شنبه, 2 تير 1397 - السبت 10 شوال 1439 - Saturday 23rd June 2018

تغییرات اساسی در طرح ترافیک سال 97

@count ساعتارسال به دوستان
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
تغییرات اساسی در طرح ترافیک سال 97
رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران از تغییرات اساسی در مصوبات شورا در زمینه طرح ترافیک سال 97 خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی تیتریک دامغان به نقل از خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان؛ محمد علیخانی‌ رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران در چهل و هشتمین جلسه شورای شهر تهران که امروز(یکشنبه) برگزار شد، با بیان اینکه فرمانداری به 6 مورد از موارد طرح ترافیک‌ سال 97 اعتراض‌ کرده است، اظهار کرد: تعیین عوارض‌ برای محدوده زوج و فرد مورد اعتراض‌ فرمانداری تهران قرار گرفت‌. مقرر شده بود 3 ماه بعد از اجرای اولیه طرح ترافیک برای تعیین عوارض در محدوده زوج و فرد تصمیم‌گیری شود؛ به درخواست فرمانداری این نرخ تعیین شد، اما با توجه به اینکه طرح ترافیک هنوز تصویب نشده است و اعلام آن موضوعیتی ندارد، به همین دلیل با حذف عوارض محدوده زوج و فرد موافق هستیم تا در آینده به آن رسیدگی کنیم.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران درباره‌ افزایش ضریب برای روزهایی که شاخص آلودگی هوا بیش از 100 است، گفت: با بررسی این مورد تصمیم‌ بر حذف این پیشنهاد گرفته شد.

علیخانی درباره سهمیه‌ طرح ترافیک برای جانبازان گفت: مقرر شد سهمیه‌ جانبازان از طریق بنیاد شهید ارائه شود و جانبازان 25 درصد به بالا با آرم جانبازان به صورت رایگان وارد محدوده طرح شوند.

وی با اشاره به اشکال گرفته شده درباره‌ خودروهای عمومی از جمله آژانس‌ها و وانت‌بارها گفت: با تذکر فرمانداری متوجه شدیم درصد افزایش در این مورد بالا بوده و با توجه به سیاست‌ دولت مبنی بر اینکه افزایش عوارض نباید بر کرایه مسافر و حمل بار اثر گذارد، ایراد را پذیرفتیم و حداقل هزینه را برای این افراد در نظر گرفتیم‌.

علیخانی درباره‌ ورود خودروهای سنگین به شهر گفت: ورود کامیون‌ها به شهر تهران ممنوع است، مگر برخی از خودروها که بنا به ضرورت در روز باید در تهران رفت و آمد داشته باشند برای مجوز ورود این ماشین‌ها به شهر پرداخت 2 بار عوارض‌ در نظر گرفته شده بود، اما به دلیل اینکه مسیر تردد این وسایل‌ نقلیه مشخص بود نیازی به پرداخت 2 بار عوارض نبود و این مورد را اصلاح کردیم‌ و این خودروها تنها یک بار عوارض‌ پرداخت می‌کنند.

وی درباره حذف سهمیه‌ خبرنگاران گفت: با توجه به تعرفه‌ای که خبرنگاران در گذشته پرداخت می‌کردند افزایش آن زیاد بوده و ما این مورد را اصلاح کردیم .

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران افزود: با وجود مخالفت شدید پورسید‌ آقایی مبلغ را به حداقل کاهش دادیم‌ و بر این اساس به شهرداری تهران اجازه داده می‌شود تا حداکثر 3 درصد از کل مجوزهای صادره را با اعمال ضریب یک‌ دهم برای خبرنگاران و عکاسان‌ در موارد خاص ارائه دهد.

وی افزود: همچنین به شهرداری تهران اجازه داده‌ایم تا به خبرنگارانی که به هر دلیلی از سهمیه خود استفاده نکرده‌اند کارت بلیت الکترونیک یک ساله برای حمل و نقل عمومی در اختیار آن‌ها قرار گیرد‌.

میرلوحی و رسولی به عنوان مخالف اظهار نظر کردند و گفتند: کاهش 50 درصد به 10 درصد بسیار زیاد است، چرا باید به خبرنگاران کارت الکترونیک استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی به صورت رایگان داده شود؟

در ادامه احمد مسجد جامعی عضو شورای شهر تهران گفت: در طرح ترافیک ملاحظات‌ اجتماعی نادیده گرفته شده بود و باید توجه داشته باشیم که مردم در چه شرایطی زندگی می‌کنند، به عنوان مثال راننده وانت‌بارها و کامیون‌ها کسانی هستند که زندگی آن‌ها به این شغل وابسته است و همچنین زندگی شهروندان تحت تأثیر شغل این افراد است.

مسجد جامعی افزود: بخش اعظمی‌ از وظایف شورا را خبرنگاران انجام می‌دهند، اینکه ما مسئله رسانه‌ها را مطرح می‌کنیم به جهت این است که این افراد در حوزه نظارت، سلامت‌ محیط شهری و سلامت سیستم اداری تأثیر بسزایی دارند؛ خبرنگاران و رسانه‌ها درباره گسترش نظارت عمومی که پشتوانه‌ای برای سلامت کار ما است، تلاش بسیاری می‌کنند و سزاوار تخفیف‌های ویژه در این زمینه هستند.

گفتنی است؛ تغییرات اساسی در مصوبات شورای شهر تهران در زمینه طرح ترافیک سال 97 به تصویب رسید.

انتهای پیام/

0
Your rating: خالی

دیدگاه‌ها

ارسال نظر جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
کد امنیتی
لطفا عبارت امنیتی را وارد نمایید.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

 

تمام حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی تیتر یک می باشد و استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع بلا مانع است.

طراحی شده توسط صددروازه

 

تلفن تماس : 02335262917

تلفن همراه مدیر مسئول: 09193330240

رایانامه : titreyek[a]chmail.ir

بازگشت