جمعه, 4 خرداد 1397 - الجمعة 11 رمضان 1439 - Friday 25th May 2018

طالبیان: تقاضای تبدیل سازمان وزارت خارجه به موزه را داریم/ کارگر: دولت نه هنرشناس و نه تاجر خوبی است

@count ساعتارسال به دوستان
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
طالبیان: تقاضای تبدیل سازمان وزارت خارجه به موزه را داریم/ کارگر: دولت نه هنرشناس و نه تاجر خوبی است
معاون میراث فرهنگی گفت: بسیار از ساختمان‌های تاریخی به دست ارگان‌ها است، امیدواریم با همکاری وزارت خارجه، ساختمان این وزارتخانه در میدان مشق را به موزه تبدیل کنیم.

به گزارش گروه اجتماعی تیتریک دامغان به نقل از خبرگزاری فارس،‌محمدحسن طالبیان معاون میراث فرهنگی در مراسم چهلمین سالگرد تأسیسی موزه فرش ایران گفت: اوایل انقلاب کمتر از 70 موزه در کشور داشتیم، اما امروزه حدود 650 موزه فعال در کشور داریم و تصمیم داریم موزه‌های جدید را به تدریج راه‌اندازی کنیم. 

طالبیان با بیان اینکه بسیاری از ساختمان‌های تاریخی در دست دستگاه‌ها قرار دارد، افزود: باید با همکاری ارگان‌ها این ساختمان‌ها به موزه تبدیل شوند، به عنوان مثال؛ ساختمان وزارت خارجه در میدان مشق باید با همکاری شهرداری و وزارت خارجه به موزه تبدیل شود. 

وی ادامه داد: متأسفانه سازمان میراث فرهنگی در انتهای لیست بودجه قرار دارد و بودجه بسیار کمی داریم، اما در دوره جدید ریاست سازمان میراث فرهنگی، معیار موزه‌ها بررسی شده و موزه فرش نیز جزو موزه‌های ملی قرار گرفته است. 

وی قرارگیری فرش‌های صفوی در کنار دیگر فرش‌ها را در موزه فرش امری مهم برای آشنایی مردم و هنرمندان با آثار و تاریخ کشور دانست. 

معاون میراث فرهنگی با بیان اینکه سال گذشته یک میلیارد و 500 میلیون تومان به عنوان بودجه عمرانی به موزه فرش اختصاص داده‌ایم، تصریح کرد: به تازگی نیز مصوبه‌ای اجرا شده که مطابق آن تمام درآمد موزه‌ها صرف بهبود آنها خواهد شد. 

کارگر: دولت، تاجر و هنرشناس خوبی نیست

در ادامه این مراسم، محمدرضا کارگر رئیس کل موزه‌های کشور گفت: در دهه 50 اتفاقات خوبی مانند موزه هنرهای معاصر و فرهنگسرای نیاوران رخ داد که موجب نگاه ویژه به جایگاه موزه‌ها شد. 

کارگر ادامه داد: در حال حاضر یک موزه فرش تخصصی در آستان قدس رضوی داریم و یک موزه فرش تخصصی در تبریز نیز در حال ساخت است. 

وی با انتقاد از سخنان رئیس‌جمهور و عدم حمایت دولت از حوزه فرش، تصریح کرد: سرنوشت فعلی فرش نتیجه عدم مداخله دولت است، این در حالی است که رئیس‌جمهور اعلام کرده بودند دولت تاجر خوبی نیست و همین وضعیت فعلی فرش نشان می‌دهد که دولت نه تاجر خوبی و نه هنرشناسی خوبی نیست، امیدواریم تا بتوانیم تا با کمک هنرمندان در این زمینه پیشرفت کنیم. 

انتهای پیام/

0
Your rating: خالی

دیدگاه‌ها

ارسال نظر جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
کد امنیتی
لطفا عبارت امنیتی را وارد نمایید.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

 

تمام حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی تیتر یک می باشد و استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع بلا مانع است.

طراحی شده توسط صددروازه

 

تلفن تماس : 02335262917

تلفن همراه مدیر مسئول: 09193330240

رایانامه : titreyek[a]chmail.ir

بازگشت