امضاء ۱۰هزار میلیارد تومان تفاهم‌نامه سرمایه‌گذاری در استان سمنان

پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
روحانی در نشست خبری عنوان کرد:
امضاء ۱۰هزار میلیارد تومان تفاهم‌نامه سرمایه‌گذاری در استان سمنان
رئیس جمهور از امضاء ۱۰هزار میلیارد تومان تفاهم‌نامه سرمایه‌گذاری در سمنان خبر داد و گفت: مرز هوایی، کارگو و فرودگاه بین‌المللی شاهرود از جمله مهمترین طرح‌های سفر دولت به استان بود.

حسن روحانی عصر چهارشنبه در ادامه سفر دوروزه خود به استان سمنان شامگاه چهارشنبه در نشست خبری با حضور خبرنگاران در محل استانداری سمنان ضمن بیان اینکه از وحدتی که در استان وجود دارد خوشحالیم و امروز نماینده ولی‌فقیه در استان و دیگر مسئولان و علما و نخبگان در کنار هم برای آبادانی ایران اسلامی و استان تلاش می‌کنند، ابراز داشت: ما همواره در کشور مرهون کمک مردم هستیم، مردم در روزهای سخت همیشه پشت نظام بوده‌اند و دست دولت را گرفته‌اند و امروز هم‌چنین است، ما در شرایطی هستیم که بودجه سال آتی تنظیم‌شده و امیدواریم با هماهنگی که با مجلس شورای اسلامی به عمل خواهد آمد این بودجه مایه خیروبرکت برای مردم باشد.

وی اضافه کرد: خوشحالم که در این سفر دو برنامه دیگر هم داشتیم که یکی به مناسبت ۱۶ آذر و روز دانشجو که با حضور دانشجویان برگزار شد و سپس با نخبگان و فعالان اقتصادی که برکات خوبی به همراه داشت.

آزادترین دانشگاه‌های دنیا ازلحاظ بیان نقدها را داریم

رئیس‌جمهور بابیان اینکه دانشگاه‌های ما آزادترین دانشگاه‌های دنیا ازلحاظ بیان نقدها هستند، ابراز داشت: فکر نمی‌کنم در کمتر کشوری یافت شود که دانشجویان و تشکل‌ها آزاد نظراتشان را مطرح کنند معمولاً ما از دانشگاه‌های تهران بازدید می‌کنیم اما سال گذشته در سیستان و بلوچستان و امسال در سمنان مراسم روز دانشجو برگزار شد.

روحانی بابیان اینکه در این دولت است که همه ۱۶ آذرها با گرمی و نشاط فراوان در سراسر کشور برگزار می‌شود و سخنران‌های مختلف صحبت می‌کنند، تصریح کرد: سال گذشته یک هزار و ۲۰۰ نشست در ۱۶ آذر برگزار شد لذا خوشحالیم که هم در مهرماه و آذرماه در اختیار دانشگاهیان بوده‌ایم.

وی همچنین بابیان اینکه دیگر موضوع برگزارشده در استان سمنان اجلاسیه نماز بود که خوشبختانه باشکوه خوبی برگزار شد، تأکید کرد: نماز پرچم به اهتزاز درآمده دین است و هرکجا که نماز باشد ما احساس معنویت می‌کنیم و این توفیق امسال نصیب من شد.

طرح انتقال آب به استان سمنان آماده است​

رئیس‌جمهور بابیان اینکه آب مهم‌ترین موضوع استان سمنان محسوب می‌شود، ابراز داشت: همه ما ازجمله مردم در بحث صرفه‌جویی آب همراهی کنند، مردم ما باید از آب آشامیدنی استفاده کنند و لذا همه به هم کمک کنیم، دولت نیز باید تسهیلات لازم را فراهم کرده و سرمایه‌های بسیاری انجام شود.

روحانی بابیان اینکه امروز طرح انتقال آب از دریای عمان تا خلیج‌فارس صورت خواهد گرفت و برای آن سرمایه‌گذاری خوبی شده است، تصریح کرد: حتی در اصفهان هم به دنبال اجرای این طرح هستند، بنابراین اگر سرمایه‌گذار خصوصی در این حوزه بیاید قطعاً بازگشت خوبی برای سرمایه‌گذار خواهد داشت لذا آب یک پروژه لازم و ضروری برای بسیاری استان‌های کشور است.

