شنبه, 1 ارديبهشت 1397 - السبت 06 شعبان 1439 - Saturday 21st April 2018

"فتنه" خط قرمز نظام است / نباید اجازه داد تا این مقطع مهم فراموش شود

@count ساعتارسال به دوستان
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
"فتنه" خط قرمز نظام است / نباید اجازه داد تا این مقطع مهم فراموش شود
تحلیلگر مسائل سیاسی در گفتگوی اختصاصی با تیتریک: هر فتنه ای در هنگام وقوع، از ویژگی آمیختن حق و باطل با یکدیگر برخوردار است، لذا همراهی بسیاری از افراد ناآگاه با آن، موضوع عجیبی نیست. اما همین که شعله های فروزان فتنه رو به خاموشی می رود؛ آرام آرام چهره حقیقت عیان می شود و عبرت هایش، یکی پس از دیگری، آشکار خواهد شد.

 

 

به گزارش خبرنگار تیتریک دامغان ؛ در آستانه حماسه شکوهمند نهم دی، در گفت و گو با جناب آقای شهاب الدین بنائیان "تحلیلگر مسائل سیاسی" به بررسی ابعادی از فتنه سال 88 پرداختیم. باتشکر از ایشان، این مصاحبه را مرور می نماییم:

به نظر جناب عالی، اصلی ترین عامل شکل گیری فتنه امریکایی - صهیونیستی سال 88 چه بود؟

باتشکر از پایگاه خبری تحلیلی تیتریک برای پرداختن به موضوع فتنه، ابتدا لازم می دانم تا علل ایجاد فتنه را در کلام نورانی امیرمومنان(علیه السلام) مورد توجه قرار دهیم.
امام علی علیه السلام در خطبه پنجاهم نهج البلاغه می فرمایند: «انما بدء وقوع الفتن اهواء تتبع و احکام تتبدع یخالف فیها کتاب الله و یتولی علیها رجال رجالا علی غیردین الله؛ همانا ابتدای بروز آشوب ها و فتنه ها، هواها است که مورد تبعیت قرار می گیرند و احکامی است که بدعت گذاشته می شوند. در این فتنه ها با کتاب خدا مخالفت می شود و مردانی از مردان دیگر بر مبنایی غیر از دین خدا تبعیت می کنند.»

حضرت امیر(ع) در این بیان ارزشمند، تبعیت از هواهای نفسانی و یاری جستن از مردان غیر الهی را سرمنشاء فتنه ها می دانند و به نقش "بدعت گذاری" در رقم خوردن فتن، تاکید می کنند.
اکنون باید ببینیم که در ماجرای تاسف بار فتنه 88 چه رویدادی به وقوع پیوست که افرادی با آن سوابق، اینچنین در آتش اختلافات و هرج و مرج طلبی، دمیدند و از عمل به منویات امام المسلمین، سر باز زدند.
به یقین ریشه حوادث مذکور، در تمهیداتی بود که دشمنان خارجی به سرکردگی شیطان بزرگ از سالها قبل اندیشیده بودند تا از فرصت اجرای سیاست استکباری نافرمانی مدنی، شکاف های اجتماعی و سیاسی را بیشتر کنند و تنگناهایی برای جمهوری اسلامی در عرصه های داخلی و خارجی بوجود آورند. متاسفانه این هدف شیطانی، با عملکرد ناثواب عناصر فتنه گر، تحقق یافت و ما شاهد بودیم که در هشت ماه پرتلاطم و سخت، بواسطه عدم تمکین به اجرای قانون اساسی، کشور متحمل هزینه های سنگین شد.

در یک جمله؛ بنده علت العلل فتنه 88 را فراموشی یاد خدا و زیر پا نهادن آرمانهای انقلاب اسلامی توسط سران فتنه می دانم.

