شنبه, 2 تير 1397 - السبت 10 شوال 1439 - Saturday 23rd June 2018

در میادین بین المللی خوش درخشیدیم / خارج از شهرستان دامغان و ایران ما را بهتر می شناسند

@count ساعتارسال به دوستان
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
مدیر مرکز توان یابان دامغان؛
در میادین بین المللی خوش درخشیدیم / خارج از شهرستان دامغان و ایران ما را بهتر می شناسند
خراسانی گفت: متاسفانه خیلی از همشهریان و حتی مسئولین از کارهای این مرکز اطلاع درستی ندارند و نمی دانند چه کارهای بزرگ و خوبی در این مرکز انجام می شود باید بگویم اکنون خارج از شهرستان و ایران ما را بهتر می شناسند.

به گزارش خبرنگار تیتریک دامغان ؛ بسیار دیده و یا شنیده ایم که پس از بازنشستگی افراد حاصل سی سال تجربه و کار را به خانه برده تا بعد از گذشت ایامی کلا به فراموشی سپرده شود.
اما در این میان هستند کسانی که حاصل این تجربیات را بعد ازبازنشستگی با عشق و علاقه در راه خدمت به همشهریان یا بستگان بکار گرفته تا در این میان حال دیگران را کمی بهتر از چه هست بکنند.
دیداری تازه کردیم با یکی از این عزیزان که اجازه نداد تا قانون روزگار او را خانه نشین کند و با تاسیس مرکز توان یابان دامغان توانسته است حال بسیاری از همشهریان خود را بهتر کند.

در ادامه حاصل این گفتگو را می خوانید.

خارج از شهرستان دامغان و ایران ما را بهتر می شناسند
مدیر مرکز توان یابان دامغان در گفتگو با خبر نگار تیتر یک گفت: متاسفانه خیلی از همشهریان و حتی مسئولین از کارهای این مرکز اطلاع درستی ندارند و نمی دانند چه کارهای بزرگ و خوبی در این مرکز انجام می شود باید بگویم اکنون خارج از شهرستان و ایران ما را بهتر می شناسند.

آرزوی خیلی از مراکز هست مانند ما باشند
خراسانی اضافه کرد: با نگاهی ساده به این تصاویر و فایلها در کوچکترین زمان متوجه حجم بالای کارها و خدمات ارائه شده ما خواهید شد و اکنون آرزوی خیلی از مراکز در کشور هست که مانند ما باشند و امیدواریم این مساله و موضوع را مسئولین درک کنند.

در میادین بین المللی خوش درخشیدیم
وی ادامه داد: با توجه به محدودیت فضا و امکانات توانسته ایم جزء سه مرکز برتر کشور باشیم و اکنون حرفی برای گفتن داشته باشیم و توانسته ایم در میادین بین المللی با درخشش همین فرزندان دامغانی پرچم پر افتخار ایران را بر روی سکوهای جهانی بنشانیم و این افتخارات را به شهر دامغان بیاوریم

ادامه درخشش ما درصورت حمایت مسئولین دوباره اتفاق می افتد
مدیر مرکز توان یابان گفت: از شرکت درمسابقات المپیک ویژه جهانی چین 2007، یونان 2011، دوبی 2013، مصر2014، آمریکا 2014 ما در کنار ورزش و نشان دادن توانایی های فرزندان دامغان به دنیا شهر تاریخی و کهن خود را معرفی می کردیم و حتی به دنبال خواهر خواندگی شهر دامغان با شهر های بزرگ بودیم و انشالله بزودی در این رابطه خبرهای خوشی را خواهید شنید.
خراسانی ادامه داد: به جرأت می توان گفت که آنچه این جوانان کم توان کردند برای شهر و افتخاراتی که اینها آوردند تا کنون ورزشکاران دیگر نیاوردند و دلیل حمایت نکردن مسئولین را باز متوجه نمی شوم.
مربی مرکز توان یابان گفت: هم اکنون نیز یکی از ورزشکاران  بنام آقای علی رهبری با مربی خود آقای فراتی در اردوی تیم ملی جهت اعزام به مسابقات پارا آسیایی جوانان 2017 می باشد که در تارخ 17 لغایت 25 آذر ماه برگزار می گردد.
یک خاطره پند آموز وخوب از مسابقات جهانی
خراسانی ادامه داد: در مسابقات المپیک ویژه دبی 2013 که صاحب عنوان شدیم بعد از مسابقات با تیم ما افراد زیادی عکس یادگاری گرفتند و یکی از آنها که در نوبت بود اسطوره بزرگ فوتبال آرژانتین مارادونا بود که با افتخار با بچه های دامغان عکس یادگاری گرفت برایم جالب بود آن صحنه که همه می خواستند با مارادونا عکس بگیرند ولی او می خواست با تیم ما عکس یادگاری داشته باشد این برای من یعنی معرفی ایران، معرفی شهر کهن دامغان که خاطره آن لحظه برایم بیادگار مانده است.