وی اضافه کرد: با هماهنگی‌های خوبی که با محیط‌زیست به عمل آمد ازنظر ما طرح انتقال آب به استان سمنان آماده است و ما مسائل محیط زیستی آن را حل کرده‌ایم.

تقاضای شاهرود برای مرز هوایی، کارگو و فرودگاه بین‌المللی به حق بود

رئیس‌جمهور بابیان اینکه شاهرود متقاضی به‌حق مرز هوایی، کارگو و فرودگاه بین‌المللی بود که درباره این امر کار کارشناسی صورت گرفت و در کمیسیون‌های دولت به‌خوبی بررسی و به تصویب هیئت‌وزیران رسیده است، ابراز داشت: لذا بر اساس آنچه اعلام شد کاملاً وزارت راه آماده است تا مقدمات اجرای این پروژه مهم را مهیا کند چراکه کارگو ضرورتی برای استان سمنان و شهرستان شاهرود محسوب می‌شود.

 روحانی در ادامه تصریح کرد: تفاهم‌نامه ۱۰ هزار میلیارد تومان طرح در استان سمنان برای بخش‌های مختلف خصوصی و دولتی و بانک‌ها منعقدشده است و امیدواریم مجموعه این سفربه‌خیر و برکت برای مردم استان باشد.

وی در پاسخ به پرسش خبرنگاری مبنی بر طرح حرم تا حرم اضافه کرد: این طرح آزادراهی که می‌تواند به مردم کمک کند بخش اول آن از قم به گرمسار اجرایی شد و شاهدیم که درآمد خوبی را برای سرمایه‌گذار به همراه داشته است، بخشی دیگری از این طرح از گرمسار به سمنان است که دارای مشکلات کوچکی مانند تملک و اجرای نقشه است اما رفع آن دنبال می‌شود و وزارت راه در این خصوص مسئول است و از سوی دیگر امیدواریم قرارگاه خاتم الانبیاء (ص) این طرح را به‌زودی عملیاتی کند زیرا طرح یک طرح ملی به شمار می‌رود و برای میلیون‌ها زائر رضوی که از این مسیر باید عبور کنند ان شاء الله تلاش خود را مضاعف می‌کنیم.

عقب‌ماندگی پروژه‌های استان سمنان جبران شود

رئیس‌جمهور بابیان اینکه مسیر شمال- جنوب کشور ما از طریق استان سمنان نزدیک‌ترین مسیر محسوب می‌شود، ابراز داشت: یکی از طرح‌ها جاده معلمان است که می‌تواند شمال کشور را به مرکز متصل کند، مقداری از این طرح بر مبنای قولی که در سفر قبل داده بودیم عقب است و باید این عقب‌ماندگی جبران شود.

روحانی در ادامه تصریح کرد: برنامه‌وبودجه در شورای اداری سمنان اعلام کرد که ۲۴۰ میلیارد تومان به استان اختصاص داده است و امیدواریم این بودجه سبب شود تا عقب‌ماندگی‌های استان جبران شود و از سوی دیگر یک هزار و ۴۶۶میلیارد تومان در این سفر اختصاص یافت که قطعاً راه خوبی برای توسعه استان محسوب می‌شود.

وی در پاسخ به پرسش یک خبرنگار پیرامون مشکلات طرح انتقال آب از دریای خزر به سمنان نیز اضافه کرد: دولت برای این پروژه برنامه دارد، بخشی از مطالعات این طرح انجام‌شده است و من قبل از سفر از وزیر نیرو درباره آن پرسیده‌ام و وی گفت که مطالعات این طرح انجام‌شده است و از این بابت نگرانی نداریم.

روحانی ادامه داد: چالش این طرح مشکلات زیست محیطی بود و این نگرانی‌ها به‌حق بودند اما در هفته‌های اخیر به سازمان محیط‌زیست اعلا کردیم که بررسی‌هایشان را تسریع کنند، اعلام نظر نهایی برای آنکه چطور این آب انتقال با کاهش خطرات زیست‌محیطی انجام شود پیگیری شد لذا دولت هیچ مشکلی برای اجرای این طرح نمی‌بیند.

یکی از توفیق‌های دولت یازدهم مهار تورم بود

رئیس‌جمهور همچنین در پاسخ به پرسش یکی دیگر از خبرنگاران پیرامون تورم نیز تصریح کرد: یکی از توفیق‌های دولت یازدهم مهار تورم بود، البته باید این توضیح را نیز داد که افزایش رشد قیمت را کُند می‌کنیم و این به معنای عدم افزایش قیمت‌ها نیست، این مسیر را همچنان خواهیم داشت تا رشد سریع تورم متوقف شود.

