جمعه, 29 تير 1397 - الجمعة 08 ذو القعدة 1439 - Friday 20th July 2018

فرار رئیس جمهور در روز دانشجو/ آقای روحانی تا کی بازی برجام را ادامه می دهند/ دولت شدیدا شکست خورده است

@count ساعتارسال به دوستان
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
فعال سیاسی؛
فرار رئیس جمهور در روز دانشجو/ آقای روحانی تا کی بازی برجام را ادامه می دهند/ دولت شدیدا شکست خورده است
احمد قدیری گفت: دولت با وجود شکست سیاست خارجی هنوز هم حاضر به پذیرش دیدگاه ها و توصیه های مقام معظم رهبری و استفاده از ظرفیت های سیاسی داخلی نیستند و همچنان در پی مذاکرات مجدد و مکمل هستند


به گزارش خبرنگار تیتریک دامغان ؛ تشکلات و جنبشهای دانشجویی به تعبیر مقام معظم رهبری مجموعه ای که در خط مقدم جبهه ها قرار می گیرند و مطالبه گری های شفاف و برخورد های این تشکل پیشرو در کجروی های مسؤلین می تواند ضامنی برای نظام باشد گفتگویی داریم در حاشیه برگزاری مناظره دانشجویی در دانشگاه دامغان با احمد قدیانی فعال سیاسی دانشجویی که در ادامه می آید.


فرار رئیس جمهور در روز دانشجو
احمد قدیری گفت: مهمترین چیزی که بروز بیرونی و اجتماعی دارد تنها روز دانشجو می باشد گاهی مسئولین ارشد و کلان کشور در مناسبت های ویژه دانشجویان شرکت می نمایند و اجازه بیان نطق از سوی نماینده تشکل های دانشجوئی را صادر می نمایند که البته امسال متاسفانه این مورد را هم ندیدیم و در این رابطه نیز ریاست محترم جمهور برای فرار از پاسخگوئی به مطالبات دانشجویان به سیستان و بلوچستان سفر نمودند.


ای کاش هر روز، روز دانشجو بود
فعال سیاسی گفت: جا دارد اینجا بیان شود که ای کاش هر روز، روز دانشجو می بود تا بلکه به این بهانه ها هم شده هیئت دولت سفری به مناطق محروم کشورمان هم داشته باشد و حداقل مشکلات آن مناطق بررسی و انشاالله حل شود .


برخی از جنبش های دانشجویی در مرزهای دانشگاه محدود و محصور مانده اند
وی ادامه داد: جنبش دانشجویی کشور ظهور و بروز بیرونی و در حد اجتماع ندارد و در مرزهای دانشگاه محدود و محصور است حتی خیلی از تشکل ها خود را در فضای خود تشکل محصور نموده اند و سقف اندیشه آن ها در همان حد است و حتی بروز و نمود در حد دانشگاه خود را هم ندارند . علت این امر هم همانطور که اشاره شد رخوت کشور در سطح عمومی می باشد که جنبش دانشجوئی از آن مستثنا نیست . علت بعدی این امر این است که خود دانشجویان نیز به صورت طلب کارانه با امور برخورد می نمایند و منتظر می مانند تا  برای حل مشکلات  دانشجوئی به آنها مراجعه شود و آنها تنها برای موضووعات نسخه بپیچند . دانشجویان طبیب دوار بطبه نیستند رویکرد فعال و پویا و بلفعل ندارند.


