پنجشنبه, 28 تير 1397 - الخميس 07 ذو القعدة 1439 - Thursday 19th July 2018

حفاظت از منابع طبیعی نیازمند فرهنگ سازی است

@count ساعتارسال به دوستان
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
حفاظت از منابع طبیعی نیازمند فرهنگ سازی است
رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری دامغان گفت : حفاظت از عرصه های منابع طبیعی استان سمنان نیازمند فرهنگ سازی و مشارکت مردمی است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تیتریک، احمدعلی بهاور رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری دامغان افزود: منابع طبیعی، نقش زیربنایی برای اقتصاد کشور دارد و زمینه ساز حرکت در جهت دستیابی به اهداف توسعه پایدار است.
وی وسعت عرصه های طبیعی این شهرستان را یک میلیون و 487 هزار هکتار یعنی بیش از 96 درصد وسعت دامغان را عرصه های منابع طبیعی اعلام کرد و گفت: از این مقدار بیش از 47 درصد مراتع ، بیش از پنج درصد جنگل ، بیش از46 درصد بیابان و کویر و بقیه را عرصه های آبخیزداری تشکیل می دهند.
بهاور خاطرنشان کرد: مراتع شهرستان دامغان با توجه به تنوع گونه های گیاهی موجود از مهمترین و با ارزش ترین منابع طبیعی تجدیدشونده است که بهره برداری صحیح و با عملیات اصلاح و احیا می تواند نقش مهمی در حفاظت از آب و خاک ایفا کند.
وی تصریح کرد: اکنون یک هزار و 145 نفر بهره بردار با ظرفیت 144 هزار و 256 واحد دامی در سامانه عرفی از مراتع این شهرستان فعالیت دارند.
وی بیابان زدایی را اولویت اول این نهاد اعلام و اضافه کرد: با توجه به قرار گرفتن استان سمنان در منطقه کویری طرح تعمیم ترسیب کربن در 53 هزار هکتار از اراضی جنوب این شهرستان، در حال اجراست.
رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری دامغان بر ضرورت تامین نیروی انسانی کافی برای حفاظت از منابع طبیعی تاکید کرد و اظهارداشت: تاکنون بیش از 2 هزار و 500 نفر در این شهرستان به عنوان همیار طبیعت کارت همیار طبیعت دریافت کردند.
بهاور تصریح کرد: 48 هزار اصل نهال ون، کاج، سرو، اقاقیا در در چهار ماه گذشته غرس شد که با اجرای این طرح سرانه فضای سبز دامغان افزایش یافته است.
عرصه های طبیعی دامغان یک میلیون و 500 هزار هکتار وسعت دارد.
به گزارش ایرنا، از 9.7 میلیون هکتار وسعت استان سمنان، 55 درصد نواحی بیابان و خشک، 38.5 درصد مراتع، 2 درصد اراضی کشاورزی و 3.6 درصد جنگل است.

ایرنا

0
Your rating: خالی

دیدگاه‌ها

ارسال نظر جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
کد امنیتی
لطفا عبارت امنیتی را وارد نمایید.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

 

تمام حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی تیتر یک می باشد و استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع بلا مانع است.

طراحی شده توسط صددروازه

 

تلفن تماس : 02335262917

تلفن همراه مدیر مسئول: 09193330240

رایانامه : titreyek[a]chmail.ir

بازگشت