شنبه, 2 تير 1397 - السبت 10 شوال 1439 - Saturday 23rd June 2018

سمنان| با امضای FATF هیچ‌ تحریمی برداشته نمی‌شود/ پذیرش CFT تحریم‌های آمریکا را تقویت می‌کند

@count ساعتارسال به دوستان
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
سمنان| با امضای FATF هیچ‌ تحریمی برداشته نمی‌شود/ پذیرش CFT تحریم‌های آمریکا را تقویت می‌کند
نماینده مردم دامغان در مجلس با تأکید بر اینکه پذیرش CFT تحریم‌های آمریکا را تقویت می‌کند گفت: با امضای FATF هیچ‌یک از تحریم‌ها برداشته نمی‌شود و ما باید مقابل آمریکا و اروپایی‌ها بایستیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تیتریک ،ابوالفضل حسن‌بیگی درباره کنوانسیون FATF اظهار داشت: این کنوانسیون در سال 1961 توسط آمریکا، انگلیس و اسرائیل و 25 کشور هم‌پیمان آمریکا شکل گرفت و مهم‌ترین هدف آنان مقابله با شوری سابق بود.

وی با بیان اینکه این کنوانسیون همواره در جهت تضعیف رقبای آمریکا اقداماتی انجام داده است تصریح کرد: در حال حاضر بالغ‌بر 188 کشور در این کنوانسیون عضو هستند و آن را امضاء کردند و درگذشته برخی از کشورها آمادگی لازم برای امضای این کنوانسیون را نداشتند. ماده 4 این کنوانسیون مربوط به‌حق تفحص و تحفظ و اعمال شروط است و بسیاری از کشورها شروط خود را در این بخش اعلام کردند.

نماینده مردم دامغان در مجلس با بیان اینکه اگر زمانی آمریکایی‌ها و یا هر کشوری خواستند به حریم کشور آن‌ها تجاوز کنند و یا خلاف آن عمل کنند؛ کشور امضاء کننده مجاز است از FATF خارج شود افزود: در این راستا طی سال‌های گذشته تعدادی از کشورها این شرایط را قبول کردند.

حسن‌بیگی با اشاره به اینکه بعد از موضوع برجام آمریکایی‌ها فشار آوردند که ایران باید همه بندهای FATF را بپذیرد خاطرنشان کرد: این کنوانسیون در ابتدا 49 بند داشته ولی بعد از فروپاشی شوروی به 40 بند کاهش‌یافته است. 38 بند از این 40 بند توسط جمهوری اسلامی ایران پذیرفته‌شده و پیش‌بینی‌ها بر این بود که آمریکایی‌ها به دنبال آن هستند که سپاه و گروه‌های آزادی‌بخش فلسطین، حزب‌الله، انصار الله و دیگر گروه‌هایی که برای تأمین امنیت کشور و مردم خود اقدام می‌کنند را در چهارچوبی با عنوان "تروریسم" قرار دهد و به آن‌ها معرفی کند.

نماینده مردم دامغان در مجلس یادآور شد: این به مصلحت ایران و کشورهای در حال انقلاب نیست چراکه امریکا با دو هدف مهم پول‌شویی و تأمین منابع مالی تروریسم‌ها درصدد از بین بردن کشورهای اسلامی و آزادی‌خواه است. نکته اول مسئله پول‌شویی است و دسترسی و دست‌اندازی به حساب‌های مردم است و آمریکا با پذیرش این دو بند بر تمام حساب‌های بانکی در ایران تسلط دارد.

حسن‌بیگی با بیان اینکه در این صورت بانک‌های ایران هیچ اختیاری برای پاسخگویی و اعتراض نسبت به دست‌اندازی به حساب‌های مردم ندارند اظهار داشت: آمریکایی‌ها، القاعده؛ داعش، طالبان و منافقین و گروه‌هایی که زیرسلطه آمریکایی‌ها هستند را جزو تروریسم‌ها نمی‌دانند.

وی با اشاره به اینکه آمریکا کشورهایی مانند ایران و فلسطین را که از ملت خود دفاع می‌کنند تروریسم می‌دانند بیان کرد: معنای تروریسم در سازمان ملل کسی است که به کشورها حکومت‌ها و ملت‌ها تجاوز می‌کند و از طرفی دیگر ادبیات آمریکا و هم‌پیمانان آن و برداشت آن از تروریسم چیز دیگری است. هرکسی بخواهد از حق مردم دفاع کند از منظر آمریکایی‌ها تروریست است.

نماینده مردم دامغان در مجلس با بیان اینکه در این راستا FATF با قانون ایران مغایرت دارد تصریح کرد: یکی از چیزهایی که امروز بعضی از مسئولان آن را نمی‌پذیرند ماده 4 است که ما می‌توانیم حق تحفظ داشته باشیم و شروط خود را وضع کنیم، این ماده حذف‌شده است. اگر ما شرط بگذاریم که حزب‌الله جزو تروریست‌ها نیست و منافقین به این دلیل جزو تروریست‌ها هستند؛ 25 کشوری که در حقیقت به‌عنوان نخستین کشورهایی بودند که این معاهده را تعیین کردند باید ادعای ایران را تأیید و یا رد کنند و این در حالی است که تمام کشورهای عضو این معاهده هم‌پیمان آمریکایی‌ها هستند.

‌وی با بیان اینکه ما یک موضوعی تحت عنوان داماتو داریم که پس از پیروزی انقلاب در جریان تسخیر لانه جاسوسی تحریم‌هایی که آمریکا علیه ایران وضع کرده در این 40 سال آن را تمدید کرده است، گفت: تحریم‌های موشکی و تسلیحات نظامی، بانکی، نفتی، کشتیرانی از ابتدا بوده و همچنان ادامه دارد. با امضای FATF هیچ‌یک از تحریم‌ها برداشته نمی‌شود و ما باید مقابل آمریکا و اروپایی‌ها بایستیم.

حسن‌بیگی با بیان اینکه پول‌شویی و مقابله با تأمین مالی تروریسم نقشه‌ای است استکباری و استعماری اذعان کرد: جریان FATF تا دو ماه آینده در مجلس شورای اسلامی در دست بررسی است تا زمانی که نتیجه نهایی از مذاکرات ایران و اروپا حاصل شود تصمیم قطعی برای این مسئله گرفته نمی‌شود. ایران در 38 بند از 40 بند FATF عضو است که دو بند باقی‌مانده آن CFT یعنی مقابله با تأمین مالی تروریسم ابزار استکباری و استعماری برای آمریکا است و اگر ایران آن را بپذیرد بزرگ‌ترین تحریم‌ها و بدترین اقدامات را علیه ایران انجام می‌دهند.

/تسنیم

0
Your rating: خالی

دیدگاه‌ها

ارسال نظر جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
کد امنیتی
لطفا عبارت امنیتی را وارد نمایید.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

 

تمام حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی تیتر یک می باشد و استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع بلا مانع است.

طراحی شده توسط صددروازه

 

تلفن تماس : 02335262917

تلفن همراه مدیر مسئول: 09193330240

رایانامه : titreyek[a]chmail.ir

بازگشت