شنبه, 2 تير 1397 - السبت 10 شوال 1439 - Saturday 23rd June 2018

تأکید هاشمی بر حفظ‌ وحدت میان ادیان و فرقه‌های ایران/ تذکر به تحرکات برخی چهره‌های سیاسی

@count ساعتارسال به دوستان
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
تأکید هاشمی بر حفظ‌ وحدت میان ادیان و فرقه‌های ایران/ تذکر به تحرکات برخی چهره‌های سیاسی
رئیس شورای شهر تهران گفت: : وحدت مهمترین عامل قوت ما و تفرقه‌ مخرب‌ترین سلاح علیه ایران است.

به گزارش گروه اجتماعی تیتریک دامغان به نقل از خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان؛ محسن هاشمی رفسنجانی رئیس شورای شهر تهران در آغاز چهل و هشتمین جلسه رسمی شورای شهر‌ تهران که امروز(یکشنبه) برگزار شد، با تبریک‌ روز مهندس‌ اظهار کرد: انتظار داریم تعهد حرفه‌ای و تعصب صنفی در جامعه مهندسان کشور‌ به ویژه در حوزه ساخت، به اندازه‌ای افزایش یابد که مانند سایر کشورهای توسعه یافته مهمترین تضمین‌کننده کیفیت و استحکام و بهینه‌سازی امضا و تأیید مهندسان ناظر و طراح پروژه و در واقع خودکنترلی پروژه باشد.

رئیس شورای شهر تهران با اشاره به اغتشاشات‌ اخیر در خیابان پاسداران تهرانگفت: آنچه که بدیهی است، لزوم هم‌ زیستی مسالمت‌ آمیز ادیان و فرق گوناگون در ایران است.

وی تصریح کرد: نباید این موهبت تاریخی را به تهدیدی برای یکپارچگی و وحدت جامعه تبدیل کنیم.

هاشمی رفسنجانی با تأکید بر اینکه نیروهای انتظامی در وقایع خیابان پاسداران مظلوم واقع شدند،تصریح کرد: وجهه دراویش به دلیل اقدام خودسرانه برخی از اعضا‌ و تحریک شدن سایر افراد مخدوش شد.

رئیس شورای شهر تهران با تأکید بر اینکه نباید به بهانه اقدامات و شعارهای برخی شهروندان علیه دراویش، نیروی انتظامی را مورد هجمه‌ قرار داد، گفت: نباید به دلیل خطای انگشت‌شمار از اعضای این فرقه، دراویش که تاریخی چند ساله و توأم با مدارا با دیگران داشته‌اند را داعشی خواند.

هاشمی رفسنجانی با اشاره به تهدیدات بین‌المللی علیه کشورمان تصریح کرد: وحدت مهمترین عامل قوت ما و تفرقه‌ مخرب‌ترین سلاح علیه ایران است و انتظار ما از تمام افراد و گروه‌های جامعه این است که با تدبیر معضلات امنیتی را به موضوعاتی اجتماعی و مسائل‌ قابل گفتگو تبدیل کنند و از رویکرد امنیتی بپرهیزند‌.

رئیس شورای شهر تهران در ادامه با اشاره به تحرکات‌ برخی چهره‌های سیاسی‌ تحت عنوان اصلاحات ساختاری گفت: اصلاحات رکن مهمی از مفهوم انقلاب است و اگر مسیر اصلاحات مسدود شود، انقلاب به بن‌ بست می‌رسد و باید برای ایجاد تغییرات مدنظر‌ جامعه منتظر انقلابی دیگر بود.

وی با اشاره به گذشت 4 دهه از انقلاب اسلامی گفت: مسیر اصلاحات همواره جاری بوده و از اصلاح قانون اساسی تا راهبردها‌، خط مشی‌ها و قوانین را شامل شده است.

هاشمی رفسنجانی شرط موفقیت اصلاحات را اعتدال برشمرد و تأکید کرد: اصلاحات با افراطی‌گری به سرانجام نخواهد رسید، از این رو نیروهای افراطی نمی‌توانند پرچمدار اصلاحات باشند.

وی شفافیت را شرط دوم اصلاحات خواند و تأکید کرد: اصلاحاتی که ناشی از اغراض‌ سیاسی و گروهی باشد، نمی‌تواند اعتماد عمومی را جلب کند.

رئیس شورای شهر تهران با تأکید بر اینکه ساختار رسمی نظام تضمین‌کننده آزادی‌های قانونی‌ و حق انتخاب مردم است، گفت: این ساختار به افراطیون اجازه عبور از مرزهای‌ قانونی و نقض‌ آرای مردم در انتخابات‌های پیاپی‌ اخیر که حق‌الناس‌ هستند را نداده است.

وی افزود: بنابراین نمی‌توان به اسم انتخابات آزاد این ساختار را مخدوش کرد تا چون گذشته کشور اسیر افراطی‌گری شود.

انتهای پیام/

0
Your rating: خالی

دیدگاه‌ها

ارسال نظر جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
کد امنیتی
لطفا عبارت امنیتی را وارد نمایید.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

 

تمام حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی تیتر یک می باشد و استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع بلا مانع است.

طراحی شده توسط صددروازه

 

تلفن تماس : 02335262917

تلفن همراه مدیر مسئول: 09193330240

رایانامه : titreyek[a]chmail.ir

بازگشت