دوشنبه, 28 خرداد 1397 - الاثنين 05 شوال 1439 - Monday 18th June 2018

به هیچ طرح انتقال آبی مجوز نداده‌ایم/ آن کسی که خودش گفته مهمترین مساله ما در سمنان آب است، اکنون عقب نشینی کرده است

@count ساعتارسال به دوستان
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
معاون سازمان محیط زیست؛
به هیچ طرح انتقال آبی مجوز نداده‌ایم/ آن کسی که خودش گفته مهمترین مساله ما در سمنان آب است، اکنون عقب نشینی کرده است
معاون سازمان حفاظت محیط زیست با تاکید بر اینکه این سازمان به هیچ طرح انتقال آبی مجوز نداده است، گفت: آنچه در رسانه ها مطرح شده، تعیین تکلیف است و مجوزی صادر نشده است.

به گزارشتیتر یک به نقل از مرآت، مسعود تجریشی معاون سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه در دولت دوازدهم سازمان محیط زیست به هیچ پروژه انتقال آبی مجوز نداده است، گفت: آنچه در رسانه ها مطرح شده است تعیین تکلیف است و مجوزی صادر نشده است.

تجریشی ادامه داد: سازمان حفاظت محیط زیست به دنبال آن است که کارهای به جا مانده را تعیین تکلیف کند و مسائل هم شفاف باشد.

وی در پاسخ به پرسشی درباره انتقال آب ونک سولقان و انتقال آب خزر به سمنان تاکید کرد: در هیچ کدام از این دو طرح مجوز نداریم تنها مجوز ما نیروگاه کلاسH ساوه بوده است، اما اگر الان وزارت نیرو بگوید ما در سمنان برای تامین آب شرب مشکل داریم پاسخ ما آن است که همه مراحل دیگر کاهش مصرف از جمله بازچرخانی آب، اصلاح الگوی آبیاری، افزایش راندمان شبکه آبرسانی و مواردی از این دست را طی کنیم و بعد اگر هنوز نیاز آبی پابرجا بود از جای دیگر آب فراهم کنیم. قاعدتا تمام این مراحل باید در وزارت نیرو طی شده باشد.

معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به طرح انتقال آب خزر به سمنان گفت: آن کسی که خودش گفته مهمترین مساله ما در سمنان آب است، صنایع نمی توانند توسعه پیدا کنند و تنها راه انتقال آب است اکنون عقب نشینی کرده است. ما هم در تمام نامه ها گفته ایم به شرط آنکه هیچ مشکل اجتماعی در مبدا ایجاد نشود و وزارت نیرو تایید کند که کاهش آب در مبدا و مقصد نخواهیم داشت و آثار زیست محیطی هم نداشته باشد تنها در آن صورت تازه می توانیم مساله را بررسی کنیم؛ البته این نامه را یک ماه پیش نوشته ایم و در تمام انتقال آب ها هم همین است.

تجریشی درباره انتقال آب ونک هم تصریح کرد: ما در مقابل این درخواست گفتیم مسائل اجتماعی در مبدا وجود دارد شما بروید مسائل اجتماعی مبدا را حل کنید راهکارهای کاهش مصرف و تلفات آب را اعمال کنید و پس از آن برای مجوز به ما درخواست دهید.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر موافقت عیسی کلانتری با انتقال آب برای کشاورزی و تعادل بخشی تاکید کرد: قانون بالادستی داریم که انتقال آب برای اهداف غیر از آب شرب ممنوع است، انتقال آب و آب شیرین کن برای کشاورزی هیچ گونه توجیه اقتصادی ندارد.

معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست تصریح کرد: ۱۵۳طرحی که تعیین تکلیف شده تنها آنهایی مجوز خواهند گرفت که برای محیط زیست مشکلی نداشته باشند مثلا گفته ایم به هیچ عنوان یک متر راه آهن از مناطق حفاظت شده نباید  بگذرد.

تجریشی تاکید کرد: وقتی کار نرم افزاری نشده یعنی ما در مقصد نشت آب لوله هایمان را نگرفته ایم چگونه اجازه دهیم که از جای دیگر آب بیاوریم قطعا این کار غلط است.

وی در خصوص مماشات سازمان حافظت محیط زیست در مقابل تخلفات زیست محیطی گفت: آقای روحانی چهار کار را به سازمان تکلیف کردند، یکی رفع آلودگی هوای کلان شهرها طی چهار سال آینده؛ دوم شناسایی و رفع ریزگردهایی که منشا داخلی دارند و مدیریت کانون هایی که منشا بیرونی دارند؛ سوم رفع مشکل پسماندها در شمال کشور به طور کامل و مدیریت پسماندها در کلان شهرها و چهارم هماهنگی با وزارت نیرو برای تامین آب مورد نیاز تالاب ها در هر چهار موضوع نمی خواهیم مثل گذشته ورود کنیم. مسائل ما مزمن شده است و ما باید جدای از وظیفه نظارتی کلید راه حل داشته باشیم.

معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به سهم خواهی استان اصفهان از انتقال آب خزر به سمنان گفت: کل آب مورد نیاز شهر اصفهان با توسعه کنونی برای صنعت و شرب ۷۰تا ۸۰میلیون متر مکعب است. به آنها گفتیم شما ۱۶۰میلیون متر مکعب آب را برای چه نیاز دارید؟

انتهای پیام/

0
Your rating: خالی

دیدگاه‌ها

با سلام به نظرم آقای حسن بیکی

با سلام
به نظرم آقای حسن بیکی نماینده ی عزیز باید با گروهشون به دنبال وعده های توخالی خودشون بکنن چون دیر یا زود باید پاسخ دهند البته شنیدم که ایشون درجایی گفتن که من تک دوره ایم و همین دوره برای من کافیه وای بر این مردم که چشم بسته رای می دهند.

گروه هشون بچه های س پ ا ه

گروه هشون بچه های س پ ا ه بودن که معمولا به کسی پاسخ نمیدن

پس این نماینده ما تو انتخابات

پس این نماینده ما تو انتخابات میگفت فقط باید فلکه رو باز کنیم و طلای سبز برداشت کنیم.مرگ بر نیرنگ

ارسال نظر جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
کد امنیتی
لطفا عبارت امنیتی را وارد نمایید.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

 

تمام حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی تیتر یک می باشد و استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع بلا مانع است.

طراحی شده توسط صددروازه

 

تلفن تماس : 02335262917

تلفن همراه مدیر مسئول: 09193330240

رایانامه : titreyek[a]chmail.ir

بازگشت