دولت خریدار آب انتقال یافته خواهد بود/ روزانه بیش از ۱۰ میلیون لیتر بنزین قاچاق می شود/ فروش اموال بانک ها جزو برنامه های مورد تاکید دولت است

 حجت الاسلام حسن روحانی رییس جمهور در نشست با جمعی از اصحاب رسانه استان سمنان ضمن تشکر از میهمان نوازی و مهربانی مردم استان گفت: از وحدتی که در استان وجود دارد خوشحالم.

وی با بیان اینکه علما و نخبگان و تمامی اقشار مردم در کنار هم برای آبادانی کشور تلاش می کنند، اظهار کرد: مردم در روزهای سخت همواره پشتیبان دولت بوده اند.

روحانی با اشاره به اینکه دانشگاه های ما به لحاظ بیان نقدها از آزادترین دانشگاه های دنیا هستند افزود: تقریبا (فقط) در این دولت است که در همه دانشگاه ها به مناسبت ۱۶ آذر آیین هایی برگزار می شود.

رییس جمهور، آب را مهمترین مساله استان را عنوان کرد و گفت: مردم ما باید بتوانند از آب پایدار آشامیدنی استفاده کنند.

وی با بیان اینکه سرمایه گذاری های بسیار کلانی در این حوزه باید صورت بگیرد، اظهار کرد: در اصفهان هم مساله انتقال آب از جنوب دنبال می شود.

روحانی با اشاره به اینکه  دولت خریدار آب انتقال یافته خواهد بود، گفت: مسائل زیست محیطی طرح انتقال آب دریای خزر را حل کرده ایم.

وی همچنین تصریح کرد:  دیشب تفاهم نامه پروژه هایی به ارزش ۱۰ هزار میلیارد تومان منعقد شد و اگر این پروژه ها تماما اجرا شوند، استان متحول خواهد شد.

رییس جمهور در پاسخ به سوال خبرنگار صدا و سیما در ارتباط با طرح حرم تا حرم گفت: این طرح باید روی پای خود بایستد. قسمت اول این طرح که از قم تا گرمسار اجرا شده است، درآمدهای لازم را برای سرمایه گذار تامین کرده است.

وی همچنین تصریح کرد:  طرح حرم تا حرم یک طرح ملی است، نه استانی. تلاشمان را برای ادامه اجرای این طرح مضاعف خواهیم کرد.

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

 روحانی در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم درباره ضرورت تدوین سند آمایش آب محور استان اظهار کرد: وزیر نیرو گفته است که مطالعات پروژه انتقال تقریبا کامل است.

رییس جمهور با بیان اینکه سازمان محیط زیست درباره چگونگی انتقال آب دریای خزر نظر قطعی خود را اعلام کرده است، افزود:  این طرح یکی از مهم ترین طرح های استان است و دولت به اجرای طرح کمک می کند.

روحانی در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا درباره مسیر شمال به جنوب کشور گفت:  نزدیکترین مسیر شمال به جنوب کشور از استان می گذرد و جاده معلمان می تواند شمال کشور را به جنوب کشور متصل کند.

وی با بیان اینکه نسبت به قولی که در ارتباط با این مسیر در سفر پیشین دادیم، عقب هستیم، بیان کرد:  با اعتباراتی که به استان اختصاص یافته است، امیدواریم بتوانیم این پروژه را به انجام برسانیم.

روحانی در پاسخ به سوال خبرنگار روزنامه جمهوری اسلامی به پرسشی در ارتباط با کافی یا ناکافی بودن میزان افزایش حقوق در سال ۹۸ به نسبت تورم گفت: تورم یکی از مسائل امروز ماست. یکی از توفیقات ما در دولت این بود که تورم را مهار کردیم. تورم ۱۲ ماهه ما بالای ۱۵ درصد است.

وی با بیان اینکه ما برنامه هایی داریم تا رشد سریع تورم را متوقف کنیم، افزود: بخش بزرگی از تورم امسال ما مربوط به حرکت پرشتاب نرخ ارز بود. جو روانی و اقدامات دشمنان هم در این مساله دخیل بوده است.

رییس جمهور با بیان اینکه نقدینگی یکی از مسائلی است که در تورم ما تاثیرگذار است، اظهار کرد: بانکها در این مساله تاثیرگذارند.

وی همچنین تصریح کرد: ممکن است افزایش ۲۰ درصدی حقوق مشکلات مردم را حل نکند اما منابع ما بیش از این نیست.

روحانی با اشاره به اینکه تصمیم ما این است که نرخ بنزین و گازوییل را بالا نبریم، افزود: یکی از مشکلات ما قاچاق گازوئیل و بنزین است.

