پنجشنبه, 6 ارديبهشت 1397 - الخميس 11 شعبان 1439 - Thursday 26th April 2018

فرهنگ انسان دوستي را با گدا پروري اشتباه نگيريم

@count ساعتارسال به دوستان
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
فرهنگ انسان دوستي را با گدا پروري اشتباه نگيريم
دادستان عمومي و انقلاب شهرستان دامغان گفت : فرهنگ انسان دوستی را با گداپروری اشتباه نگیریم و مردم دامغان بدانند با کمک به بعضی از متکدیان عواید به جیب سودجویان واریز می کنند .

 

به گزارش خبرنگار تیتریک دامغان ؛ معاون سياسي اجتماعي فرماندار دامغان در جلسه ستاد ساماندهي كودكان خياباني که به میزبانی فرمانداری دامغان برگزار شد، با بيان اينكه اين موضوع از تاكيدات فرماندار و از دغدغه هاي امام جمعه شهرستان نيز مي باشد بيان داشت: اين مهم نياز به يك همكاري جمعي اعم از شهرداري، بهزيستي و آموزش و پرورش دارد.

حسين حاجي بگلو  بيان داشت: اعتياد والدين يكي از عوامل مهمي است كه باعث به وجود آمدن كودكان كار خياباني مي شود.

در ادامه دادستان عمومي و انقلاب شهرستان بر اهميت تبليغات و فرهنگسازي در رابطه با تكدي گري اشاره و بيان داشت: فرهنگ انسان دوستی را با گداپروری اشتباه نگیریم و مردم دامغان بدانند با کمک به بعضی از متکدیان عواید به جیب سودجویان واریز می کنند .

محمد تقی گلی با اشاره بر این موضوع که همشهریان دامغانی مردمي ديندار و نوع دوست هستند و لذا بايد اين را نيز بدانند كه تكدي گري عواقب ناخوشايندي به همراه دارد و غالب اين افراد نياز مالي ندارند و صرفا ابزار دست سودجویان هستند و همشهريان مي توانند از راه هاي قانوني و سازمان های امدادرسان امر خير كمك رساني به همنوعان خود را انجام دهند.

مدعی العموم دامغان در خاتمه با تاکید بر لزوم اقدامات قانونی جمع آوری متکدیان از سطح شهر به فرهنگ سازی در قالب پیام های اجتماعی بهمت شهرداری با نصب در بیلبورد های سطح شهر و هنچنین ادارات شهرستان اشاره داشتند .

لازم به ذكر است از جمله اقدامات مثبتي كه بصورت پايلوت در كشور در سطح شهرستان دامغان صورت گرفته تاسيس اولين مركز يادگيري براي اين كودكان است كه به همت آموزش و پرورش شهرستان و با سه هدف اصلي "سواد آموزي"، "مهارت هاي زندگي" و "آموزش يك حرفه" صورت پذيرفته است.

انتهای پیام /
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان

0
Your rating: خالی

دیدگاه‌ها

ارسال نظر جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
کد امنیتی
لطفا عبارت امنیتی را وارد نمایید.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

 

تمام حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی تیتر یک می باشد و استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع بلا مانع است.

طراحی شده توسط صددروازه

 

تلفن تماس : 02335262917

تلفن همراه مدیر مسئول: 09193330240

رایانامه : titreyek[a]chmail.ir

بازگشت