جمعه, 29 تير 1397 - الجمعة 08 ذو القعدة 1439 - Friday 20th July 2018

اعزام کاروان دانشجویی و مردمی به مناطق زلزله زده کرمانشاه / صف های طولانی و انتظار کودکان

@count ساعتارسال به دوستان
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
استاد گروه معارف دانشگاه دامغان؛
اعزام کاروان دانشجویی و مردمی به مناطق زلزله زده کرمانشاه / صف های طولانی و انتظار کودکان
ملاکاظمی گفت: مصائب و مشکلات در مناطق زلزله زده بسیار زیادتر از آن است که در تصوریک فرد می باشد پس از حضور در منطقه متوجه می شوید که چه نیازهایی وجود دارد

به گزارش خبرنگار تیتریک دامغان ؛ خیلی از گروها کمک های خود را به مناطق زلزله زده ارسال می کنند و یا خود نیز در مناطق حضور پیدا می کنند اما پس ازارسال و یا بازگشت دیگر مانند بار اول آن شور و حال جهت ادامه امداد رسانی را ندارند اما هستند افرادی که با دغدغه بیشتر به ادامه کار می پردازند در این خصوص با استاد گروه معارف دانشگاه دامغان درمورد کارهای صورت گرفته در مدت 4 روزپس از بازگشت مناطق زلزله زده کرمانشاه و حرکت های آتش به اختیار گفتگویی داریم که در ادامه می آید.
مشکلات مردم منطقه بیشتر از حد تصور ما است
استاد گروه معارف دانشگاه دامغان در گفتگو با خبرنگار تیتریک گفت: مصائب و مشکلات در مناطق زلزله زده بسیار زیادتر از آن است که در تصوریک فرد می باشد پس از حضور در منطقه متوجه می شوید که چه نیازهایی وجود دارد که برای رسیدگی به آن باید اقدامات بیشتری انجام دهید.
12 میلیون کمک نقدی تا کنون
ملاکاظمی ادامه داد: درمدت چهار روز از بازگشت مبلغ 12 میلیون تومان جهت تهیه کانکس و همچنین مقادیری البسه و پتو از خیرین جمع آوری شده است که تا پایان هفته جاری نیز یک اتوبوس از دانشجویان و تعدادی از همشهریان طبق هماهنگی های به عمل آمده جهت کمک در امور زلزله زدگان به کرمانشاه اعزام می شوند.
اعزامها به مناطق زلزله زده ادامه دارد
وی اشاره کرد: با توجه به هماهنگی های صورت گرفته اعزامها بصورت منظم ادامه دارد و افرادی که تمایل دارند می توانند با شماره های 09191316635 ویا 09025883663 تماس گرفته و ثبت نام کنند تا در نوبتهای بعدی جهت اعزام به مناطق زلزله زده اعزام شوند.
صف های طولانی و انتظار کودکان
استاد گروه معارف دانشگاه دامغان اشاره کرد: آنچه از مشکلات بعنوان نمونه می توان اشاره کرد مثلا در حوزه بهداشت بسیار برای مردم مشقت و سختی وجود دارد از نرفتن این خانواده ها برای استحمام تا صف های طولانی کودکان و بزرگسالان برای سرویس بهداشتی آنهم در این هوای سرد زمستان، در بعضی مناطق نیز برای درمان باید مسیرتقریبا طولانی این مردم پیمایش کنند تا به چادر هلال احمر برسند البته بگویم هلال احمر بسیار حضور پررنگی دارد اما با توجه به وسعت مناطق آسیب دیده نیاز به افزایش این امدادگران می باشد.
ملاکاظمی افزود: دپوی زباله در نزدیکی مناطق اسکان، شیوع بیماری در این هوای سرد و.. مواردی است که می توان به آن اشاره کرد و اگر امکان می داشت دستگاه های دولتی مانند شهرداری یا دستگاه های دیگر بخشی از نیروی کار خود را داوطلب به مناطق زلزله زده ماموریت می فرستادند کمک بزرگی در این راستا می شود.
کارتان را ادامه بدهید آتش به اختیار عمل کردن یعنی همین
استاد دانشگاه دامغان گفت: پس از بازگشت از کرمانشاه گزارشی را خدمت نماینده ولی فقیه در استان از کارهای انجام گرفته در مناطق زلزله زده ارائه دادیم و به ما گفتند که کارتان را ادامه بدهید کار جهادی وآتش به اختیارعمل کردن یعنی همین اقدام شما و امیدوارم که ادامه دار باشد.
وی درپایان گفت: افرادی که تمایل به کمک دارند می توانند کمک های خود را به دفتر نهاد رهبری در دانشگاه دامغان تحویل دهند و یا جهت هماهنگی بیشترمی توانند با شماره تلفن های 09191316635 و 09025883663 تماس بگیرند


انتهای پیام /
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان

0
Your rating: خالی

دیدگاه‌ها

ارسال نظر جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
کد امنیتی
لطفا عبارت امنیتی را وارد نمایید.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

 

تمام حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی تیتر یک می باشد و استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع بلا مانع است.

طراحی شده توسط صددروازه

 

تلفن تماس : 02335262917

تلفن همراه مدیر مسئول: 09193330240

رایانامه : titreyek[a]chmail.ir

بازگشت