وی با اشاه به اینکه روزانه بیش از ۱۰ میلیون لیتر بنزین قاچاق می شود، اظهار کرد: امروز قاچاق ما دوطرفه است؛ هم در صادرات قاچاق داریم و هم در واردات.

رییس جمهور تصریح کرد: برای سال آینده ۱۴ میلیارد دلار با نرخ ۴۲۰۰ تومانی برای واردات کالاهای اساسی در نظر گرفته ایم.

روحانی با بیان اینکه تا پایان سال یک نوبت دیگر اعطای بسته حمایتی خواهیم داشت، گفت: سال آینده نیز بسته های حمایتی خواهیم داشت.

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

رییس جمهور در پاسخ به سوال خبرنگار روزنامه پیام استان سمنان درباره جایگاه احزاب از نگاه دولت و تدابیر اندیشیده شده برای پررنگ تر شدن اعتماد مردم به دولت گفت: کشور از آن مردم است و مردم باید برای اداره کشور تصمیم بگیرند.

وی با بیان اینکه مردم باید در اظهارنظر و تشکیل و فعالیت احزاب آزاد باشند، اظهار کرد: حضور خانم ها در فعالیت های سیاسی و اجتماعی بسیار زیاد شده است.

روحانی با اشاره به اینکه در شرایط امروز، رقابت های ما باید سالم و اخلاقی باشد، بیان کرد: بهترین موضعی که احزاب در آن محک میخورند، انتخابات است.

رییس جمهور با بیان اینکه دولت به تنهایی نمی تواند حلال مشکلات باشد، افزود:  توسعه سیاسی، اقتصادی و فرهنگی باید در کنار هم دیده شود.

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

روحانی همچنین تصریح کرد:  دولت زمینه ها را برای آزادی احزاب و بیان فراهم می کند.

 وی در پاسخ به سوال خبرنگار فارس درباره توزیع فراوان نقدینگی در اقتصاد از یک سو و کمبود نقدینگی در حوزه صنعت از سوی دیگر گفت: بخش تولید ما نیاز به گردش نقدینگی دارد و مشکل هدایت نقدینگی نیز وجود دارد.

رییس جمهور با بیان اینکه روزانه ۱۰۰۰ میلیارد تومان رشد نقدینگی داریم، اظهار کرد: ما از بانک مرکزی و نقدینگی آن استفاده نکرده ایم و در چارچوب قانون بودجه حرکت کردیم.

وی با اشاره به اینکه  بزرگترین مشکل ما در حوزه بانکهای غیردولتی است، بیان کرد: ما باید بانک های خود را اصلاح کنیم چراکه بانکها امروز مسئولیت بزرگی دارند.

روحانی با بیان اینکه بانکها باید سرمایه های منجمد خود را از انجماد خارج کنند و از بنگاه داری و دلالی دست بردارند، افزود: آن ها باید اموال خود را بفروشند و پول آن را در اختیار مردم قرار دهند.

رییس جمهور در ادامه تصریح کرد: فروش اموال بانک ها جزو برنامه های مورد تاکید ماست.

