شنبه, 1 ارديبهشت 1397 - السبت 06 شعبان 1439 - Saturday 21st April 2018

شب های قدر فرصتی برای خودسازی و تحول اخلاق انسانی است

@count ساعتارسال به دوستان
شب های قدر فرصتی برای خودسازی و تحول اخلاق انسانی است
امام جمعه دامغان با بیان اینکه خداوند قرآن را در شب قدر نازل کرد و همانا شب سرنوشت‌ساز کتابی سرنوشت‌ساز می‌خواهد گفت: شب قدر فرصتی برای خودسازی و تحول اخلاق انسانی است.

به گزارش خبرنگار تیتریک دامغان ؛ حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمد حسینیان با بیان اینکه شب قدر مجال محکم‌کردن پایه‌های ایمان و استحکام اصول و اعتقادات است، اظهار داشت: ایمان مستحکم و شخصیت مبرهن در هرشرایطی ثابت و بدون تغییر است، همچون انبیاء و اوصیاء، شهدا، مؤمنین و متدینین؛ همانا ایمان آنها مشمول الطاف خاص خداوند است.

امام جمعه دامغان با اشاره به اینکه ایمانی که با گوشت و جان آدمی اجین باشد، زوال ندارد، خاطر نشان کرد: سلمان‌ها، اباذرها و مالک اشترها نمونه‌های بارز این مسئله هستند، اخلاق و عقاید و ادبشان هرگز در مقابل طوفان حوادث تغییر نکرد؛ ما نیز باید در شبهای بابرکت قدر ایمان خود را مورد سنجش قرار دهیم و بکوشیم از لشگر سست ایمان‌ها نباشیم.

وی تصریح کرد: نوع دیگر دینداری، ایمان ظاهری و عاریه‌ای است که در شرایط مختلف رنگ می‌بازد و چهره عوض می‌کند؛ عده‌ای پس از پیامبر اسلام(ص) منحرف شدند، کسانی که علی(ع) و اولادش را خانه نشین کردند ایمانی متزلزل داشتند؛ بی‌تردید شب قدر بهترین فرصت‌ها برای زنده‌کردن اصول و مبانی دین در قلب و جان ما است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دامغان با اشاره به فضیلت و توفیق بزرگ برگزاری مراسم احیاء شب قدر در جوار قیور مطهر و منور شهدا به عنوان ناظران بر اعمال و رفتار همگان، اضافه کرد: شهدا ایمانی ثابت و مستحکم داشتند و حتی در مقابل گلوله دشمن نیز متزلزل نشدند، اما امروز برخی تنها به بهانه یک مجلس عروسی و یا یک فیلم ماهواره ایمانشان را از دست می‌دهند.


 

حسینیان در ادامه با اشاره فضائل و برکات پرشمار شب قدر، اظهار داشت: باید قدردان شب رقم خوردن تقدیر باشیم، قدر شبی که خداوند آن را برتر از هزار ماه برشمرده است و اعمال نیک شما در آن برابر با 83 سال عمر انسان است را بدانیم، فراموش نکنیم که لیلهَ القدر شب سرنوشت است، بی‌تردید شب سرنوشت‌ساز کتاب سرنوشت‌ساز می‌خواهد، شب قدر شب نزول قرآن است.

امام جمعه دامغان با بیان اینکه قرآن کریم مجموعه فرامین و دستورات حیات بخش خداوند و قاموس زندگی بشر است، خاطر نشان کرد: همگان باید با قرآن مأنوس شویم و دریابیم که قرآن تنها برای تزئین و زیبایی سفره عقد و یا قرائت و پخش در مراسم ختم نیست، همانا خانه‌ای که در آن قرآن خوانده می‌شود نورانی و بابرکت و محل عبور ملائک است، قرآن ذخیره بزرگ الهی و گنج عظیم معنوی است.

انتهای پیام /

پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان

0
Your rating: خالی

دیدگاه‌ها

ارسال نظر جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
کد امنیتی
لطفا عبارت امنیتی را وارد نمایید.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

 

تمام حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی تیتر یک می باشد و استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع بلا مانع است.

طراحی شده توسط صددروازه

 

تلفن تماس : 02335262917

تلفن همراه مدیر مسئول: 09193330240

رایانامه : titreyek[a]chmail.ir

بازگشت