جمعه, 4 خرداد 1397 - الجمعة 11 رمضان 1439 - Friday 25th May 2018

عطیه ناصحی، بهورز نمونه کشور شد

@count ساعتارسال به دوستان
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
دامغان؛
عطیه ناصحی، بهورز نمونه کشور شد
خلاقیت و نو آوری در کارهای خانه بهداشت روستای دروار دامغان باعث شده تا این بانوی بهورز از سوی وزارت بهداشت به عنوان بهورز نمونه کشوری انتخاب گردد.

به گزارش خبرنگار تیتریک دامغان ؛ دیگر تمامی اهالی روستای دروار و روستاهای تحت پوشش این مرکز او را می شناسند و اورا به نوعی عضوی از خانواده خود می دانند در کوچه های روستا قدم  برمیدارم و به دنبال آدرس خانه بهداشت که از اهالی پرسیدم می روم یکی از اهالی که متوجه می شود با خانم ناصحی کار دارم  با من همراه می شود تا راه را نشانم دهد اول فکر می کردم از بستگانش هست اما بعد فهمیدم بخاطر کارهای خوبی که این بهورز برای ایشان و اهالی روستا انجام داده همه به نوعی می خواهند محبتش را جبران کنند.

خانه بهداشت  روستای دروار دامغان بخاطر کارهای خلاقانه خانم ناصحی بیشتر مورد توجه قرار گرفته است شما می توانید در دفترچه ای کوچک که با سلیقه و خوش فکری این خانم گرد آوری شده در کمترین زمان خلاصه پرونده تمام اهالی را ببینید و نیازی به در آوردن کل پرونده از بایگانی نیست.

در قسمتی از این مرکز متوجه گریه بی امان کودکی شدم کنجکاو به سمت او رفتم شاید باورش سخت باشد اما برایم جالب بود وقتی فهمیدم او نمی خواهد از مرکز بهداشت بیرون برود و علت آن ابتکار خانم ناصحی در درست کردن اتاق کودکان این مرکز بهداشت می باشد مادر کودک می گفت قبلا از ترس واکسن به خانه بهداشت نمی آمد ولی حالا از خانه بهداشت بیرون نمی رود.

  

از او در مورد دیگر کارهایی که باعث شاخص شدن و انتخابش بعنوان بهورز نمونه می پرسم می گوید: تمام کارهای آموزشی در مدرسه تحت پوششم را سعی کردم فیلم آموزشی و پاور تهیه کنم البته تهیه آنها برایم سخت بود ولی با کمک همکاران انجام شد و دانش آموزان استقبال خوبی کردندو در یادکگیریشان بسیار مؤثر بود.

ناصحی ادامه می دهد: برای استقبال زنان روستا از برنامه های خانه بهداشت در کنار برگزاری جلسات آموزشی کلاسهای بافتنی ،آموزش آشپزی و کارهایی کهه باعث جذب اهالی از دوره های خانه بهداشت شود را برگزار می کردیم.

وی اظهار می کند: همچنین باتوجه به مواردی که در روستا از نظر خانه بهداشت و دکتر روستا مردم را تهدید می کرد برنامه ریزی می کردم تا با مشارکت خود مردم در درمان آن موفق تر عمل کنیم مثلا در مورد اضافه وزن اهالی اقدام به برنامه ریزی برای پیاده روی گروهی و دسته جمعی کردم و بنده هم با ایشان این برنامه ورزشی را انجام می دادم و آنها را همراهی می کردم.

بهورز روستای دروار اشاره می کند:مثلا در مورد آشپزی ترویج پخت غذاهای محلی و سالم را در در برنامه ها گنجاندیم و کارهایی ازاین دست که در نرم برنامه های خانه بهداشت نبود ولی با انجام کارهایی ازاین دست توانستیم هم کارهای خانه بهداشت را انجام دهیم و هم اعتماد اهالی را بیشتر جلب نماییم.

باید بدانیم که با توجه به تعداد کارهای زیاد یک بهورز درمناطق روستایی که کار چند واحدرا انجام میدهد مانند
واحدمبارزه با بیماریها، واحد بهداشت مدارس، واحدبهداشت خانواده، واحد بهداشت محیط، واحد بهداشت حرفه ای ، واحد اموزش بهداشت، اموزش سالمندان قسمتی از کارهای روزانه خانم ناصحی و همکاران وو بهرورزان سراسر کشور می باشد که با یک حقوق حداقلی و بدون شکایت و با عشق به مردم انجام وظیفه می کنند.

روز 12 شهریور روز بهروز نامگذاری شده است.

 

انتهای پیام /

پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان

0
Your rating: خالی

دیدگاه‌ها

ارسال نظر جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
کد امنیتی
لطفا عبارت امنیتی را وارد نمایید.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

 

تمام حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی تیتر یک می باشد و استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع بلا مانع است.

طراحی شده توسط صددروازه

 

تلفن تماس : 02335262917

تلفن همراه مدیر مسئول: 09193330240

رایانامه : titreyek[a]chmail.ir

بازگشت