روستاهای شهرستان دامغان در حوزه گردشگری توانمند می شوند

پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
سرپرست اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری دامغان :
روستاهای شهرستان دامغان در حوزه گردشگری توانمند می شوند
سرپرست اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری گفت : چشم انداز بسیار غنی در حوزه گردشگری در دامغان وجود دارد و میتوان روستا ها را توانمند سازی کرد.
مهدی قاسمی سرپرست اداره  میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دامغان در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار تیتریک با اشاره به اینکه تعامل در  حوزه میراث ، گردشگری و صنایع دستی می تواند جذب خوب سرمایه و اقتصاد پایدار شهرستان باشد، گفت: دامغان به لحاظ فرهنگی و تاریخی بسیار غنی است.
 
وی افزود: مسجد تاریخانه یکی از زیباترین شاهکار های تمدن معماری است که می تواند جذب توریست کند .
 
سرپرست اداره  میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اظهار داشت : گردشگری روستایی و بوم گردی منوط به اقامت خاص نیست و باید در این حوزه در روستا ها به صورت زیر بنایی کار کرد و شرایط روستا به لحاظ فرهنگ ، آداب و رسوم ، گویش ، پوشش ، بناها و صنایع دستی مورد بررسی قرار گیرد.
 
قاسمی با بیان اینکه دامغان چشم انداز خوبی در حوزه گردشگری دارد، گفت: می توان روستا ها را در دو بخش توریسم ترانزیت با توجه به مسیر زائرین امام رضا (ع) و گردشگری با علائق ویژه توانمند سازی کرد.
 
وی افزود : در  اکثر روستاهای دامغان بناهای خاص و ویژه ای وجود دارد که باعث اشتغال زایی در روستاها و جلوگیری از هجرت روستائیان به شهرها می شود و توزیع درآمد در کشور به صورت مناسبی صورت می گیرد.
 
قاسمی باتوجه به همکاری خوب که میان مدیران شهرستان و اداره میراث وجود دارد،‌خاطر نشان کرد : در هماهنگی که با فرماندار  و بخشدار و دهیاران  منطقه امیرآب صورت گرفته کارگاه یک روزه توانمند سازی دهیاران منطقه امیرآباد به صورت تخصصی در حوزه گردشگری روز چهار شنبه برگزار می گردد و امید است که گام خوبی در حوزه گردشگری روستایی و بوم گردی صورت گیرد.
 
سرپرست اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری یاد آور شد : اگر بوم گردی رواج یابد ، باعث حفظ بافت معماری ، گویش و پوشش روستا ها می شود و توسعه گردشگری پایدار باعث رونق اقتصادی، ایجاد اشتغال،حفظ منابع طبیعی و تاریخی ، فرهنگ و اصالت و... خواهد شد.
انتهای پیام / م
0
Your rating: None

Comments

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

 

تمام حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی تیتر یک می باشد و استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع بلا مانع است.

طراحی شده توسط صددروازه

 

تلفن تماس : 02335262917

تلفن همراه مدیر مسئول: 09193330240

رایانامه : titreyek[a]chmail.ir

بازگشت