شنبه, 2 تير 1397 - السبت 10 شوال 1439 - Saturday 23rd June 2018

افزایش ظرفیت بندر شهید رجایی به 8 میلیون TEU / امکان پهلوگیری کشتی‌های غول‌پیکر در بندر شهید رجایی فراهم می‌شود

@count ساعتارسال به دوستان
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
افزایش ظرفیت بندر شهید رجایی به 8 میلیون TEU / امکان پهلوگیری کشتی‌های غول‌پیکر در بندر شهید رجایی فراهم می‌شود
راستاد گفت: با طراحی اسکله هزار و 400 متری در فاز 3 بندر شهید رجایی امکان پهلوگیری کشتی‌های غول‌پیکر فراهم می‌شود.

به گزارش گروه اقتصادی تیتریک دامغان به نقل از خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان، محمد راستاد مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در مراسم افتتاح پنجمین نمایشگاه بین‌المللی ارگان‌های دریایی کشور با بیان اینکه نمایشگاه بین‌المللی ارگان‌های دریایی آخرین برنامه دبیرخانه شورای هماهنگی ارگان‌های دریایی است، اظهار کرد: نمایشگاه‌های دریایی محلی برای ارائه توانمندی‌ها و فعالیت‌های دریایی است و حضور شرکت‌های بین‌المللی می‌تواند زمینه مناسب را برای معرفی فرصت‌های سرمایه گذاری فراهم کند.

وی در ادامه افزود: این نمایشگاه فرصتی است برای آنکه مذاکره بین سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی صورت گیرد و ما بتوانیم نمایشگاه‌های بین‌المللی خود را تقویت و کیفیت آن را افزایش دهیم.

راستاد با بیان اینکه یکی از موارد مطرح شده در دبیرخانه جلوگیری از تعدد برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی دریایی است، گفت: ترجیح می‌دهیم نمایشگاه‌های بزرگ را حداقل یکبار در سال برگزار کنیم و در این زمینه تصمیم گرفته شد که رویکرد برگزاری یک نمایشگاه تخصصی در سال را به کار بگیریم.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه نمایشگاه دریایی کشور باید تبدیل به یک برند بزرگ بین‌المللی در کشور شود، گفت: پیگیر زمان برگزاری نمایشگاه بین‌المللی دریایی در تقویم کشور هستیم و امیدواریم به زودی تصویب شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی، تصریح کرد: از شرکت‌های خصوصی تقاضا می‌کنیم به این نکته توجه کنند تا بتوانیم این نمایشگاه بین‌المللی دریایی را به برند بزرگ منطقه تبدیل کنیم و شاهد حضور تمامی فعالان این صنعت در سطح منطقه باشیم.

وی تأکید کرد: نیروهای متخصص کارهای بزرگی انجام می‌دهند و ما باید بتوانیم از صنایع دریایی حمایت کنیم.

راستاد با بیان اینکه باید از زیرساخت‌های دریایی کشور برای ساخت و تعمیر شناورها به صورت حداکثری استفاده کنیم، گفت: ضروری است بتوانیم زمینه‌های استفاده از ظرفیت‌های بزرگ این صنعت را فراهم کنیم و ناوگان بین‌المللی را برای ساخت به کار گیریم.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی، یادآور شد: امیدواریم نمایشگاه دریایی صرفا به مسئله خدمات دریایی نپردازد، بلکه به تولیدات دریایی در این صنعت نیز توجه ویژه‌ای شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در سال‌های اخیر حمایت‌های جدی از بخش‌های خصوصی شده است، گفت: در این زمینه بخش مهمی از تجهیزات پایانه کانتینری شماره 2 بندر شهید رجایی توسط سازندگان داخلی تأمین شده است و ما توانسته‌ایم کار بزرگ و عظیمی در این صنعت انجام دهیم.

وی، تصریح کرد: ساخت انواع شناورهای خدماتی و کشتی‌های تجاری که از سال‌های گذشته دنبال می‌شد، ادامه دارد و از سازندگان متخصص این صنعت استفاده شده و توانسته‌ایم زیرساخت‌های آن را قدرتمند تر کنیم.

راستاد تأکید کرد: تحول مهمی در بندر شهید رجایی صورت گرفته به طوری که در آستانه شروع عملیات اجرایی فاز 3 پایانه کانتینری بندر شهید رجایی هستیم و امیدواریم با سفر رئیس جمهور کلنگ این پروژه زده شود.

مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی اظهار کرد: بندر شهید رجایی ظرفیت کانتینری خود را به 8 میلیون TEU افزایش می‌دهد. در این پروژه هزار و 400 متر اسکله طراحی شده که امکان پهلوگیری کشتی‌های غول پیکر را فراهم می‌کند.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: پیش‌بینی می‌شود در اجرای این پروژه طی 3 سال هزار میلیارد تومان در زیر ساخت‌ها سرمایه‌گذاری انجام شود.

وی تأکید کرد: استفاده از توانمندی‌های داخلی و خارجی هدف اصلی ما است و رویکرد توسعه کالاهای ترکیبی و ترانزیتی و ترانشیتی یکی از سیاست‌های سازمان بنادر و دریانوردی به شمار می‌رود.

راستاد افزود: ما به دنبال مدیریت صاحبخانه‌ای برای فاز 3 بندر شهید رجایی هستیم.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی، تصریح کرد: متعاقب واگذاری ترمینال 1 و 2 به بخش خصوصی به طور جدی به دنبال حمایت همه جانبه از توسعه زیرساخت‌های گردشگری در کشور هستیم.

وی گفت: در استان هرمزگان در کنار فعالیت‌های تجاری فعالیت‌های گردشگری دریایی به طور جدی حمایت می‌شود و فرصت‌های سرمایه‌گذاری در این صنعت به طور جدی فراهم می‌شود.

راستاد افزود: با اعطای تسهیلات وجوه اداره شده زمینه حمایت از فعالیت‌های گردشگری را فراهم می‌کنیم.

انتهای پیام/

0
Your rating: خالی

دیدگاه‌ها

ارسال نظر جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
کد امنیتی
لطفا عبارت امنیتی را وارد نمایید.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

 

تمام حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی تیتر یک می باشد و استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع بلا مانع است.

طراحی شده توسط صددروازه

 

تلفن تماس : 02335262917

تلفن همراه مدیر مسئول: 09193330240

رایانامه : titreyek[a]chmail.ir

بازگشت