رالی جاده ابریشم در استان سمنان برگزار می‌شود

پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
یکم و دوم آذرماه؛
رالی جاده ابریشم در استان سمنان برگزار می‌شود
مدیر اجرایی رالی جاده ابریشم گفت: رالی خودروهای دو دیفرانسیل کشور با عنوان «رالی جاده ابریشم»، یکم و دوم آذرماه در استان سمنان برگزار می‌شود.

محمدتقی اعرابی مدیر اجرایی رالی جاده ابریشم گفت: بزرگ‌ترین و هیجان‌انگیزترین مسابقه رالی خودروهای دو دیفرانسیل کشور به‌عنوان یک رویداد گردشگری و ورزشی هیجانی با هدف معرفی ظرفیت‌های گردشگری طبیعی و تاریخی دو اقلیم کویر و کوهستان در استان سمنان برگزار می‌شود.

وی گفت: این رقابت دو روزه با شرکت 100 خودروی دو دیفرانسیل در حد فاصل مناطق کویری، جنگلی و کوهستانی شهرستان‌های آرادان، سرخه، سمنان و مهدی‌شهر برگزار می‌شود.

اعرابی افزود: این رالی با هدف تحقق شعار استان سمنان مقصدی تازه برای سفر و با هدف معرفی جاذبه‌های گردشگری، تفاوت‌های زیست‌محیطی مناطق مختلف استان به‌عنوان یک جاذبه گردشگری و تعریف مسیرهای جدید برای گروه‌های مختلف طبیعت‌گردی و ... برگزار می‌شود.

مدیر اجرایی رالی جاده ابریشم با اشاره به اینکه این رویداد با مشارکت کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران برگزار می‌شود، ابراز امیدواری کرد: با تداوم اجرای این برنامه در سال‌های آتی، این رویداد گردشگری در تقویم گردشگری کشور به ثبت برسد.

اعرابی گفت: در این رویداد در نظر است، ضمن بهره‌مندی از موقعیت‌های طبیعی و تاریخی در راستای گردشگری و توسعه پایدار و با ایجاد فضای پرنشاط اجتماعی با حفظ معیارهای زیست‌محیطی، نحوه بهره‌مندی از ظرفیت‌های طبیعی و نحوه برپایی کمپ‌های طبیعت‌گردی و گردش بدون تخریب در محیط‌زیست بازآموزی شود.

وی افزود: این رویداد به‌صورت ملی و رقابتی برگزار و به برندگان جوایز نقدی از 10 تا 30 میلیون ریال اهدا و به شرکت‌کنندگان گواهی حضور در این رقابت ملی ارائه می‌شود.

مدیر اجرایی رالی جاده ابریشم ادامه داد: این رالی از ورودی شمالی ریگ جن تا کوهستان و جنگل برگزار و مراسم اختتامیه آن نیز در شهر نمونه گردشگری شهمیرزاد برگزار می‌شود.

فارس

انتهای پیام / م

0
Your rating: None

Comments

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

 

تمام حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی تیتر یک می باشد و استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع بلا مانع است.

طراحی شده توسط صددروازه

 

تلفن تماس : 02335262917

تلفن همراه مدیر مسئول: 09193330240

رایانامه : titreyek[a]chmail.ir

بازگشت