چهارشنبه, 30 خرداد 1397 - الأربعاء 07 شوال 1439 - Wednesday 20th June 2018

طرح کمک پرستاری بی حرمتی به پرستاران است

@count ساعتارسال به دوستان
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
طرح کمک پرستاری بی حرمتی به پرستاران است
رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری دامغان گفت: طرح کمک پرستاری اجحاف در حق بیماران و بی حرمتی به جامعه پرستاری است.

به گزارش خبرنگار تیتریک دامغان ؛ علی جهانیان در گفتگو با خبرنگار تیتریک اظهار داشت : جای تاسف است که عده ای صرفأ برای سودجویی و کسب درآمد حاضر می شوند دست به هر جفایی بزنند و به نوعی بی حرمتی به جامعه ای که خود در آن رشد و پرورش یافته اند، کنند.

وی افزود : ورود کمک پرستاران یک ساله به مراکز درمانی به انگیزه پرستاران فارغ التحصیل شده از دانشگاه و دانشجویان لطمه وارد می کند و اگر به جای نیروی پرستار بکار گرفته شوند، نه تنها به پرستاری و امنیت شغلی او بلکه به سلامت بیماران و کیفیت خدمات مراقبتی هم لطمه وارد می کنند.

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری دامغان با عنوان این مطلب که با ورود کمک پرستاران نقش پرستاران در بیمارستان ها کمرنگ تر خواهد شد، خاطر نشان کرد: زمان زیادی صرف شده است تا جامعه جایگاه پرستاری را به خوبی بشناسد اما با ورود کمک پرستار به تدریج نقش و جایگاه پرستاری کمرنگ خواهد شد. زیرا سیستم پزشک سالار اولویت در نیروی کار ارزان است و کیفیت برای آنان مهم نیست.

وی افزود: با ورود این رده به بیمارستان ها و مراکز درمانی، از یک طرف بی اعتمادی بیماران به کادر درمان و از طرفی سردرگمی افراد آموزش دیده و حتی آسیب دیده در طرح کمک پرستاری را در پی خواهد داشت.

جهانیان با بیان یمک نمونه از سر درگمی کارآموزان کمک پرستاری در دامغان، گفت: در بیمارستان دامغان، خانم ۲۵ ساله که به عنوان کارآموز کمک پرستاری در بخش داخلی اقدام به تزریق زیر جلدی (که جز وظایف ۳۲ گانه کمک پرستاران است) نموده و سپس بدون آموزش لازم اقدام به این عمل کرده که در انتها دچار نیدل استیک شده و سوزن در انگشت خانم جوان فرورفته و از بخت بد مستعد ابتلا به هپاتیت می شود.

وی تصریح کرد: حال در این ماجرا چه کسی پاسخگوی این کارآموز و خانواده او می شود. این یک نمونه از فجایعی بود که اتفاق افتاده و به عینه رویت شده است. امیدواریم بنیان گذاران این طرح به خود بیایند و اندکی به عواقب امور بیاندیشند.


انتهای پیام /
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان

0
Your rating: خالی

دیدگاه‌ها

ارسال نظر جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
کد امنیتی
لطفا عبارت امنیتی را وارد نمایید.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

 

تمام حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی تیتر یک می باشد و استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع بلا مانع است.

طراحی شده توسط صددروازه

 

تلفن تماس : 02335262917

تلفن همراه مدیر مسئول: 09193330240

رایانامه : titreyek[a]chmail.ir

بازگشت