روحانی راه کاهش تورم را کمک همگانی برای تولید و تأمین کالاهای اساسی و غیره دانست و اضافه کرد: بخش بزرگی از تورم ما امسال مربوط به حرکت پرشتاب نرخ ارز بازمی‌گشت که این امر به تمام مواد اولیه، واردات و جوّ روانی تأثیر گذاشت که متأسفانه دشمنان ما نیز در این زمینه کارهای زیادی کردند اما دولت توانست در این دو ماه تورم را کنترل کند. 

وی بابیان اینکه ایجاد تورم از اقدامات روانی دشمنان است، ابراز داشت: البته باید دانست که ما مشکلاتی نیز داریم اما ریشه آن به مقوله واردات، نرخ ارز و نقدینگی بازمی‌گردد ریشه اصلاح نقدینگی به اصلاح نظام بانکی باید دانست  تلاش دولت فقط این نیست که ۲۰ درصد را به حقوق اضافه کند دولت به دنبال این است تا مشکلات را تا حد زیادی برطرف کند.

روزانه ۱۰ میلیون لیتر بنزین قاچاق می‌شود

رئیس‌جمهور در ادامه تصریح کرد: یکی از مشکلات ما امروز مقوله قاچاق به‌ویژه در حوزه سوخت است، شاید روزانه بیش از ۱۰ میلیون لیتر بنزین در کشور قاچاق می‌شود که بخشی از آن به خاطر نرخ ارزان و نرخ گران ما در کشورهای همسایه است البته ستاد مبارزه با قاچاق باید با این امر مقابله کند، اما متأسفانه امروز در واردات و هم در صادرات قاچاق می‌شود ولی همه باید در کنار هم قرار گیرد تا مردم احساس امنیت و آرامش بیشتری کند.

روحانی بابیان اینکه تلاش دولت برای واردات کالاهای اساسی با همان قیمت ارز چهار هزار و ۲۰۰تومانی است، اضافه کرد: ۱۴ میلیارد دلار برای واردات کالاهای اساسی در نظر گرفته شد که این امر با دلار چهار هزار و ۲۰۰ تومانی وارد می‌شود تا افزایش قیمت صورت نگیرد و مردم نگرانی در این حوزه نداشته باشند.

وی در پاسخ به پرسش خبرنگاری پیرامون احزاب نیز ابراز داشت: خانه احزاب قبل از دولت یازدهم علناً تعطیل‌شده بود و سازمان‌های مردم‌نهاد و روزنامه‌ها با مشکلات متعدد روبرو بودند امروز حتی مشکلات چاپ و نشر نیز مانند گذشته وجود دارد و هرروز در حال زیادشدن هستند همچنین حضور خانم‌ها در فعالیت‌های سیاسی و اجماعی نیز بسیار زیاد شده است. 

رشد احزاب و فعالیت‌های مردمی در استان سمنان

رئیس‌جمهور در ادامه تصریح کرد: در استان سمنان البته همه آمار و ارقام نشان می‌دهد که رشد احزاب و فعالیت‌های مردمی و زنان نیز به‌خوبی دیده می‌شود باید در این شرایطی که امروز هستیم رقابت‌هایمان باید سالم باشد بهترین جایی که احزاب محک می‌خورند انتخابات هستند لذا ما باید زمینه را فراهم کنیم تا نظرات بیان شود.

روحانی اضافه کرد: برای حل مشکلات کشور نباید فکر کنیم دولت به‌تنهایی حلال مشکلات است درحالی‌که مردم، رسانه‌ها، سرمایه‌گذاران و غیره همه در رشد کشور تأثیرگذار هستند طی این پنج سال در زنجیره فولاد ۸۵ میلیون تن افزایش داشته‌ایم و که نشان می‌دهد  تلاش خوبی در کشور صورت گرفته است.

وی بابیان اینکه همه بخش‌ها باید فعال شوند و توسعه سیاسی و اقتصادی و فرهنگی در کنار هم دیده شود، ابراز داشت: برای مثال همین ۱۶ آذر که همه دانشجویان حضور دارند و بحث می‌کنند، به‌مثابه فعالیت‌های دانشجویی آزادانه به شمار می‌رود که دولت هم زمینه را برای فعالیت احزاب فراهم می‌کند.

