بهداشت و سلامت جسمانی در آموزه ها و احکام اسلام جایگاه تعیین کننده ای دارد

پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
امام جمعه دامغان :
بهداشت و سلامت جسمانی در آموزه ها و احکام اسلام جایگاه تعیین کننده ای دارد
امام جمعه دامغان گفت : توجه به سلامت اخلاقی و روانی جامعه در کنار بهداشت و سلامت جسمانی افراد مهم است .
به گزارش خبرنگار تیتریک ؛ حجت الاسلام والمسلمین سید محمد حسینیان امام جمعه شهرستان دامغان در جمع فعالان حوزه سلامت شهرستان دامغان با بیان اینکه امراض روانی و بی‌اخلاقی‌هایی همچون حسد، دروغ، عدم صبر، طمع و ... از بسیاری امراض جسمانی برای جامعه خطرناکتر است، اظهار داشت: سلامت اخلاقی و روانی جامعه در کنار بهداشت و سلامت جسمانی افراد باید مورد توجه قرار گیرد.
 
امام جمعه دامغان با اشاره به اینکه بخش مهمی از تزلزل اخلاقی جامعه بواسطه این امراض و کم توجهی به معنویات است، خاطر نشان کرد: بعد معنوی سلامت باید از سوی همه اقشار به ویژه تولید کنندگان فکر و اندیشه مدنظر قرار گیرد و در این مسیر قرآن کریم نسخه شفا بخش جوامع انسانی است.
 
رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دامغان با بیان اینکه صبر و شکیبایی داروی بسیاری از امراض اخلاقی و اجتماعی امروز است، تصریح کرد: روحیه شکرگذاری باید در جامعه نشر و گسترش یابد همانا تعمیق این روحیه سبب آرامش روانی افراد، خانواده‌ها و در نتیجه جامعه می‌شود.
 
حجت الاسلام والمسلمین حسینیان رشد و تعامل و همکاری دستگاه‌های مسئول امر سلامت جامعه و فرهنگ سازی را زمینه ساز ایجاد وحدت و همدلی بیشتر بین مردم و بین مسئولان و ملت دانست و اضافه کرد: اسلام اتحاد و همدلی را اساس موفقیت مسلمین و جامعه اسلامی می‌داند و در بالاترین منظر نماز خود مظهر وحدت و سبب ایجاد آرامش روحی است.
 
امام جمعه دامغان افزود: بهداشت و سلامت جسمانی در آموزه‌ها و احکام اسلام جایگاه تعیین کننده‌ای دارد و از پزشکان و اطباء به عنوان مجرای فیض رحمت الهی یاد شده است، آنگونه که آداب سلامت جسم به روشنی در آیات نورانی قرآن و احادیث بسیاری مورد توجه قرار گرفته و وجود کتاب ارزشمندی همچون طب الرضا(ع) گواهی بر این اهمیت است.
انتهای پیام / م
0
Your rating: None

Comments

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

 

تمام حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی تیتر یک می باشد و استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع بلا مانع است.

طراحی شده توسط صددروازه

 

تلفن تماس : 02335262917

تلفن همراه مدیر مسئول: 09193330240

رایانامه : titreyek[a]chmail.ir

بازگشت