چهارشنبه, 30 خرداد 1397 - الأربعاء 07 شوال 1439 - Wednesday 20th June 2018

عید غدیر در خانواده سادات دامغان

@count ساعتارسال به دوستان
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
دامغان؛
عید غدیر در خانواده سادات دامغان
عید غدیر که ما شیعیان از آن به عیدالله الاکبر یاد میکنیم از اهمیت و جایگاه ویژه ای برخوردار است از چند روز قبل برای برگزاری این روز بزرگ من و خانواده ام آماده می شویم تا از میهمانان استقبال کنیم.

به گزارش خبرنگار تیتریک دامغان ؛در آستانه عید بزرگ غدیر به دیدار خانواده سید محمد حسینی می رویم و از برگزاری این عید و سنتهای حسنه که ریشه در آیین ما دارد صحبت می کنیم.

 سید محمد حسینی در خصوص این روز بزرگ به خبر نگار تیتر یک گفت: عید غدیر که ما شیعیان از آن به عیدالله الاکبر یاد میکنیم از اهمیت و جایگاه ویژه ای برخوردار است از چند روز قبل برای برگزاری این روز بزرگ من و خانواده ام آماده می شویم تا از میهمانان استقبال کنیم.

وی ادامه می دهد: دیدار از سادات دراین روز یک سنت حسنه و دیرینه و اصیل می باشد و در جهت تکریم روز بزرگ غدیر خم انجام می شود.

حسینی اظهار کرد: حاضران بعد از سلام و سلامتی دادن با گفتن  الحمدلله الذی جعلنا من المتمسكین بولایة علی بن ابیطالب و أئمة المعصومین این عید بزرگ را به یکدیگر تبریک گفته و صاحب خانه از آنها با شربت و شیرینی و دادن عیدی پذیرایی می کند.

سید محمدحسینی می گوید: برایم از کودکی این روز حس خاصی داشت و بسیار جالب بود این روز مثل روزهای دیگر عید بود ولی ما جایی نمی رفتیم و همه اقوام و بستگان، دوستان، آشنایان و خیلی کسانی که نمی شناختم به خانه ما می آمدند و ما بچه ها خوشحال و از گرفتن عیدی شاد بودیم.

همسر آقای حسینی به خبر نگار تیتر یک می گوید: من سید نیستم اما از اینکه همسر و عروس خانواده سادات شدم بسیار خدا را شکر گزارم همسرم  اخلاق پسندیده ای دارد در روز عید غدیر برادران و خانواده همسرم در منزل ما جمع می شوند و از قدیم این گونه بود و همه برای دیدار به اینجا می آمدند و این جا در روز عید از شور و حال عجیبی برخوردار است.

وی ادامه می دهد: تمام خانواده در حال انجام کار و خدمت رسانی به مهمانان هستند و در ساعاتی از روز آنقدر شلوغ می شود که جا برای نشستن نیست و میهمانان منتظر می مانند تا جا خالی شود البته ازاین حالت ما شرمنده این عزیزان  می شویم.

همسر آقای حسینی می گویند: زنان فامیل و تعدای از همسایگان در این روز به کمک ما می آیند که اگر نباشند از عهده میهمانان به تنهایی برنمی آییم خواندن اشعار و مداحی در این روز در قسمت خواهران و دیدن شادی میهمانان برایم بسیار جالب است.

با پسر بزرگشان  سید رسول به گفتگو می نشینیم به خبرنگار تیتر یک می گوید: گفتن از حس و حال این روز برای ما بسیار سخت است اما این را بگویم حاضر نیستم این روز از سال زندگیم را با روزهای دیگر عوض کنم از اینکه در خدمت دوستاران اهل بیت و شیعیان هستم احساس شعف دارم.

سید رسول حسینی ادامه می دهد: این سنت برای زنده نگه داشتن حق امیر المؤمنین(ع) در مقام امامت است و طبق گفته بزرگان و عالمان دین قوام و استواری هر دینی به استمرار آن است و هر کاری که استمرار نداشه باشد به هدف خود نمی رسد.

وی ادامه می دهد:هنگامی که دست یکدیگر را می فشاریم و به یکدیگرالحمدلله الذی جعلنا من المتمسكین بولایة علی بن ابیطالب و أئمة المعصومین را می گویم در درونم حالتی را احساس می کنم که قابل وصف نیست.

سیدرسول حسینی اضافه می کند: دادن عیدی و گرفتن عیدی از بزرگترها یکی از رسومی است که وجود دارد و انداختن سفره و نشستن بر سر سفره اطعام عید با خانواده و مهمانان از آشنا، همسایگان تا دیگر عزیزان که نمی شناسیمشان  لطفی دارد غیر قابل وصف و همه اینها به برکت آقا امیرالمؤمنین علی (ع) است که نسیب ما شده است و به امید آن روز که فرزند غایبش حضرت امام مهدی صاحب الزمان (عج) ظهور کند و این عید بزرگ را در کل عالم برگزار کند.

اما باید بدانید در دامغان در روز عید چند سالی است که سادات از ساعات اولیه عید در حسینه حضرت ابوالفضل (ع)

در کنار هم جمع می شوند و عاشقان اهل بیت (ع) در روز عید غدیر برای بیعت و دیدار به این مکان مقدس رفته و با سادات دیدار کرده و از برنامه های روز عید و جشن غدیر در این مرکز بزرگ فرهنگی در شهرستان استفاده می کنند.

ابتکار عمل بسیار خوب که با حضور سادات و تجمع آنان در این روز بصورت یکپارچه در حسنیه حضرت ابوالفضل(ع) حال و هوایی دیگر به این مجموعه می دهد.انتهای پیام /

پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان

0
Your rating: خالی

دیدگاه‌ها

ارسال نظر جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
کد امنیتی
لطفا عبارت امنیتی را وارد نمایید.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

 

تمام حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی تیتر یک می باشد و استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع بلا مانع است.

طراحی شده توسط صددروازه

 

تلفن تماس : 02335262917

تلفن همراه مدیر مسئول: 09193330240

رایانامه : titreyek[a]chmail.ir

بازگشت