چهارشنبه, 30 خرداد 1397 - الأربعاء 07 شوال 1439 - Wednesday 20th June 2018

انتشار 335 عنوان کتاب جدید در سال تحصیلی آینده/ جزئیات محتواهای اولویت‌دار در کتب درسی

@count ساعتارسال به دوستان
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
انتشار 335 عنوان کتاب جدید در سال تحصیلی آینده/ جزئیات محتواهای اولویت‌دار در کتب درسی
معاون پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی با اشاره به اولویت‌های محتوایی در کتب درسی، گفت: در شاخه نظری 35 عنوان و در شاخه فنی و حرفه‌ای و کاردانش بالغ بر 300 عنوان محتوا و کتاب جدید در سال آینده تحصیلی منتشر می‌شود.

به گزارش گروه اجتماعی تیتریک دامغان به نقل از خبرگزاری فارس، حسین طلایی زواره معاون پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی در نشستی با خبرنگاران که در این سازمان برگزار شد، با اشاره به نقشه راه تحول بنیادین در آموزش و پرورش، اظهار داشت: موظف شدیم در 11 حوزه یادگیری، برنامه‌ریزی و تولید محتوا کنیم.

وی با اشاره به تولید بسته‌های آموزشی برای دانش‌آموزان مقاطع مختلف، افزود:در دوره متوسطه اول 51 کتاب راهنمای معلم، 3 کتاب کار، 46 فیلم آموزشی، 55 نرم افزار و 22 فیلم در یکسال گذشته تهیه شده است.

معاون پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی گفت:در شاخه فنی و حرفه‌ای و کاردانش، 159 کتاب درسی و 129 راهنمای هنر آموز تهیه شده است.

طلایی زواره با اشاره به اولویت مطالب در کتب درسی، خاطرنشان کرد: معرفی نمادها و ارزش‌های اسلامی، توجه به حجاب و عفاف، اهمیت دادن به مناسبت‌های ملی و دینی، توجه به فرایض دینی، جهاد و دفاع مقدس، معرفی مشاهیر اسلامی به دانش‌آموزان و ارزش‌های فرهنگی و اجتماعی، از جمله شاخص و محتواهای مورد تأکید در کتب درسی بوده است.

وی با اشاره به استفاده از جدیدترین خطوط در کتاب‌های درسی، بیان داشت: توجه به ارزش‌های دفاع مقدس، فرهنگ ایثار و شهادت، توجه به سیاست‌های جمعیتی، زیست محیطی و اهمیت به کار و تلاش مورد توجه قرار گرفته است.

معاون پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی با اشاره به رویکردهای اصلی در کتب درسی، متذکر شد: رویکرد، از کاهش جمعیت به افزایش جمعیت در کتب درسی مورد توجه قرار گرفته است؛ ضمن اینکه در کتاب اقتصاد در دوره متوسطه دوم بازنگری صورت گرفته و به اقتصاد مقاومتی توجه شده است.

طلایی زواره با اشاره به کتب جدید درسی منتشر شده، یادآورشد: تفکر و پژوهش، تفکر و سبک زندگی، تفکر و سواد رسانه‌ای، سلامت و بهداشت، انسان و محیط زیست، از جمله عناوین جدید کتب درسی بوده است.

وی با بیان اینکه کتاب «همراه هنرجو» برای هنرجویان شاخه فنی و حرفه‌ای تدوین شده است، افزود: در کتب درسی به روش‌های نوین یاددهی و یادگیری توجه شده است و بخش‌هایی با عناوین پژوهش، بحث و گفت‌وگو، فعالیت و نمایش فیلم در کتاب‌های درسی در نظر گرفته شده است.

معاون پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی با اشاره به انتشار کتب جدید در سال تحصیلی آینده، تصریح کرد: در شاخه نظری 35 عنوان و در شاخه فنی و حرفه‌ای و کاردانش بالغ بر 300 عنوان محتوا و کتاب جدید در سال آینده انتشار پیدا می‌کند.

انتهای پیام/ 

0
Your rating: خالی

دیدگاه‌ها

ارسال نظر جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
کد امنیتی
لطفا عبارت امنیتی را وارد نمایید.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

 

تمام حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی تیتر یک می باشد و استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع بلا مانع است.

طراحی شده توسط صددروازه

 

تلفن تماس : 02335262917

تلفن همراه مدیر مسئول: 09193330240

رایانامه : titreyek[a]chmail.ir

بازگشت