تلف شدن هفتمین خرس قهوه‌ای شاهوار/ چاره‌ای که تدبیر نمی‌شود

پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
رئیس محیط‌زیست شاهرود:
تلف شدن هفتمین خرس قهوه‌ای شاهوار/ چاره‌ای که تدبیر نمی‌شود
رئیس محیط‌زیست شاهرود از تلف شدن یک قلاده خرس قهوه‌ای در اثر برخورد با خودروهای عبوری در مسیر جاده مجن خبر داد و گفت: این هفتمین خرس قهوه‌ای است که طی یک سال گذشته تلف‌ می‌شود.

علی‌اکبر قربانلو، ضمن بیان اینکه یک قلاده خرس قهوه‌ای در اثر برخورد با خودروهای عبوری در محور مجن شاهرود تلف شد، ابراز داشت: این حادثه ساعت ۲۱ شب گذشته سیزدهم آبان ماه به وقوع پیوست که در پی آن توله خرس از ناحیه سر به‌شدت دچار آسیب‌دیدگی و درنهایت تلف شد.

وی اضافه کرد: با نزدیک شدن خواب زمستانی خرس‌ها و ضرورت ذخیره‌سازی چربی در بدن، تحرکات آن‌ها افزایش‌یافته و از طرفی کمبود غذای حیوان و معدن‌کاوی در بالادست شاهوار خرس‌ها را به باغات و حاشیه روستاهای منطقه می‌کشاند.

افزایش چشم‌گیر تلفات خرس قهوه‌ای در شاهوار

رئیس محیط‌زیست شاهرود بابیان اینکه تلفات خرس قهوه‌ای در این محور طی یک سال گذشته افزایش چشم‌گیری داشته است، ابراز داشت: از همه همشهریان و رانندگانی که در شب در مسیرهای جاده شاهرود به مجن-تاش و بسطام به آزادشهر رانندگی می‌کنند تقاضا داریم که با سرعت مطمئنه رانندگی کنند و در شب با مشاهده حیوانات وحشی سرعت خود را کاهش دهند تا شاهد چنین اتفاقاتی ناگوار نباشیم.

قربانلو اضافه کرد: از شهروندان تقاضا داریم چنانچه با حیوانات در محورهای شهرستان برخورد کردند ابتدا خونسردی خود را حفظ کرده و سپس به محیط‌زیست شهرستان ارتباط برقرار کنند تا بتوان حیوان آسیب‌دیده را از خطر مرگ رهایی بخشید.

به گزارش خبرنگار مهر یک خرس مادر به همراه توله و چهار خرس دیگر درمجموع هفت خرس در این محور از تاریخ هشتم شهریور ۹۶ تاکنون تلف شده‌اند که با توجه به‌اتفاق افتادن موارد متعدد محیط‌زیست استان سمنان باید برای آن چاره‌ای تدبیر کند.

مهر

انتهای پیام / م

0
Your rating: None

Comments

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

 

تمام حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی تیتر یک می باشد و استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع بلا مانع است.

طراحی شده توسط صددروازه

 

تلفن تماس : 02335262917

تلفن همراه مدیر مسئول: 09193330240

رایانامه : titreyek[a]chmail.ir

بازگشت