباسپور در گفتگو با خبرنگار تیتریک ، وضعیت آموزش عالی در شهرستان را تشریح کرد و گفت: در مقابل هر 6 نفر از جمعیت شهری دامغان یک دانشجو حضور دارد که این میزان از سرانه دانشجویی، دامغان را در بهترین شرایط پذیرش دانشجو تعریف می‌کند.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان اعضاء هیات علمی را استوانه‌ی دانایی و شرط پویایی محیط دانشگاهی عنوان کرد و اظهار  داشت: اگرچه فاصله دامغان تا مرکز مسیر زیادی نیست ولی عدم وجود فرودگاه، نبود توجه ویژه به امکان ترددهای ریلی، فقدان سهمیه‌ی بلیت قطار و سهم اندک از خودروهای عمومی و محدودیت در ترددهای بین شهری موجب شده اقبال به خدمت در این شهر کاهش یابد.

عباسپور تصریح کرد : واحد دامغان با بیش از 150 رشته گرایش و با سرانه‌ی بالای 67 درصد از حضور دانشجویان در تحصیلات تکمیلی یکی از مهمترین واحدهای دانشگاهی در تربیت نیروی کار خلاق جامعه است و از مسئولان می‌خواهم امکان تردد استادان و دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی را بنا به ضرورت فراهم کنند.

وی از حرکت قطارهای تندرو در مسیر تهران شاهرود خبر داد و گفت: شهر دانشگاهی دامغان با 15 هزار نفر جمعیت دانشجویی نیازمند تامین قطار ویژه در مسیر تهران و مشهد است و مراجعات دانشجویی نشان از تحمل زحمت برای این قشر دارد.

رییس واحد دامغان توسعه ساختار دانشگاهی در دو بعد کمی و کیفی را وابسته به تامین و ارتقا زیرساختها دانست و خاطرنشان کرد: تامین رفاه نسبی برای استادان غیربومی و تخصیص مسکن مناسب و امکان تردد ایمن می‌تواند در توسعه کیفی و رفع دغدغه‌های استادان و دانشجویان نقش مهمی داشته باشد.

 


انتهای پیام /
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان

0
Your rating: خالی

دیدگاه‌ها

ارسال نظر جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
کد امنیتی
لطفا عبارت امنیتی را وارد نمایید.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

 

تمام حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی تیتر یک می باشد و استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع بلا مانع است.

طراحی شده توسط صددروازه

 

تلفن تماس : 02335262917

تلفن همراه مدیر مسئول: 09193330240

رایانامه : titreyek[a]chmail.ir

بازگشت