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

مرآت

انتهای پیام/ م

0
Your rating: None

Comments

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.
اخبار دامغان
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
اجتماع 9 دی ؛
نماینده ولی فقیه سپاه قائم آل محمد (عج) در اجتماع مردم دامغان در روز 9 دی اعلام کرد : دشمنان با بصیرت مردم و هوشیاری رهبر انقلاب ، از این انقلاب ما سیلی خورده است .
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
رئیس اداره منابع طبیعی دامغان خبرداد؛
رئیس اداره منابع طبیعی دامغان گفت: از ابتدای امسال چهار تن تاغ و یک هزار و ۴۶۰ تن زغال تاغ در شهرستان دامغان کشف شد.
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
نماینده ولی فقیه در سپاه استان سمنان:
نماینده ولی فقیه در سپاه استان سمنان گفت : دشمنان انقلاب با هم قسم شدند که انقلاب ما را براندازی کنند و نه دی ای به وجود آمد و خار و خاشاک را به زباله دان تاریخ روانه کردند.
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
استاد اخلاق دامغان :
در آیین بزرگداشت حضرت آیت الله هاشمی شاهرودی ، استاد اخلاق دامغان گفت : عالمی که حرف خدا را بیان کند و به آن عمل کند ، این عالم شایسته تجلیل است.
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
امام جمعه دامغان :
امام جمعه دامغان در خطبه های نماز جمعه گفت : بزرگداشت حماسه نه دی در تاریخ ماند و بعضی از ایام ارزش ثبت در تاریخ را دارد.
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان دامغان گفت: توزیع کالاهای اساسی مردم در قالب طرح تنظیم بازار در این شهر آغاز شد.
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان سمنان گفت: چهار نفر بر اثر واژگونی یک دستگاه خودرو پیکان وانت در محور دامغان به سمنان مصدوم شدند.
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
رئیس منابع طبیعی دامغان:
رئیس منابع طبیعی دامغان بابیان اینکه طرح آبخیزداری اگره می‌تواند منابع آبی شمال دامغان را تغذیه کند، گفت: این طرح در اولویت اداره منابع طبیعی است.
اخبار سمنان
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
کارگردان برجسته سینما می‌گوید نهادهای دولتی و نیز نهادهای فرهنگی که بودجه های کلانی در اختیار دارند در زمینه ساخت فیلم‌های مرتبط با فتنه 88 اهمال کرده‌اند.
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
استاندار سمنان:
استاندار سمنان بابیان اینکه کار فرهنگی به‌ویژه در حیطه کودکان و نوجوانان حساس است، گفت: ظرفیت‌های استان برای کار فرهنگی ویژه کودکان استفاده شوند
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان در پاسخ به لزوم بهسازی جاده کیاسر می‌گوید: تقویت محورهای اتصال به شمال کشور مانند جاده کیاسر درگاهی برای استان از سمت شمال کشور خواهد بود تا شاهد حضور گردشگران بیشتری از مناطق شمالی کشور باشیم.
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
قیچی دولبه بروز رونق یا رکود مسکن؛
یک کارشناس اقتصاد مسکن پیشنهاد داد: برای جلوگیری از انحراف در هزینه کرد منابع در نظر گرفته شده برای بخش مسکن در لایحه بودجه ۹۸، صندوق قرض الحسنه ساخت از اقساط برگشتی مسکن مهر ایجاد شود.
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن خبر داد:
مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن با تاکید بر این که طرح مسکن مهر سال ۹۸ به اتمام می رسد، گفت: تسهیلات این طرح از ۳۰ به ۴۰ میلیون تومان افزایش می یابد.
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
رئیس منابع طبیعی مهدی‌شهر:
رئیس منابع طبیعی مهدی‌شهر بابیان اینکه ۷۵۰ هکتار علوفه کاری و کپه‌کاری در این شهرستان انجام شد، کفت: استفاده از بذر بومی در احیای مراتع در اولویت منابع طبیعی است.
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
امام جمعه سمنان:
امام جمعه سمنان روز 9 دی را یکی از مهمترین روزهای انقلاب اسلامی دانست و گفت: مردم در این روز با حضور حماسی خود بار دیپر با ولایت تجدید پیمان کردند.
اخبار ايران و جهان
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
لاریجانی در صحن علنی مجلس:
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: نهم دی‌ماه غبارآلودگی فضای سیاسی را از بین برد و کشمکش‌های داخلی را پایان داد و زنجیره‌ای از دخالت‌های فرصت‌طلبانه آمریکا و بعضی کشورهای غربی را سر جای خود نشاند.
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
در جلسه هیات امنای دانشگاه آزاد صورت گرفت
جلسه فوری هیات امنای دانشگاه آزاد برگزار شد و رئیس هیات امنای این دانشگاه برای برخورد قاطع با خاطیان حادثه علوم و تحقیقات دستور داد.
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
رئیس سازمان امداد و نجات خبر داد
رئیس سازمان امداد و نجات با اشاره به وقوع برف و کولاک در 15 استان و ادامه روند امدادرسانی به حادثه‌دیدگان گفت: 601 خودروی گرفتار در برف رهاسازی شده است.
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
علی‌رغم تعطیلی دولت فدرال آمریکا و دعوای جمهوری‌خواهان و دموکرات‌ها در فضای سیاسی آمریکا، واحد‌های عملیاتی در عرصه‌ جنگ اقتصادی آمریکا علیه ایران یعنی معاونت تروریسم و اطلاعات مالی وزارت خزانه داری تعطیل نشده و هم‌چنان فعال هستند.
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
تیم ملی فوتبال ایران روز دوشنبه در دیداری تدارکاتی و پشت درهای بسته به مصاف تیم قطر خواهد رفت.
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
کدخدایی در برنامه نگاه یک:
سخنگوی شورای نگهبان گفت: ادعای تقلب در انتخاباتی مانند 88 بازی کردن با واژه ها است.
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
نویسنده برگزیده یکی از جوایز ادبی، یک سال بعد از فتنه ۸۸ جایزه خود را از یک سردار سپاه گرفت. آن سردار، شبیه سردار نقدی بود و همین عکس برای طرد شدن او از جامعه روشنفکری کفایت می‌کرد. سال‌هاست که نامی از آن نویسنده شنیده نمی‌شود!

 

تمام حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی تیتر یک می باشد و استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع بلا مانع است.

طراحی شده توسط صددروازه

 

 

تلفن تماس : 02335262917

تلفن همراه مدیر مسئول: 09193330240

رایانامه : titreyek[a]chmail.ir

بازگشت