روزانه یک هزار میلیارد تومان رشد نقدینگی داریم

رئیس جمهور در پاسخ به پرسشی درباره وضعیت نقدینگی در کشور نیز تصریح کرد: در بخش تولید امروز به گردش نقدینگی و تأمین سرمایه نیاز داریم، از سوی دیگر مشکل نقدینگی نیز در کشور وجود دارد و تقریباً روزانه یک هزار میلیارد تومان رشد نقدینگی داریم که دو منبع می‌تواند داشته باشد، نخست برداشت دولت از بانک‌ها و منبع دیگر برداشت بانک‌ها از بانک مرکزی است.

روحانی اضافه کرد: خوشبختانه دولت درزمینهٔ اول منضبط بوده است یعنی ما از بانک مرکزی و نقدینگی آن سال‌های قبل هم استفاده نکرده‌ایم و همواره محدود و در چهارچوب قانون بودجه بوده‌ایم اما از آن‌طرف یعنی برداشت بانک‌ها از بانک مرکزی نیز دارای مشکل بودیم.

وی همچنین بابیان اینکه بزرگ‌ترین مشکل در بانک‌های غیردولتی است، ابراز داشت: متأسفانه بخش خصوصی و خصولتی در بانک‌ها مشکلات زیادی دارند، سال گذشته چارچوبی برای بانک‌ها ابلاغ شد و قدمی را برداشتیم که بی‌تأثیر نبود چراکه رشد نقدینگی ما نسبت به سال‌های قبل متناسب بوده است اما هنوز با نقدینگی و رشد آن روبرو هستیم.

بانک‌ها سرمایه‌های منجمد و بنگاه‌داری را رها کنند

رئیس جمهور در ادامه تصریح کرد: بانک‌ها باید سرمایه‌های منجمد و بنگاه‌داری را رها کرده و شرکت‌ها و اموال خود را بفروشند و این پول را برای مردم و بخش تولید بیاورند.

روحانی اضافه کرد: یک موسسه مالی متخلف باعث شد تا دولت به‌ناچار سی هزار میلیارد تومان کمک کند که حدود ۲۵۰ هزار میلیارد تومان برای کشور نقدینگی ایجاد کرد و البته هنوز هم برخی از مالباختگان این موسسه مالی مشکلاتشان تمام نشده است.

وی همچنین تصریح کرد: بنابراین جزء برنامه‌های مورد تأکید ما فروش اموال بانک‌ها و خروج سرمایه‌های منجمدشان است.