شیرین ترین لحظه های زندگیم دیدن این بچه ها در بین مردم است
وی گفت: غالب این دانش آموزان گوشه گیر و منزوی بودند و به گونه ای که خود آنها وارد جامعه نمی شدند الحمدولله با کارها و آموزشهای انجام شده اکنون تعدادی وارد بازار کار شده اند و غالب این افراد را می توانید در سطح شهر هنگام تردد ببیند و هنگامی که خودم آنها را می بینم در بین قشرهای مردم خدا را شکر میکنم و بسیار برایم دیدن آنها در این لحظات شیرین است.

معلولان در معماری شهر فراموش شده‌اند
خراسانی ادامه داد: متاسفانه زیر ساختهای شهری در خیلی موارد آماده برای حضور این افراد نیست و حق استفاده و زندگی را از آنها سلب کرده است مثلا اگر یک نفر با ویلچرش بخواهد از این طرف خیابان به طرف دیگر بروند جهت مراجعه بیمارستان رضایی شما ببینید می شود یا بخواهد سوار اتوبوس شود سکویی برای سوار شدن نیست، یا وارد پارک شود اولین مانع زنجیر ورودی پارک است وبعدش وارد که شد در صورت نیاز به استفاده از سرویس بهداشتی دچار مشکل است.

مهندسین ناظر بر اجرای طرح سنگ فرش پیاده روها نمی دانستند که چه کار بزرگی انجام می دهند
وی ادامه داد: از شهرداری و شورا جهت سنگ فرش کردن معابر و پیاده روها تشکر میکنم اما با تمام کارها و هزینه ها به نظر می رسد مهندسین ناظر بر اجرای این طرح نمی دانستند که چه کار بزرگی انجام می دهند شما دقت کنید سنگ فرشهای برجسته مخصوص نابینایان می باشد ولی مشاهده می کنید در برخی موارد انتهای آن یا به دیوار، جوب، تیربرق و دربرخی موارد مستقیم وارد خیابان می شود و این سلامتی این افراد را به خطر می اندازد.

بخش قابل توجهی از ادارات نیز مناسب سازی صورت نگرفته است
مدیر مرکز توان یابان دامغان  گفت: برای انجام امور اداری و مراجعات شخصی نیز این افراد دچار مشکل هستند ادارات ما یا رمپ ندارند و یا اگردارند دارای شیب بسیار تند و نامناسب می باشد، دستگاه های خود پرداز قابل دسترس برای این افراد نیست پله های داخل ساختمان های عمومی وسرویس های بهداشتی از دیگر مواردی است که این قشر از جامعه دسترسی به آن برایشان مشکل است پس می بینیم
بخش قابل توجهی از ادارات نیز مناسب سازی صورت نگرفته است.

اجازه ندادیم محدودیت های مالی و امکانات ما را محدود کند
خراسانی ادامه داد: فضایی که در اختیار داریم همین ساختمان کوچک یکصد متری می باشد که در حال حاضر تمام کلاس های ما در همین ساختمان کوچک برقرار می باشد برای بچه ها تمام کلاسها را سعی می کنیم برگزار کنیم.
مربی مرکز گفت: هم اکنون فروشگاهی را در پاساژخلیج فارس دامغان از صنایع دستی این دانش آموزان افتتاح کردیم که تمام درآمد آن صرف خود بچه ها و این مجموعه می شود و از همشهریان دعوت میکنیم ازاین فروشگاه بازدید کنند.

از خیرین مرکز تشکر میکنیم
وی اظهار کرد: باید از خیرین مرکز تشکر کرد مخصوصا از خیر این ساختمان که کمک بسیار بزرگی بود برای این مجموعه و همه عزیزانی که این مجموعه را یاری میکنند البته برای کارهای بهتر نیاز به کمک بیشتر می باشیم و تاکنون خیرین ما را تنها نگذاشته اند.
 


انتهای پیام /
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان

0
Your rating: خالی

دیدگاه‌ها

ارسال نظر جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
کد امنیتی
لطفا عبارت امنیتی را وارد نمایید.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

 

تمام حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی تیتر یک می باشد و استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع بلا مانع است.

طراحی شده توسط صددروازه

 

تلفن تماس : 02335262917

تلفن همراه مدیر مسئول: 09193330240

رایانامه : titreyek[a]chmail.ir

بازگشت