مدام نپرسیم نظام و کشور برای ما چه کرد
قدیری ادامه داد: بحث در مورد جنبش دانشجوئی صرفا شامل دانشجویان عضو تشکل های دانشگاه نمی شود بلکه همه دانشجویان فارغ از عضویت در این تشکل ها را شامل می شود و توصیه به دانشجویان این است که همه دانشجویان دارای دو هویت هستند یکی هویت شهروندی که با هشتاد میلیون هموطن خود مشترک هستیم و هویت بعدی هویت دانشجوئی که دایره آن حدود پنج میلیون نفر را شامل می شود . ما به عنوان شهروند و دانشجو برای رفع مشکلات کشور خود که در برابر آن مسئولیم چه کرده ایم ... مدام نپرسیم نظام و کشور برای ما چه کرد یک بار سوال کنیم ما در دو هویت وجودی خود چه اقدام مثبتی برای کشورمان کرده ایم؟


فعال دانشجویی گفت: نقش دانشجویان در پیشبرد اهداف اقتصاد مقاومتی بسیار تعیین کننده است چرا که دانشجویان می توانند با برنامه هائی خاص از جمله پرهیز از خرید کالاهای خارجی ، عدم اسراف و پرهیز از مد گرائی می توانند به بدنه اقتصادی کشور کمک نمایندهر دانشجویی و با هر رشته ای می تواند موثر درتولید کالاهای مورد نیاز کشور باشد و کشور را در این زمینه های استراتژیک خودکفا نمایند.


اقتصاد ایران گسلی شکسته، که آثار آن هنوز بدرستی درک نشده / بی تفاوتی دولت به اقتصاد مقاومتی
قدیری اشاره کرد: مهم ترین دغدغه بنده ناظر به دو امر است که بسیار نگران کننده می باشد یکی عاقبت مبحث اقتصادی کشور است که بسیار شکننده است همچون گسلی است که شکسته اما مردم هنوز زلزله آن را احساس نکرده اند متاسفانه دولت نسبت به اقتصاد مقاومتی بی تفاوت بود که عاقبت به اقتصاد ریاضتی رو آورد و بودجه سال 1397 یک بودجه ریاضتی از نوع ناقص الخلقه می باشد که فشار بسیار زیادی را به اقشار متوسط رو به پائین جامعه وارد می نماید و از این رو به آن ریاضتی گفته می شود.


کارشناس سیاسی اظهار کرد: در مورد مخارج دولت نیز بودجه ای با سقف آزاد در مورد مسائل بی اهمیت تصویب شده است؛ برای مثال بودجه میلیاردی برای برخی مجموعه بی خاصیت فرهنگی تصویب شده، مثل سایت  کم تحرک و راکد سید حسن خمینی که انتقاد فعالان سینمایی و فرهنگی کشور را در برداشت که سوال این است که لزوم تخصیص این بودجه میلیاردی چگونه اثبات شده است ؟ به بهانه کسری بودجه رو آورده اند به افزایش قیمت حامل های انرژی و حذف بسیاری از یارانه بگیر ها و رویکرد ریاضتی دولت برای مردم به بدنه جامعه است.آقای روحانی تا کی میخواهند بازی برجام را ادامه دهند/ قرار برجام بر مبنای یک داد و ستد دو طرفه بود
این فعال سیاسی ادامه داد: دغدغه بعدی من نیز بحث وضعیت سیاست خارجی است که آقای روحانی تا کی میخواهند بازی برجام را ادامه دهند چرا که برجام شکست خورده است هر چند با اذعان به این موضوع از این لفظ کمتر در دولت استفاده می شود . اوایل مدعی بودند آمریکا به روح برجام پایبند نبود و اکنون می گویند آمریکا به خود برجام نیز معتتقد نمی باشد و این عدم پایندی به متن برجام مفهومی جز شکست برجام ندارد چرا که قرار برجام بر مبنای یک داد و ستد دو طرفه بود که حتی در صورت تحقق این اهداف، ستانده ها نیز غیر متوازن بود که البته محقق نشد که مهمترین شکست های برجام محرومیت های پولی و بانکی ایران است .


