مجوز تاسیس 12 نیروگاه انرژی نو در دامغان

پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
فرماندار دامغان :
مجوز تاسیس 12 نیروگاه انرژی نو در دامغان
فرماندار دامغان گفت: مجوز احداث 12 نیروگاه خورشیدی و بادی از سوی بخش خصوصی در دامغان صادر شد.

علی اصغر مجد، روز سه شنبه در گفت و گو با تیتریک ، خبر داد: 10 نیروگاه خورشیدی و 2 نیروگاه بادی در دامغان با هدف بهره گیری از ظرفیت های طبیعی برای تولید انرژی و کمک به پایداری تامین برق بخش های مختلف احداث می شود. 

فرماندار دامغان تصریح کرد: شهرستان دامغان با داشتن تعداد بالای روزهای آفتابی در طول سال و همچنین با توجه به قرار داشتن در منطقه خشک و کویری و وزش بادهای فصلی شدید، می تواند زمینه خوبی برای سرمایه گذاری نیروگاه های خورشیدی و بادی باشد. 

وی افزود: تا کنون 12 شرکت داخلی و خارجی در زمینه انرژی های نو در دامغان وارد عمل شدند که با فعالیت این تعداد شرکت، ظرفیت 287 مگاوات به توان شبکه توزیع برق اضافه می شود. 

مهندس مجد عنوان کرد : اولین نیروگاه خورشیدی مگاواتی استان سمنان در دامغان روز چهارم مهر 97 در زمینی به مساحت 20 هزار مترمربع با حضور رضا اردکانیان وزیر نیرو به بهره برداری رسید. 

وی اضافه کرد: این نیروگاه با سرمایه گذاری بخش خصوصی به بهره برداری رسید که شامل چهار هزار و 104 پنل خورشیدی پلی کریستال و 18 اینورتور است و ظرفیت تولید سالانه آن حدود 2 هزار و 500 مگاوات ساعت برق است. 

مجد افزود: برق تولیدی در این نیروگاه ها توسط مجموعه توزیع برق شهرستان دامغان خریداری می شود تا مشکلات کمبود برق جبران شود. 

وی افزود: شرکت های بهکار انرژی شرق، نیروکادوس پویا، خورشید آبی، نیرو سامان سپهر، هیربدان، فرپام، فام ایرانیان، تابان انرژی، سولار انرژی کومش و جاوید، شرکت هایی است که در زمینه انرژی های نو در دامغان مجوز خود را دریافت کردند. 

فرماندار دامغان تصریح کرد: این شرکت ها برای احداث نیروگاه های خورشیدی و بادی خود در حال انجام عملیات، تایید مکان و اعتبار و برآورد دقیق میزان ظرفیت تولید هستند. 

شرکت توزیع برق دامغان در حال حاضر 54 هزار و 973 مشترک دارد که از این تعداد 651 انشعاب مربوط به برق چاه های آب کشاورزی است. 

انتهای پیام / م

0
Your rating: None

Comments

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

 

تمام حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی تیتر یک می باشد و استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع بلا مانع است.

طراحی شده توسط صددروازه

 

تلفن تماس : 02335262917

تلفن همراه مدیر مسئول: 09193330240

رایانامه : titreyek[a]chmail.ir

بازگشت