مهر

انتهای پیام / م

0
Your rating: None

Comments

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.
اخبار دامغان
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
اجتماع 9 دی ؛
نماینده ولی فقیه سپاه قائم آل محمد (عج) در اجتماع مردم دامغان در روز 9 دی اعلام کرد : دشمنان با بصیرت مردم و هوشیاری رهبر انقلاب ، از این انقلاب ما سیلی خورده است .
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
رئیس اداره منابع طبیعی دامغان خبرداد؛
رئیس اداره منابع طبیعی دامغان گفت: از ابتدای امسال چهار تن تاغ و یک هزار و ۴۶۰ تن زغال تاغ در شهرستان دامغان کشف شد.
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
نماینده ولی فقیه در سپاه استان سمنان:
نماینده ولی فقیه در سپاه استان سمنان گفت : دشمنان انقلاب با هم قسم شدند که انقلاب ما را براندازی کنند و نه دی ای به وجود آمد و خار و خاشاک را به زباله دان تاریخ روانه کردند.
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
استاد اخلاق دامغان :
در آیین بزرگداشت حضرت آیت الله هاشمی شاهرودی ، استاد اخلاق دامغان گفت : عالمی که حرف خدا را بیان کند و به آن عمل کند ، این عالم شایسته تجلیل است.
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
امام جمعه دامغان :
امام جمعه دامغان در خطبه های نماز جمعه گفت : بزرگداشت حماسه نه دی در تاریخ ماند و بعضی از ایام ارزش ثبت در تاریخ را دارد.
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان دامغان گفت: توزیع کالاهای اساسی مردم در قالب طرح تنظیم بازار در این شهر آغاز شد.
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان سمنان گفت: چهار نفر بر اثر واژگونی یک دستگاه خودرو پیکان وانت در محور دامغان به سمنان مصدوم شدند.
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
رئیس منابع طبیعی دامغان:
رئیس منابع طبیعی دامغان بابیان اینکه طرح آبخیزداری اگره می‌تواند منابع آبی شمال دامغان را تغذیه کند، گفت: این طرح در اولویت اداره منابع طبیعی است.
اخبار سمنان
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
کارگردان برجسته سینما می‌گوید نهادهای دولتی و نیز نهادهای فرهنگی که بودجه های کلانی در اختیار دارند در زمینه ساخت فیلم‌های مرتبط با فتنه 88 اهمال کرده‌اند.
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
استاندار سمنان:
استاندار سمنان بابیان اینکه کار فرهنگی به‌ویژه در حیطه کودکان و نوجوانان حساس است، گفت: ظرفیت‌های استان برای کار فرهنگی ویژه کودکان استفاده شوند
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان در پاسخ به لزوم بهسازی جاده کیاسر می‌گوید: تقویت محورهای اتصال به شمال کشور مانند جاده کیاسر درگاهی برای استان از سمت شمال کشور خواهد بود تا شاهد حضور گردشگران بیشتری از مناطق شمالی کشور باشیم.
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
قیچی دولبه بروز رونق یا رکود مسکن؛
یک کارشناس اقتصاد مسکن پیشنهاد داد: برای جلوگیری از انحراف در هزینه کرد منابع در نظر گرفته شده برای بخش مسکن در لایحه بودجه ۹۸، صندوق قرض الحسنه ساخت از اقساط برگشتی مسکن مهر ایجاد شود.
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن خبر داد:
مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن با تاکید بر این که طرح مسکن مهر سال ۹۸ به اتمام می رسد، گفت: تسهیلات این طرح از ۳۰ به ۴۰ میلیون تومان افزایش می یابد.
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
رئیس منابع طبیعی مهدی‌شهر:
رئیس منابع طبیعی مهدی‌شهر بابیان اینکه ۷۵۰ هکتار علوفه کاری و کپه‌کاری در این شهرستان انجام شد، کفت: استفاده از بذر بومی در احیای مراتع در اولویت منابع طبیعی است.
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
امام جمعه سمنان:
امام جمعه سمنان روز 9 دی را یکی از مهمترین روزهای انقلاب اسلامی دانست و گفت: مردم در این روز با حضور حماسی خود بار دیپر با ولایت تجدید پیمان کردند.
اخبار ايران و جهان
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
لاریجانی در صحن علنی مجلس:
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: نهم دی‌ماه غبارآلودگی فضای سیاسی را از بین برد و کشمکش‌های داخلی را پایان داد و زنجیره‌ای از دخالت‌های فرصت‌طلبانه آمریکا و بعضی کشورهای غربی را سر جای خود نشاند.
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
در جلسه هیات امنای دانشگاه آزاد صورت گرفت
جلسه فوری هیات امنای دانشگاه آزاد برگزار شد و رئیس هیات امنای این دانشگاه برای برخورد قاطع با خاطیان حادثه علوم و تحقیقات دستور داد.
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
رئیس سازمان امداد و نجات خبر داد
رئیس سازمان امداد و نجات با اشاره به وقوع برف و کولاک در 15 استان و ادامه روند امدادرسانی به حادثه‌دیدگان گفت: 601 خودروی گرفتار در برف رهاسازی شده است.
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
علی‌رغم تعطیلی دولت فدرال آمریکا و دعوای جمهوری‌خواهان و دموکرات‌ها در فضای سیاسی آمریکا، واحد‌های عملیاتی در عرصه‌ جنگ اقتصادی آمریکا علیه ایران یعنی معاونت تروریسم و اطلاعات مالی وزارت خزانه داری تعطیل نشده و هم‌چنان فعال هستند.
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
تیم ملی فوتبال ایران روز دوشنبه در دیداری تدارکاتی و پشت درهای بسته به مصاف تیم قطر خواهد رفت.
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
کدخدایی در برنامه نگاه یک:
سخنگوی شورای نگهبان گفت: ادعای تقلب در انتخاباتی مانند 88 بازی کردن با واژه ها است.
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
نویسنده برگزیده یکی از جوایز ادبی، یک سال بعد از فتنه ۸۸ جایزه خود را از یک سردار سپاه گرفت. آن سردار، شبیه سردار نقدی بود و همین عکس برای طرد شدن او از جامعه روشنفکری کفایت می‌کرد. سال‌هاست که نامی از آن نویسنده شنیده نمی‌شود!

 

تمام حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی تیتر یک می باشد و استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع بلا مانع است.

طراحی شده توسط صددروازه

 

 

تلفن تماس : 02335262917

تلفن همراه مدیر مسئول: 09193330240

رایانامه : titreyek[a]chmail.ir

بازگشت