جمعه, 4 خرداد 1397 - الجمعة 11 رمضان 1439 - Friday 25th May 2018

بعد از گذشت 8 سال استادیوم 5 هزار نفری دامغان ساخته نشد

@count ساعتارسال به دوستان
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
دامغان؛
بعد از گذشت 8 سال استادیوم 5 هزار نفری دامغان ساخته نشد
استادیوم ورزشی 5 هزار نفری دامغان که قریب به 8 سال از شروع ساخت آن می گذرد کم کم به آرزویی دست نیافتنی برای جوانان دامغانی تبدیل شده است که از پروژه های نیمه تمام ورزشی این شهرستان است.

به گزارش خبرنگار تیتریک دامغان ؛تعداد پروژه های نیمه تمام در شهرستان دامغان فراوان است اما در این میان پروژه های نیمه تمام در حوزه اداره ورزش و جوانان شهرستان قابل تامل است.

احداث و تکمیل یک ورزشگاه مناسب در خور شان مردم شهرستان دامغان یک ضرورت است

استادیوم ورزشی 5 هزار نفری دامغان که قریب به 8 سال از شروع ساخت آن می گذرد کم کم به آرزویی دست نیافتنی برای جوانان دامغانی تبدیل شده است که از پروژه های نیمه تمام ورزشی این شهرستان است که با توجه به سهم کم سرانه ورزشی دامغان نسبت به پتانسیل جوانان و نوجوانان این شهرستان ومیزبانی مسابقات مختلف ورزشی کشوری، قهرمانی و استانی  که یکی از این مسابقات کشوری  را در هفته پیش داشتیم به صورت یک مطالبه از مسئولان استان و کشور در آمده است و احداث، و تکمیل یک ورزشگاه مناسب در خور شان مردم شهرستان دامغان یک ضرورت است.

شهرستانی که نزدیک به 45درصد  قهرمانی های استان در رشته های مختلف ورزشی را طبق اظهار نظر کارشناسان شهرستان به خود اختصاص داده است و جزء مستعدترین شهرستانهای استان سمنان می باشد.

دامغان مستعد ترین شهرستان استان سمنان در رشته های مختلف ورزشی سرانه ورزشی پائینی را دارد

اما باید گفت دامغان مستعد ترین شهرستان استان در رشته های مختلف ورزشی، شهرستانی است که سرانه پایین ورزشی را در بین سایر شهرستان های استان دارد و جوانان این شهرستان علی رغم برخورداری از استعداد و توان بالا در رشته های مختلف ورزشی با تعدادی طرح های ورزشی نیمه تمام روبرو هستند که سابقه کلنگ زنی آنها به بیش از هشت سال گذشته می رسد و می طلبد تا مسئولان در خصوص ورزش و سرانه ورزشی نگاه جدی تری به این شهرستان داشته باشند.

50 سال پیش زمانی که جمعیت شهرستان دامغان حدود 12 هزار نفر بود استادیوم 5 هزار نفری حمزه سید الشهدا دامغان با تمام امکانات روز شامل زمین های بستکبال، والیبال، استخر، زمین چمن، فوتبال، فوتسال ساخته شد و امروز که جمعیت این شهرستان نزدیک به 100 هزار نفر نیز رسیده است باز هم همان استادیوم 5 هزار نفری با همان امکانات مستهلک شده و نیازمند بازسازی است که پاسخگوی نیازهای ورزشی جوانان شهرستان نیست.

استادیوم 5 هزار نفری دامغان هشت ساله شد

پیشنهاد ساخت استادیوم پنج هزار نفری ورزشی و سالن های  ورزشی جهت افزایش سرانه ورزشی شهرستان دامغان داده شد و کلنگ استادیوم پنج هزار نفری ورزشی شهرستان از پروژه های مهر ماندگار دولت نهم و دهم بود که در سال 88 به زمین زده شد اما این پروژه با گذشت بیش از هشت سال تنها با 35 درصد پیشرفت فیزیکی متوقف شده است و سهم دامغانی  ها از این استادیوم پنج هزار نفری تنها تعدادی پایه ستون است که به حال خود رها شده و در سمت راست جاده دامغان – چشمه علی مشاهده می شود.

طی اظهار نظر مسئولان برای تکمیل استادیوم ورزشی پنج هزار نفری دامغان هشت میلیارد تومان اعتبار دیگر نیاز است و تمام امیدها به سفر رئیس جمهورو هیات دولت به استان سمنان بود تا اعتباری برای پروژه های نیمه کاره و متوقف شده شهرستان دامغان به ویژه پروژه های ورزشی این شهرستان در نظر گرفته شود

.

اما در سفر ریاست جمهوری نیز ظاهرا این پروژه ها هیچ اعتباری تعلق نگرفت. اولویت اختصاص اعتبارات با پروژه هایی بود که درصد پیشرفت فیزیکی آنها بالای 50 درصد بود و ظرف دو سال آینده می بایست به بهره برداری برسد.
لازم بذکر است شنیده ها هاکی از افتتاح و بهره برداری ازفاز یک ورزشی گرمسار در چند ماه آینده و شروع فاز دوم این پروژه  را مسئولین در برنامه خود دارند از پنج پروژه ورزشی استان سمنان تمامی آنها بغیر از دامغان تکمیل و در مرحله بهره برداری است  اما هیچ برنامه ای برای شهرستان دامغان ظاهرا مد نظر نیست.

کام مردم از اعتبارات ورزشی سفرهیات دولت به استان سمنان شیرین نشد

 همت هادیان مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان در سال 93 اعلام کرده بود:" احداث استادیوم ورزشی 5 هزار نفری دامغان که از مصوبات دور نخست سفر ریاست جمهوری به استان سمنان است، در دور دوم سفر با انجام کار مطالعات و نقشه‏ برداری آغاز شد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان در همان سال اعلام کرد:این طرح، هم‏اکنون دارای 30 درصد پیشرفت فیزیکی بوده و امیدواریم تا پایان سال 93 به بهره‏ برداری برسد" اکنون سال 1396 هستیم و 3 سال از وعده مدیر کل گذشته است واتفاق خاصی در این خصوص نیافتاده است و این پروژه نیاز به همت مسئولانه تری از سوی مسئولین دارد تا جوانان، نوجوانان و همشهریان دامغانی طعم و رایحه خوش خدمت رسانی را احساس کنند.

امید است حال که در هفته دولت هستیم و بازار توجهات به پروژه ها بیشتر داغ است مسئولین گوشه چشمی نیز به این پروژه های نیمه تمام رها شده نیز بیاندازد تا با تکمیل و راه اندازی آن بارقه های امید در شهرمان شکوفا تر شود.

 

 

 انتهای پیام /

پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان

0
Your rating: خالی

دیدگاه‌ها

ارسال نظر جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
کد امنیتی
لطفا عبارت امنیتی را وارد نمایید.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

 

تمام حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی تیتر یک می باشد و استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع بلا مانع است.

طراحی شده توسط صددروازه

 

تلفن تماس : 02335262917

تلفن همراه مدیر مسئول: 09193330240

رایانامه : titreyek[a]chmail.ir

بازگشت