چهارشنبه, 30 خرداد 1397 - الأربعاء 07 شوال 1439 - Wednesday 20th June 2018

به مناسبت هفته عفاف و حجاب

@count ساعتارسال به دوستان
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
حجاب یک سلیقه شخصی نیست
خانم طاهری با بیان این که حجاب یک سلیقه شخصی نیست بلکه حکم الهی است، گفت: حجاب حق الناس است و بی حجابی باعث مبتلا شدن دیگران به انحراف و گناه می شود.

به گزارش خبرنگار تیتریک دامغان ؛ از مسائل مهم در حوزه مطالعات زنان «مسأله پوشش» است که به صورت یک نیاز فطری در وجود آنان نهاده شده است. عفت در پوشش به عنوان بارز ترین نماد فرهنگی جامعه اسلامی از همان ابتدا و در دوره های مختلف اسلامی مورد توجه ویژه مسلمانان بوده است. پوشش زن یکی از ضروریات دین اسلام است که قرآن کریم و روایات وارده از پیامبر و معصومین (علیهم السلام) و در کلمات و فتاوای فقها به وجوب و کیفیت آن تصریح شده است. با تمام اهمیت و جایگاهی که مساله پوشش در فرهنگ دینی از ان برخوردار است امروزه عدم رعایت عفاف در پوشش به عنوان یک آسیب فرهنگی و اجتماعی جدّی مطرح است .

خانم طاهری بیان  کرد حجاب یک سلیقه شخصی نیست بلکه حکم الهی است، حجاب حق الناس است و بی حجابی باعث مبتلا شدن دیگران به انحراف و گناه می شود.

استاد حوزه و دانشگاه و کارشناس عفاف و حجاب با بیان این که متأسفانه در سطح جامعه بسیاری از بانوان از مزایا و معایب انواع پوشش ها اطلاع چندانی ندارند، گفت: بعضی از بانوان با این که انواع پوشش ها را استفاده می کنند ولی در نهایت به آن گمشده خود در حجاب نمی رسند که این موضوع ریشه در نا آگاهی نسبت به ویژگی های پوشش های مختلف دارد چرا که مساله اصلی و هدف اصلی از پوشش حفظ زیبائی ها در مقابل نامحرم است .

وی با تصریح بر این که حجاب یک سلیقه شخصی نیست و یک حکم الهی است، گفت: حجاب حق الناس است و بی حجابی باعث مبتلا شدن دیگران به انحراف و گناه می شود.

خانم طاهری با اشاره به این که هر فرد نسبت به موقعیت اجتماعی و سن و سال و فرم فیزیکی بدن خود باید بداند چه نوع پوششی انتخاب کند که در عین یک حجاب کامل داشتن، راحت و آراسته و زیبا هم باشد، به معرفی و بیان ویژگی های انواع پوشش پرداخت.

این کارشناس همچنین گفت : عفاف و حجاب برای شهروندان امنیت می آورد ، ایشان با انتقاد از بازی کلمات مسئولان در برخورد با طرح‌های عفاف و حجاب گفت: چرا برخی مسئولان موضوع به این سادگی را که برای شهروندان امنیت به همراه دارد فراموش کرده و آب در آسیاب دشمنان می ریزند؟

ایشان گفت: در شرایط فعلی بازی با کلمات به نفع هیچ کس نیست حریم عمومی ، خصوصی، دخالت در زندگی و .... اینها تمام کلماتی است که جنگ مفاهیم را ایجاد می‌کند هر عقل سلیمی می‌داند که عفت واژه‌ای قابل قبول و قابل دفاع است.
وی ادامه داد: اکنون متأسفانه شاهد هستیم که بی عفتی گویا به صورت سازمان یافته توسط گروهی مدیریت می‌شود پخش کلیپ‌هایی در فضای مجازی از زنانی که با نام آزادی بی عفتی را رواج می‌دهند و با این کار به شخصیت زن توهین می‌کنند و هیچ عقل سلیمی در هیچ کجای جهان این نوع بی بند و باری و بی عفتی را قبول نمی‌کند.

این کارشناس حوزه زنان تصریح کرد: مبارزه با این قبح زدایی‌ها وظیفه تمامی نهادها و سازمان‌ها و دولت است. دولت بایستی منفعت جمعی را در نظر بگیرد امروزه پدر و مادرها در کشور نگران سلامت روان کودکان و جوانان خود هستند پخش کلیپ‌هایی که بی عفتی را در شبکه‌های اجتماعی رواج می‌دهد و یا دیدن صحنه‌هایی در خیابان‌ها سلامت روان جامعه را مختل می‌کند و سلامت روان جامعه و کودکان و نوجوانان این مرز بوم به مراتب مهم تر از منافع جناحی است.

ایشان خاطرنشان کرد: جای تعجب است که ایجاد فضای مطلوب و سالم برای حضور تمامی ملت در جامعه را دخالت در زندگی خصوصی بدانیم دولت موظف است در کنار ایجاد آزادی به حق برای تمامی مردم سلامت روان جامعه را برای حضور تمامی سنین مهیا کند. حفظ عفت اصطلاح شناخته شده‌ای است که حتی غربی‌ها نیز به این موضوع رسیده‌اند و آن را ترویج می‌دهند.

وی ادامه داد: چرا موضوع به این سادگی را که امنیت برای شهروندان به همراه دارد را فراموش می‌کنیم و آب در آسیاب دشمنان می ریزیم! اگر عده ای نیز مخالف طرح‌های عفاف و حجاب هستند باید نظرات خود را بیان کنند و طرح را تکمیل نمایند تا به صورت عام المنفعه رواج دهند.

انتهای پیام /

پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان

0
Your rating: خالی

دیدگاه‌ها

ارسال نظر جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
کد امنیتی
لطفا عبارت امنیتی را وارد نمایید.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

 

تمام حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی تیتر یک می باشد و استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع بلا مانع است.

طراحی شده توسط صددروازه

 

تلفن تماس : 02335262917

تلفن همراه مدیر مسئول: 09193330240

رایانامه : titreyek[a]chmail.ir

بازگشت