جمعه, 29 تير 1397 - الجمعة 08 ذو القعدة 1439 - Friday 20th July 2018

ماموستاها گفتند پیام زلزله برای ما وحدت و همدلی بود/ شرمنده ایم در زلزله بم،کم کمک کردیم

@count ساعتارسال به دوستان
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
کارفرهنگی حلقه گم شده؛
ماموستاها گفتند پیام زلزله برای ما وحدت و همدلی بود/ شرمنده ایم در زلزله بم،کم کمک کردیم
آنچه در منطقه دیدم این بود که اکنون ارگانهایی مانند سپاه در منطقه تمرکز خود را تنها برای ساخت و تحویل کانکس به مردم گذاشته اند و از کار فرهنگی غافل هستند.

به گزارش خبرنگار تیتریک دامغان ؛  هنوز زخمهای زلزله کرمانشاه را می توان حس کرد و تا التیام این زخمها زمان زیادی خواهد برد وارد هر چادر و خیمه ای که می شدیم هنوز در شک از دست دادن عزیزانشان هستند.
بی شک نباید غم و درد هموطنانمان برایمان امری عادی شود چرا که این کمک ها و دلگرمی ها باعث انگیزه برای این عزیزان می شود.
گفتگویی داریم با روحانی و طلبه پرتلاش حجت الاسلام رمضان مهرابی که در غالب طرح اعزام مبلغین در مناطق زلزله زده حضور داشته است.
در غالب گروه های تبلیغی حضور پیدا کردیم
مهرابی به خبرنگار تیتر یک گفت: به مدت یک هفته در مناطق زلزله زده حضور داشتیم و در پارکها، و فضاهایی که می توانستیم برای کودکان برنامه اجرا کنیم اقدام به برنامه ریزی و انجام کار میکردیم.
برای کودکان کار میکردیم
این فعال فرهنگی گفت: از زمان حضور ما در کرمانشاه بیشتر برای کودکان برنامه های فرهنگی انجام میدادیم.
وی ادامه داد: گرفتن جشن تولد، انجام کارهای گروهی با کودکان و نوجوانان، برنامه های جذاب و.... کارهایی بود که در این مناطق انجام می دادیم.
شرمنده ایم که در زمان زلزله بم کمک کم کردیم
مهرابی اضافه کرد: نکته جالب در دیدار ماموستا منطقه بود که وی به ما گفت من واقعا شرمنده ام که در زمان زلزله بم کمک کم کردم وقتی این اتفاق افتاد و همدلی مردم ایران را دیدم شرمنده شدم این زلزله واقعا یک رحمت بود و آثار خوبش بیشتر از آثار بدش بود.
با دیدن رهبری غم هایمان فراموش شد
وی ادامه داد: او به ما گفت زمانی که رهبری به این مناطق آمدند واقعا غم از دست دادن عزیزانمان را فراموش کردیم و اشک شوق می ریختیم حضور ایشان در بین مردم حادثه دیده و پیگیریشان برایمان جالب بود زمانی که هنوزخیلی از مسئولین دولتی به میدان نیامده بودند ایشان حضور یافتند.
این زلزله برایمان پیام وحدت و همدلی بود
این فعال فرهنگی گفت: این زلزله و جریانات پیش آمده پیام وحدت و همدلی بین اهل شیعه و سنی را داشت چراکه وقتی کمک رسانی می شد سئوال نمی شد شیعه هستی یا سنی و بدون دریغ کمک ها توزیع می شد.
بهداشت بیشترین مشکل منطقه
حجت الاسلام مهرابی افزود: آنچه بیشتر مردم منطقه را رنج می دهد بهداشت مردم است متاسفانه کمبود حمام و سرویس های بهداشتی به شدت مردم را اذیت می کند کسانی هستند که هنوز موفق به استحمام نشده اند و رسیدگی به حال بیماران کمی کند پیش می رود.
نهادهای انقلابی کار فرهنگی رافراموش نکنند
کارشناس مذهبی گفت: آنچه در منطقه دیدم این بود که اکنون ارگانهایی مانند سپاه در منطقه تمرکز خود را تنها برای ساخت و تحویل کانکس به مردم گذاشته اند و از همین استان ما هم در آنجا حضور دارند و از کار فرهنگی غافل هستند در صورتی که می توانند از پایگاه های مردمی خود برای این کار استفاده کنند چرا که در شرایط فعلی حضور خیلی مهم و مؤثر است.
وی ادامه داد: می بینید که از برخی شهرها بصورت هدایت شده و هدفمند آمده اند و تنها کار فرهنگی می کنند و عملکرد خوب یگانهای امداد رسان و انقلابی را به گونه ای که خود دوست دارند در ذهن مردم جریان سازی می کنند و خلاف واقع است لذا نباید از کار مهم فرهنگی در کنار سازندگی در این مناطق غافل شد.


انتهای پیام /
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان

0
Your rating: خالی

دیدگاه‌ها

ارسال نظر جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
کد امنیتی
لطفا عبارت امنیتی را وارد نمایید.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

 

تمام حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی تیتر یک می باشد و استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع بلا مانع است.

طراحی شده توسط صددروازه

 

تلفن تماس : 02335262917

تلفن همراه مدیر مسئول: 09193330240

رایانامه : titreyek[a]chmail.ir

بازگشت