پنجشنبه, 6 ارديبهشت 1397 - الخميس 11 شعبان 1439 - Thursday 26th April 2018

مبارزه با قاچاق کالا و ارز یکی از راه های تحقق اقتصاد مقاومتی است

@count ساعتارسال به دوستان
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
مبارزه با قاچاق کالا و ارز یکی از راه های تحقق اقتصاد مقاومتی است
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرماندار شهرستان دامغان با بیان اینکه مبارزه با قاچاق کالا و ارز یکی از راه های تحقق اقتصاد مقاومتی است گفت : با اجرای درست و صحیح مبارزه با قاچاق کالا و ارز می توانیم در تحقق هرچه بهتر این کار در جامعه تاثیر گذار باشیم .

به گزارش خبرنگار تیتریک دامغان ؛ حسین حاجی بگلو در هفتمین جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان دامغان در سال جاری به میزبانی فرمانداری این شهرستان افزود : با مبارزه قاچاق کالا و ارز می توانیم از تولیدات ملی حمایت و به تقویت چرخه تولید و اقتصاد کشور کمک فراوان کنیم .

وی اضافه کرد : دستگاه های اجرایی عضو کارگروه مبارزه با قاچاق کالا و ارز باید طوری در کار حرکت و گام بردارند که تاثیرات آن در بین مردم و عموم آحاد جامعه نمایان شود .

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرماندار دامغان با بیان اینکه مبارزه با قاچاق کالا و ارز باید برنامه محور باشد اظهار داشت : مبارزه با قاچاق کالا و ارز در افزایش فرصت های شغلی موثر است که نباید از این موضوع مهم غفلت کرد .

وی خاطر نشان کرد : قاچاق نوعی فرار از قانون و تضعیف اقتصاد داخلی محسوب می شود و کاهش تولید و افزایش بیکاری و لطمه به اقتصاد ملی را در پی دارد .

حاجی بگلو افزود : کاهش تولید داخلی و بیکاری ، اصلی ترین اثرات مخرب قاچاق کالا بر اقتصاد کشور است که همه دستگاه های اجرایی باید برای مقابله با این پدیده شوم تلاش کنند .

وی با تاکید بر افزایش تعامل بین دستگاه های اجرایی در برخورد با پدیده شوم قاچاق کالا و ارز اظهار داشت : دستگاه های اجرایی متولی مبارزه با قاچاق کالا و ارز با برنامه ریزی مناسب ، گام های موثرو قابل توجهی را در این زمینه بردارند تا از مهمترین عوامل برهم زدن تعادل اقتصادی در کشور جلوگیری گردد .

وی گفت : اجرای درست مصوبات کمیسیون قاچاق کالا و ارز قطعا در افزایش فرصت های شغلی و تقویت اقتصاد مقاومتی تاثیر گذار خواهد بود .

دبیرکمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان دامغان نیز در این جلسه اظهار داشت : 24 دستگاه اجرایی در شهرستان دامغان عضو رسمی کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز هستند .

سید حسن شاهچراغ تصریح کرد : کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان دامغان از ابتدای سال جاری هفت جلسه تشکیل داد که ماحصل برگزاری این جلسات 70 مصوبه بوده است که تاکنون 67 مصوبه اجرایی شده است .

وی از برگزاری همایش یکروزه حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولید کنندگان در روز نهم اسفند ماه سال جاری به میزبانی شهرستان دامغان از سوی اداره صنعت ، معدن و تجارت و با هماری اتاق اصناف در این شهرستان خبر داد و افزود : همچنین همایش علمی و پژوهشی و راهکارهای موانع حقوقی مبارزه با قاچاق کالا و ارز از سوی دانشگاه های آزاد اسلامی و پیام نور تا پایان سال جاری در شهرستان دامغان برگزار می شود .

وی گفت : اتاق اصناف شهرستان دامغان از ابتدای سال جاری 18 جلسه با هدف مقابله و مبارزه هرچه بهتر با قاچاق کالا و ارز ویژه اصناف و بازاریان برگزار کرد که دستاوردهای بسیار خوبی با برگزاری این جلسات حاصل شد .

در این جلسه چگونگی نحوه مشارکت شهرداری ها در مباحث فرهنگی مبارزه قاچاق کالا و ارز بحث و بررسی و هریک از اعضا ء نیز با ارائه گزارش آخرین فعالیت ها و برنامه های خود را در بحث مبارزه با قاچاق کالا و ارز ارائه دادند

انتهای پیام /
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان

0
Your rating: خالی

دیدگاه‌ها

ارسال نظر جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
کد امنیتی
لطفا عبارت امنیتی را وارد نمایید.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

 

تمام حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی تیتر یک می باشد و استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع بلا مانع است.

طراحی شده توسط صددروازه

 

تلفن تماس : 02335262917

تلفن همراه مدیر مسئول: 09193330240

رایانامه : titreyek[a]chmail.ir

بازگشت