دوشنبه, 28 خرداد 1397 - الاثنين 05 شوال 1439 - Monday 18th June 2018

روزه داری در گرمای طاقت فرسا

@count ساعتارسال به دوستان
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
روزه داری در گرمای طاقت فرسا
کار در کنار تنور گرم و طاقت فرسای نانوایی به گونه ای است که تشنگی روی آدم بسیار فشار می آورد، با این حال با ایمان و توکل به خدا سعی می کنم از این آزمون الهی سربلند بیرون بیایم .

به گزارش خبرنگار تیتریک دامغان ؛ ایام ماه مبارک رمضان با طولانی ترین و گرمترین روز های سال همزمان شده است و این روزهای داغ، روزه داری را برای صاحبان برخی مشاغل سخت با سختی هایی رو برو کرده است.کسب روزی حلال یکی از عواملی است که باعث می شود انسان با شوق کارهای پسندیده ای که به ظاهر دشوارند را انجام دهد و لذت آن را زمانی بیشتر احساس می کند که لقمه حلال بر سرسفره خانواده اش بگذارد.

  مقام معظم رهبري در خصوص قداست شغل مي‌فرمايد: تقدس كار و تكريم كارگر بايد در راس برنامه‌ها باشد و در منطق اسلام، كار، عمل صالح و عبادت است كه اين، جايگاه و ارزش كارگر را در نظام اسلامي نشان مي دهد.

  در  روایات آمده است: روزه گرفتن در هوای گرم دارای اجر و پاداش بسیاری است و حتی رسول اکرم(ص) روزه گرفتن در گرما را جهاد می دانند.

بهرام یکی از کارگران دامغان است که در خصوص روزه داری می گوید: روزه گرفتن در ماه مبارک رمضان و در روزهای گرم و طولانی سال باعث خواهد شد تا ما وسوسه های شیطانی را از خود دور کنیم

وی به در ادامه افزود: درست است برای کارگرانی که روزانه بیش از 8 ساعت کار می کنند، روزه گرفتن در هوای گرم سخت است، اما اطاعت از امر پروردگار شیرینی خاصی دارد و وقتی لحظه ی افطار رو به درگاه خدا می کنم و از او میخواهم که روزه ام را قبول کند، حس خوبی به سراغ من می آید و احساس می کنم که خداوند دعایم را مستجاب کرده است.

 وی با بیان اینکه در ماه رمضان تا زمانی که توان داشته باشم کار می‌کنم گفت: به نظر من افرادی که کارهای سخت و برای کسب روزی حلال انجام می دهند، درحالی که روزه هستند، این روزه واقعا قبول درگاه حق خواهد بود چون خیلی سخت است.

 وی از رئیس جمهور درخواست کرد از قشر کارگران حمایت کند چراکه کارگران با این چنین شرایط سخت کاری به دنبال در آوردن روزی حلال هستند.

 محمد نیز رنگ کار ساختمان است، او علاوه بر اینکه برای انجام کار خود بالای داربست های مرتفع می رود، باید مراقب این باشد که گرد رنگ ها روزه ی او را باطل نکند و به خاطر ماسک و کلاهی که گذاشته، عرق کرده است گفت: بیش از 10 سال است که کار من رنگ کاری بوده و است، کارم سخت است و فقط از این راه امرار معاش می کنم، اما به یاد ندارم که در هیچ یک از ماه رمضان های این مدت، به خاطر انجام کار و دشواری آن روزه نگرفته باشم.

 وی ادامه داد: خود روزه گرفتن در گرما به تنهایی سخت است، چه برسد به اینکه کار دشواری هم داشته باشید، اما ما دیگر به این اوضاع عادت کرده ایم، و برای کسب روزی حلال، سختی هارا تحمل می کنیم و مطمئن هستم خداوند پس از هر سختی، گشایشی قرار داده است.

یکی از شغل هایی که انجام آن در ماه مبارک رمضان، برای فرد روزه دار بسیار دشوار است، پخت نان و کار شاطری است، به همین دلیل سراغ سعید شاطر نانوایی بربری رفتم، او که در طول صحبت با من یک لحظه هم از کار خود دست نکشید و به مردم نان می داد گفت: برخی از مشتریان که برای خرید نان به نانوایی مراجعه می کنند و مجبور هستند دقایقی را در صف بماند، از ما گلایه می کنند که داخل نانوایی گرم است و می خواهند که سریعتر به آنها نان بدهیم، اما ما در طول روز در این نانوایی گرم فعالیت می کنیم.

 وی افزود: نانوایی شغل خانوادگی من و برادرانم است، وقتی در دوران کودکی پدرمان را می دیدم که در کنار تنور گرم نانوایی هم روزه می گیرد و هم کار می کند، ما هم راه او را که دستور خداوند است، ادامه داده ایم

این شاطر نانوایی گفت: کار در کنار تنور گرم و طاقت فرسای نانوایی به گونه ای است که تشنگی روی آدم بسیار فشار می آورد، با این حال با ایمان و توکل به  خدا سعی می کنم از این آزمون الهی سربلند بیرون بیایم.

انتهای پیام /

پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان

0
Your rating: خالی

دیدگاه‌ها

ارسال نظر جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
کد امنیتی
لطفا عبارت امنیتی را وارد نمایید.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

 

تمام حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی تیتر یک می باشد و استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع بلا مانع است.

طراحی شده توسط صددروازه

 

تلفن تماس : 02335262917

تلفن همراه مدیر مسئول: 09193330240

رایانامه : titreyek[a]chmail.ir

بازگشت