شنبه, 2 تير 1397 - السبت 10 شوال 1439 - Saturday 23rd June 2018

صندوق توسعه روستایی در شهر کلاته رودبار ایجاد و راه اندازی می شود / فضای سبز پیرخوشدر تقویت می شود

@count ساعتارسال به دوستان
صندوق توسعه روستایی در شهر کلاته رودبار ایجاد و راه اندازی می شود / فضای سبز پیرخوشدر تقویت می شود
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان با بیان اینکه صندوق توسعه روستایی در شهر کلاته رودبار در آینده نزدیک ایجاد و راه اندازی می شود گفت : با همکاری و مشارکت شهرداری شهر کلاته رودبار فضای سبز در منطقه پیر خوشدر در این شهر تقویت و افزایش پیدا می کند .

به گزارش خبرنگار تیتریک دامغان ؛ علینقی حیدریان به اتفاق ، معاون آبخیزداری اداره کل ، رئیس و جمعی از کارشناسان اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دامغان در نشست با شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر کلاته رودبار به میزبانی سالن جلسات این شورا اظهار داشت : برای احداث بوستان در شهر کلاته رودباربا کمک کارشناسان اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دامغان و شهرداری این شهر و با در نظر گرفتن نوع کشت و اطمینان کامل از تامین منابع آب اقدام خواهد شد.

وی اضافه کرد : در بحث حوزه مشارکت نیز علاوه بر همکاری شهرداری و شورای اسلامی شهر کلاته رودبارو اداره منابع طبیعی و آبخیزداری ایجاد تشکل سازی در گروه های هدف به ویژه بانوان در این شهر همانند پروژه تعمیم ترسیب کربن ، کاشت و برداشت گیاهان دارویی اجرا شود .

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان اضافه کرد : در بحث کاشت گیاهان دارویی به ویژه کاشت گیاه دارویی باریجه شهر کلاته رودبار یک منطقه مستعد و با قابلیت بالا برخورادار است که باید با همکاری شهرداری ومرتعداران اقدام شود .

وی به اجرای طرح های آبخیزداری در شهر کلاته رودبار اشاره داشت و افزود : در حوزه فنی و آبخیزداری و با توجه به مطالعات گذشته و انجام شده کماکان طرح های قبلی که به اجرا نیامده و با توجه به اعتبارات به اجرا درآیند و اگر نقطه ای و یا جایی در مطالعات جا مانده است بررسی و در صورت قابلیت اجرا شود .

حیدریان تصریح کرد : اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان در حوزه عملیات های مکانیکی شامل بانکت بندی ، گاویون بندی و . . . در شهر کلاته رودبار بررسی های خود را انجام خواهد داد و در صورت برآورد بررسی ها شهرداری این شهر می تواند در مناقصات شرکت و به عنوان پیمانکار در این حوزه اجرای کار را برعهده گیرد و در صورت مثبت بودن برخی از اقدامات حوزه آبخیزداری شهر کلاته رودبار به شهرداری این شهر واگذار خواهد شد .

وی از ایجاد و راه اندازی صندوق توسعه روستایی در شهر کلاته رودبار در آینده نزدیک خبر داد و گفت : شهرداری و شورای اسلامی شهر کلاته رودبار تا 15 دی ماه سال جاری طرح ها و برنامه های خود را در ایجاد و راه اندازی صندوق توسعه روستایی در این شهر به اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دامغان ارسال تا پس از بررسی نظر این اداره در ایجاد و راه اندازی این صندوق اعلام شود .

در این جلسه شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر کلاته رودبار گزارشی از اقدامات و فعالیت های خود در زمینه همکاری با اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دامغان در بحث تقویت و گسترش فضای سبز ، واگذاری زمین در منطقه تفریحی و گردشگری پیر خوشدر برای حوزه گردشگری با هدف پرورش آهو ، واگذاری زمین های دامداری و . . . ارائه دادند .

در این جلسه مقرر شد یکی از شرکت های تعاونی های شهر کلاته رودبار برای ساماندهی زمین های دامداری های اطراف شهر درخواست زمین به میزان مورد نیاز را به مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان ارسال و منابع طبیعی و آبخیزداری نیز در این راستا اقدامات لازم را داشته باشد .


انتهای پیام /
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان

0
Your rating: خالی

دیدگاه‌ها

ارسال نظر جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
کد امنیتی
لطفا عبارت امنیتی را وارد نمایید.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

 

تمام حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی تیتر یک می باشد و استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع بلا مانع است.

طراحی شده توسط صددروازه

 

تلفن تماس : 02335262917

تلفن همراه مدیر مسئول: 09193330240

رایانامه : titreyek[a]chmail.ir

بازگشت