جمعه, 29 تير 1397 - الجمعة 08 ذو القعدة 1439 - Friday 20th July 2018

زندگی یک زن در پارک بخاطر بی توجهی مسئولان / قطار بی توجهی مسئولان دامغان تا کجا ادامه دارد؟

@count ساعتارسال به دوستان
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
دامغان؛
زندگی یک زن در پارک بخاطر بی توجهی مسئولان / قطار بی توجهی مسئولان دامغان تا کجا ادامه دارد؟
در این شهر کسی برایم کاری نکرد این چادر مسافرتی را هم یک مسافر دلش برایم سوخت به من داد امروز هم یک خانم با شوهرش برایم پتو آوردند در شهر ضایعات جمع می کنم پولش به اندازه خوراک یکی دو وعده روزانه ام می شود خدا را شکر می کنم.

به گزارش خبرنگار تیتریک دامغان ؛ حس غریبی است وقتی شما متوجه زندگی یک خانم تنها در این شبهای سرد در پارک می شوید

و وقتی متوجه می شوید کسی را ندارد که حمایتش کند، در بنی آدم اعضای یک دیگر بودن خود شک می کنید شاید باورش سخت باشد در شهری که مردم و مسئولانش به مهمان نوازی و مردم داری مشهور باشند، دیدن این گونه صحنه ها و آدمها آنهم تنها در پارک کمی برایم سخت است.

اوایل شب بود در پارک دانشجو متوجه چادر مسافرتی می شوم که زنی تنها در آن می باشد ابتدا فکر میکنید مسافر است ولی بعد از چند لحظه متوجه می شوم که او تنها می باشد و در این شبها و روزهای سرد در این چادرمسافرتی گذران زندگی می کند، علتش را می پرسم می گوید همسرم ام اس دارد در خانه پدریش زندگی می کردیم از ما شکایت کردند منزل ما را از طرف دادگاه به دستورقاضی پلمپ کردند همسرم با آن حال خراب در زندان می باشد ما فرصت نکردیم مدارک شناسایی و درمانمان را برداریم و مدت یک ماه است بعلت نداشتن مدارک و غریب بودن در پارک زندگی می کنم.

تیتریک: از ادارات دامغان کمک خواستید؟کاش نمی خواستم تنها حقیرتر شدم و آبرویم بیشتر رفت از بهزیستی، کمیته امداد، انجمن حمایت زندانیان، خیریه های شهر دامغان که زمانی خودم به اندازه توانم به یکی از این خیریه ها کمک می کردم ولی هیچ یک حاضر نشدند به یک زن تنها پناه دهند.

تیتر یک چگونه مخارجت را در این مدت در می آوردی؟روزهای اول نمی دانستم چکار کنم بعدش به چند خیریه و دستگاه دولتی سر زدم اما هیچ کس برایم کاری نکرد این چادر مسافرتی را هم یک مسافر دلش برایم سوخت به من داد امروز هم یک خانم با شوهرش برایم پتو آوردند در شهر ضایعات جمع می کنم پولش به اندازه خوراک یکی دو وعده روزانه ام می شود خدا را شکر می کنم.

تیتر یک: شرایط در این مدت یک ماه چگونه به شما گذشته؟پیگیر کار همسرم آقایی در زندان به نام سیادت می باشد خدا خیرش دهد و تنها او در این مدت کاری کرده چند شب پیش آنقدر باران آمد، برایم حکمت خدا جالب بود به عمرم این همه باران در این شهر ندیدم تمام لباسهایم و چادرمسافرتی پر آب شد خیسه خیس شدم و سرما خوردم چون مدارک درون خانه می باشد وآنهم پلمپ است نمی توانم دکتر بروم شبها هم برایم بسیاروحشتناک است تاریکی و نبود نور کافی عذابم می دهد و اگر روزی ضایعات هم گیرم نیاید گرسنگی و ضعف اذیتم می کند.

تیتر یک: گفتی ازهمسرت خبر داری شرایط او چگونه است؟بله با این که ام اس دارد به من می گوید در زندان کمکش می کنند و از او نگهداری می کنند نمی دانم برای دلخوشی من می گوید یا واقعا این گونه هست آخر فکر میکنم من یک زن تنها را که از ماجرایم تعدادی از مسئولین و حتی خیریه ها  خبر دارند در این شرایط به حال خودم رها کردند چگونه در زندان مراقبش هستند؟

تیتر یک: شنیدیم شما را به اورژانس اجتماعی تحویل دادند چه شد پس چرا هنوزدر پارک هستید؟من خودم به بهزیستی قبلا رفته بودم تقاضای کمک کردم ولی کاری برایم نکردند این بار نمی دانم چه اتفاقی افتاد با ماشین به دنبالم آمدند فکر می کردم که دیگر دارد سرپناهی برایم درست می شود و از این فضای ترسناک رها می شوم ولی هیچ اتفاقی نیافتاد یک کاغذ پر کردند، ازمن تعهد گرفتند رهایم کردند و دوباره در پارک می باشم...

ظاهرا مسئولین برای بار اول صدای این خانم را خوب نشیده اند ویا شرایط یک زن تنها را درک نمی کنند اما باید توجه داشت رها کردن یک خانم تنها، با این شرایط سخت به حال خود در این زمان ناپایدار جوی بدون پذیرفتن مسئولیت های حقوقی، اجتماعی و مدنی بسیار سخت می باشد و مردم اعتماد خود را از حاکمان شهر دامغان از دست خواهند داد هنوزمرگ آن مرد در سال گذشته را در میدان شهر مردم بخاطر دارند درآن مورد هم بی سرپناهی یکی از عوامل بود.

در همان زمان هم در نشریات محلی و فضای مجازی نبود حداقل امکاناتی مانند گرم خانه و یا نداشتن امکانات حداقلی  در اورژانس اجتماعی شهرستان، مردم را رنجیده خاطر کرده بود.

به نظر می رسد این ماجرا کمی با آن فرق دارد و امید است مسئولین مربوطه تا حادثه ناگوارتری نیافتاده است اقدامی مقتضی برای این خانم انجام دهند تا از دردها و آلام این خانواده کمتر شود و به فکر آینده و رخ دادهایی از این دست باشند تا شاهد این گونه موارد نباشیم.

در این رابطه تیتریک آماده است در صورت ممکن کمکهای خیران عزیز دامغانی را به دست این همشهری برساند.

انتهای پیام /

پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان

0
Your rating: خالی

دیدگاه‌ها

مسولین جوابگو باشند .واقعا

مسولین جوابگو باشند .واقعا اگر مسولی متوجه باشد ولی انجام وظیفه نکرده باشد حتما حقوقی که بخاطر انجام ندادن وظیفه...

ارسال نظر جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
کد امنیتی
لطفا عبارت امنیتی را وارد نمایید.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

 

تمام حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی تیتر یک می باشد و استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع بلا مانع است.

طراحی شده توسط صددروازه

 

تلفن تماس : 02335262917

تلفن همراه مدیر مسئول: 09193330240

رایانامه : titreyek[a]chmail.ir

بازگشت