شنبه, 2 تير 1397 - السبت 10 شوال 1439 - Saturday 23rd June 2018

سرانه مصرف آب شهروندان استان سمنان 161 لیتر در شبانه روز است

@count ساعتارسال به دوستان
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
سرانه مصرف آب شهروندان استان سمنان 161 لیتر در شبانه روز است
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان سمنان با بیان اینکه سرانه مصرف آب در جهان به طور استاندارد برای هر شهروند 130لیتراست گفت : میزان مسرانه مصرف آب هر شهروند ایرانی در کشور ما 200 لیتر است .

به گزارش خبرنگار تیتریک دامغان ؛ علیرضا طاهری در نشست بررسی مسائل و مشکلات آب شهری شهرهای دیباج و کلاته رودبار از توابع بخش مرکزی شهرستان دامغان با حضور شهرداران و اعضای شورای اسلامی این شهرها به میزبانی فرمانداری شهرستان دامغان افزود : متوسط و سرانه مصرف آب هر شهروند در استان سمنان حدود 161 لیتر در شبانه روز است .

وی اضافه کرد : میزان مصرف آب شهروندان استان سمنان جزو پایین ترین مصرف آب در کشور است که از این لحاظ از رتبه خوبی برخوردار هستیم .

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان سمنان با بیان اینکه حدود 20درصد از مشترکان آب در استان سمنان بیشتر از 20 متر مکعب در ماه آب مصرف دارند افزود : خوشبختانه با رعایت الگوی مصرف از سوی شهروندان استان سمنان این میزان مصرف آب به 161 لیتر در طول شبانه روز رسیده است .

وی خاطر نشان کرد : جای بسی خوشحالی وجود دارد که با توجه به وضعیت اقلیمی و خشکسالی ها شهروندان استان سمنان 30 درصد کمتر از کشور مصرف آب دارند .

طاهری تصریح کرد : یکی از پروژه های شرکت آب و فاضلاب شهری استان سمنان در سال اقتصاد مقاومتی ( اقدام و عمل ) بحث اصلاح الگوی مصرف آب است که این موضوع از ابتدای سال و با توجه به نامگذاری سال 95 از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال اقتصاد مقاومتی در حال اجرا است .

وی اضافه کرد : شرکت آب و فاضلاب شهری استان سمنان بر اساس سیاست های تدوینی و ابلاغ شده موظف است با برنامه ریزی صحیح هر ساله 10 درصد از میزان مشترکان پر مصرف آب در استان سمنان را کاهش دهد .

وی با بیان اینکه استان سمنان دارای 237 هزار انشعاب آب شهری در 19 شهر این استان است اظهار داشت : تعداد مشترکان آب شهری در استان سمنان 256 هزار مشترک است .

طاهری از وجود 37 پروژه عمرانی شرکت آب و فاضلاب شهری استان سمنان خبر داد و افزود : از این تعداد پروژه 31 پروژه استانی و 6 پروژه دیگر از پروژه های ملی بوده که میزان پیشرفت اجرای هریک از پروژه های در دست اجرا در استان متفاوت است .

وی گفت : اعتبارات استانی شرکت آب و فاضلاب شهری استان سمنان در سال جاری رقمی معادل 75 میلیارد ریال و اعتبارات ملی استانی نیز رقمی معادل 315 میلیارد ریال است .

انتهای پیام /
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان

0
Your rating: خالی

دیدگاه‌ها

ارسال نظر جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
کد امنیتی
لطفا عبارت امنیتی را وارد نمایید.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

 

تمام حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی تیتر یک می باشد و استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع بلا مانع است.

طراحی شده توسط صددروازه

 

تلفن تماس : 02335262917

تلفن همراه مدیر مسئول: 09193330240

رایانامه : titreyek[a]chmail.ir

بازگشت