سه شنبه, 26 تير 1397 - الثلاثاء 05 ذو القعدة 1439 - Tuesday 17th July 2018

اقدام شورای شهر در احیا شرکت تعاونی توسعه و عمران شهر / عقب ماندن دامغان از دیگر شهرهای استان

@count ساعتارسال به دوستان
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
تعاونی توسعه و عمران؛
اقدام شورای شهر در احیا شرکت تعاونی توسعه و عمران شهر / عقب ماندن دامغان از دیگر شهرهای استان
اگر چه مدیران شهرستان دامغان در سالهای پیش اقدام به تاسیس شرکت تعاونی توسعه عمران کردند و در آن زمان هنوز در شهرهای مجاور این اتفاق صورت نگرفته بود اما متاسفانه برخی سیاسی کاریها و نظرات سلیقه ای با توجه به شروع بکار خوب این شرکت آن را عقب انداخت.

به گزارش خبرنگار تیتریک دامغان ؛

اگر چه مدیران شهرستان دامغان در سالهای پیش اقدام به تاسیس شرکت تعاونی توسعه عمران کردند و در آن زمان هنوز در شهرهای مجاور این اتفاق صورت نگرفته بود بارقه هایی از امید به یک شرکت توانمند در اذهان به میان می آمد که برخی از اقداماتشان در آن زمان راه اندازی سینما پنج بعدی، فراوری کود و ... بود اما در میانه راه شرکت دچار حواشی و رو به تعطیلی رفت.

حال با تمام اتفاقات افتاده جلسه ای با تعدای از سرمایه گذاران، مدیران شرکت های موفق و مدیران دولتی گذاشته شد تا برای برون رفت از این فرایند و شروع یک حرکت شتابدار رو به جلو گامی مؤثر بردارند.

با نگاهی ساده به قوانین این شرکت که از سوی مجلس شورای اسلامی در تایخ 28/9/1389 به تصویب رسیده است نشان می دهد این شرکت در صورت شروع بکار مجدد درشهرستان دامغان با توجه به برخی اختیارات از جمله آنکه درهر شهرستان یک  شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستانی تشکیل می شود و گرفتن پروژه های کاری از طريق ترك تشريفات مزايده که  در اختيار اين شركتهاي تعاوني قرارمی دهند فرصتی است برای یک شروع خوب و اثر بخش در سرمایه گذاری خصوصی که سهام آن را سهام داران خریداری می کنند.

البته باید مدیران این شرکت مد نظر داشته باشند استفاده از تجربیات شرکت های موفق، مدیران جوان، خوشفکر، ریسک پذیر که دارای سابقه فعالیت های خوب اقتصادی باشند، تراز نامه دار کردن شرکت از جمله مواردی است که باید در دستور کار خود داشته باشند.

لازم بذکر است براساس گزارش رئیس اداره کار و امور اجتماعی دامغان شرکت مشابه که در شهرستان شاهرود که به مدت دوسال راه اندازی شده است اکنون با سرمایه ای بالغ بر هشت میلیلارد تومان در حال ادامه فعالیت می باشد.

پورمعظمی اشاره کرد: با توجه به اینکه شرایط قانونی خاص و منحصر به فردی که قانون گذار برای کار در این نوع تعاونی ها دیده است به نظر می رسد در صورت برطرف شدن مشکلات این شرکت شاهد اتفاقات خوب برای سهامداران آن باشیم.

وی ادامه داد: عزم مسئولین و مدیران برای هرچه بهتر شدن شرایط این شرکت تعاونی می باشد باتوجه با اینکه باید حداقل نیم درصد از مردم شهرستان در این تعاونی سهیم باشند و سرمایه شرکت به سیصد میلیون برسد جلساتی برگزار گردیده که این مسائل حل گردد و مشکل قانونی نداشته باشد تا در آینده ای نزدیک شاهد رشد و پویایی این تعاونی باشیم.

زارع زاده رئیس و سخنگو شورای شهر گفت: آنچه از برایند جلسات پیش بینی می شود آینده ای خوب، اقتصادی و پویا می توان برای این شرکت در نطر داشت.

وی ادامه داد: ما در بدو تاسیسس از دیگران شهرستانهای استان جلوتر بودیم اما برخی موانع قانونی و مشکلات شخصی مانع از حرکت رو به جلو برای این تعاونی شده بود که انشاالله در آینده شاهد اینگونه مسائل نباشیم و بتوانیم با سود آوری و اشتغال زایی در این تعاونی طعم خوش سرمایه گذاری و کار در تعاونی را به مردم عزیز دامغان بچشانیم.  


انتهای پیام /
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان

0
Your rating: خالی

دیدگاه‌ها

ارسال نظر جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
کد امنیتی
لطفا عبارت امنیتی را وارد نمایید.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

 

تمام حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی تیتر یک می باشد و استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع بلا مانع است.

طراحی شده توسط صددروازه

 

تلفن تماس : 02335262917

تلفن همراه مدیر مسئول: 09193330240

رایانامه : titreyek[a]chmail.ir

بازگشت