شنبه, 2 تير 1397 - السبت 10 شوال 1439 - Saturday 23rd June 2018

شورا حذف نیروهای سازمان بازرسی از شرکت‌های تابعه شهرداری را بررسی می کند

@count ساعتارسال به دوستان
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
شورا حذف نیروهای سازمان بازرسی از شرکت‌های تابعه شهرداری را بررسی می کند
اعطا با اشاره به اداره شرکتها با قانون تجارت گفت: شورا حذف نیروهای سازمان بازرسی از شرکت‌های تابعه شهرداری را بررسی می کند.

به گزارش گروه اجتماعی تیتریک دامغان به نقل از خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان، علی اعطا سخنگوی شورای شهر تهران با اشاره به تصمیم شهردار تهران بر حذف نیروهای سازمان بازرسی از شرکت‌های تابعه شهرداری تهران گفت: استناد آنها به بحث اساسنامه شرکت‌هاست که چون آنها شرکت هستند، سازمان بازرسی در آنجا حضور نداشته باشد، اگر چه دلایل موافق و مخالف برای این تصمیم وجود دارد.

سخنگوی شورای شهر تهران با بیان اینکه این شرکت‌ها بر اساس قانون تجارت اداره می شوند و یک حالت نیمه مستقل دارند اظهار کرد: در این وضعیت شبهه به وجود آمده است و در حال  بررسی‌ شرایط هستیم، و چون هنوزبررسی‌ها تکمیل نشده نمی توانیم ارزیابی روشنی از این تصمیم ارائه دهیم.

وی در خصوص اهمیت حفظ حضور بازرسین در شرکت های تابعه شهرداری گفت: این یک بحث حقوقی است و باید به یک تشخیص حقوقی روشنی برسیم و سپس آن را پیگیری کنیم.

اعطا در پاسخ به سوالی مبنی بر امکان تغییر قانون برای حفظ حضور بازرسان در شرکت‌های تابعه گفت:  شورا نمی تواند قانون تجارت را تغییر دهد زیرا مصوبه مجلس است و این موضوع یک مقدار به نسبت شهرداری و شرکت های تابعه بر می گردد که بر این اساس وضعیت در حال بررسی است تا مشخص شود که رویکرد درست حقوقی چیست.

وی با اشاره به اینکه موضوع هفته گذشته در کمیسیون نظارت و حقوقی شورا بحث شده بود اظهار کرد: اکنون در حال بررسی هستیم و در جلسه ای که بعد از تعطیلات برگزار خواهد شد به جمع‌بندی خواهیم رسید و حتماً نتیجه را اعلام خواهیم کرد.

سخنگوی شورای شهر در پایان با بیان اینکه شهرداری استناداتی داشته است خاطرنشان کرد: این موضوع هم دلایل قانونی داشته و هم دلایل مخالف و باید صبر کنیم تا بررسی ها تکمیل شود و زمانی که بررسی‌ها تکمیل شد من گزارش خواهم داد.

 انتهای پیام/

0
Your rating: خالی

دیدگاه‌ها

ارسال نظر جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
کد امنیتی
لطفا عبارت امنیتی را وارد نمایید.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

 

تمام حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی تیتر یک می باشد و استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع بلا مانع است.

طراحی شده توسط صددروازه

 

تلفن تماس : 02335262917

تلفن همراه مدیر مسئول: 09193330240

رایانامه : titreyek[a]chmail.ir

بازگشت