عبرت های فتنه از دیدگاه شما چه می باشد؟
 
هر فتنه ای در هنگام وقوع، از ویژگی آمیختن حق و باطل با یکدیگر برخوردار است، لذا همراهی بسیاری از افراد ناآگاه با آن، موضوع عجیبی نیست. اما همین که شعله های فروزان فتنه رو به خاموشی می رود؛ آرام آرام چهره حقیقت عیان می شود و عبرت هایش، یکی پس از دیگری، آشکار خواهد شد.
در فتنه 88 هم پس از گذشت چند ماه، سیر وقایع به سمتی رفت که حتی جمعی از اشخاص موثر در شکل گیری و استمرارش، به سران فتنه پشت کردند و تقصیرها را به گردن آنها انداختند. شماری از آنان که مدعی تقلب و یا ساکت بودند، نه تنها انتخابات دوره بعد را تحریم ننمودند، بلکه با تمام قدرت به رقابت ها ورود یافتند و در مقام عمل، بر کذب حرف های سابق شان تاکید کردند.
بصیرت و آگاهی، مهمترین عبرت و دستاوردی است که ثبات قدم ما در صراط مستقیم اسلام و پشت سر نهادن فتنه ها را تحصیل و تضمین می کند.
رهبر بزرگوار انقلاب اسلامی امام خامنه ای، پیرامون حماسه نهم دی می فرمایند: "نهم دی در سرتاسر کشور مشت محکمی به دهان فتنه‌گران زد. این کار را خود مردم کردند. این حرکت - همان طوری که گویندگان و بزرگان و همه بارها گفته‌اند - یک حرکت خودجوش بود؛ این خیلی معنا دارد؛ این نشانه‌ی این است که این مردم بیدارند، هشیارند. دشمنان ما باید این پیام را بگیرند. آن کسانی که خیال میکنند میتوانند میان نظام و میان مردم جدائی بیندازند، ببینند و بفهمند که این نظام، نظام خود مردم است، مال مردم است. امتیاز نظام ما به این است که متعلق به مردم است. آن کسانی که با همه‌ی وجود نظام جمهوری اسلامی را و اسلام را و این پرچم برافراشته را در این کشور نگه داشته‌اند، در درجه‌ی اول خود مردمند؛ دشمنان ما این را بفهمند. سردمداران دولتهای مستکبر - و در رأس آنها آمریکا - علیه ملت ما حرف میزنند، توطئه میکنند، گاهی شعار میدهند، گاهی اظهارات مزوّرانه میکنند، گاهی صریحاً دشمنی میکنند، گاهی در لفافه میبرند؛ اینها همه برای این است که تحلیل درستی از مسائل ایران و شناخت درستی از ملت ایران ندارند. ملت ما ملت بیداری است، ملت هشیاری است."

در پایان اگر نکته خاصی را مد نظر دارید، بفرمایید.

ملت مومن و ولایی ما هیچگاه نباید اجازه بدهند تا کسانی با هر قصد و نیت، بر ماجرای "فتنه" خاک فراموشی بپاشند. مگر می شود از کنار چنین حادثه تلخی که با حمایت گسترده دشمنان امام(ره) و معاندین انقلاب اسلامی همراه بود، به آسانی گذشت و آن کودتای پیچیده بر علیه اسلامیت و جمهوریت نظام را در یک اختلاف سلیقه عادی، خلاصه کرد!! همانطور که ولی امر مسلمین بارها تصریح فرمودند؛ فتنه نباید فراموش شود و خط قرمز نظام است، آحاد مردم بویژه مسئولان باید این نگاه عالمانه را عملیاتی نمایند.

انتهای پیام /
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان

0
Your rating: خالی

دیدگاه‌ها

ارسال نظر جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
کد امنیتی
لطفا عبارت امنیتی را وارد نمایید.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

 

تمام حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی تیتر یک می باشد و استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع بلا مانع است.

طراحی شده توسط صددروازه

 

تلفن تماس : 02335262917

تلفن همراه مدیر مسئول: 09193330240

رایانامه : titreyek[a]chmail.ir

بازگشت