دولت حاضر به پذیرش دیدگاه ها و توصیه های مقام معظم رهبری نیست
وی گفت: با وجود شکست سیاست خارجی هنوز هم حاضر به پذیرش دیدگاه ها و توصیه های مقام معظم رهبری و استفاده از ظرفیت های سیاسی داخلی نیستند و همچنان در پی مذاکرات مجدد و مکمل هستند اگر موضوع هسته ای صرفا یک بحث راهبردی و مزیت صنعتی و اقتصادی بود که از دست رفت ، ورود به مذاکرات مجدد مخصوصا در بحث امنیت ملی خط قرمزهای ملت است و این اقدام عنوانی جز خیانت نام ندارد امیدواریم آقای روحانی و تیم مذاکره کننده ایشان مرتکب این اشتباهات نشوند.


گل به خودی های آقایان روحانی و ظریف به دروازه انقلاب
کارشناس سیاسی ادامه داد: ارزیابی عملکرد دولت در سیاست خارجی بستگی به شاخص ارزیابی دارد اگر شاخص تحقق اهداف و آرمان های انقلاب باشد و بیان دغدغه های انقلابی از تریبون های بین المللی قرار بدهیم می توان گفت دولت در این زمینه نه تنها گلی به سر کشور نزده است بلکه شاهد گل به خودی هایی نیز از سوی آقایان روحانی و ظریف هم به دروازه انقلاب در این زمینه بوده ایم .


دولت شدیدا شکست خورده است
این فعال سیاسی ادامه داد: اگر شاخص ارزیابی توجه کشورهای بیگانه به ملت ایران و میزان رفتار دیپلماتیک و کرسی های سازمان ملل برای ایرانیان باشد باز هم عملکرد دولت بسیار ضعیف می باشد و در این زمینه ودر حوزه سیاست خارجی هم دولت شدیدا شکست خورده است ؛ نطق آخر آقای روحانی در سازمان ملل نیز بیانگر این مدعاست چنانچه ایشان انگار برای یک سالن متروک سخنرانی می نمود .


وی ادامه داد: در رفتارهای مقامات غربی با سران کشور ما شاهد یک حقارت بزرگ ملی بودیم و تحقیر های بی سابقه ای در این زمینه دیدیم  نحوه نشستن و نحوه مذاکرات قابل استناد برای ادامه این توهین ها بود و سفیر ایران را نه در زمان ترامپ بلکه زمان اوباما به سازمان ملل راه ندادند همچنین عربی نامیدن خلیج فارس ایران از جمله توهین ها و بی تفاوت های غربی ها به ایران است .

انتهای پیام /
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان

0
Your rating: خالی

دیدگاه‌ها

یعنی دولت بابت این افتضاح

یعنی دولت بابت این افتضاح حرفی هم برای گفتن دارد ؟؟؟؟؟
واقعا اعث تاسفه ...

نه دولت پیروزه بابا ماکه

نه دولت پیروزه بابا ماکه جزخیروبرکت ندیدیم اگه مشکلی هست از بی تدبیری مردمه

تیتریک چرا نرفت یبا اون طرف

تیتریک چرا نرفت یبا اون طرف دیگه مناظره مصاحبه کنی خجالت بکش از تخریب دولت

برو عامو تو و طیف سیاسیت در

برو عامو تو و طیف سیاسیت در 29 اردیبهشت امسال شکست سختی از ملت خوردین اونوقت میای با پررویی میگی دولت شکست خورده

زن عامو موفقیت های جهانی طیف

زن عامو موفقیت های جهانی طیف ذلیل شما رو هم تو شعار های مردم
مثل
بیکاری گرانی پاسخگو باش روحانی
میبینیم
خاک بر سرتون کنن با این سیاست بازی و این دزدی های خانوادگی و این فرار از مسئولیت
و این تدبیر و امید تون

ارسال نظر جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
کد امنیتی
لطفا عبارت امنیتی را وارد نمایید.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

 

تمام حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی تیتر یک می باشد و استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع بلا مانع است.

طراحی شده توسط صددروازه

 

تلفن تماس : 02335262917

تلفن همراه مدیر مسئول: 09193330240

رایانامه : titreyek[a]chmail.ir

بازگشت