شنبه, 2 تير 1397 - السبت 10 شوال 1439 - Saturday 23rd June 2018

مسکن در دامغان گران می شود /ساخت و ساز بخش تجاری زیاد اما متقاضی کم

@count ساعتارسال به دوستان
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
وضعیت مسکن در دامغان از نظر کارشناسان؛
مسکن در دامغان گران می شود /ساخت و ساز بخش تجاری زیاد اما متقاضی کم
در چند هفته اخیر شاهد رونق نسبی بازار مسکن در شهر می باشیم آنچه شاهدهستیم بهبودی معاملات مسکن در نیمه دوم سال و رشد قیمت این بازار می باشیم از این رو با کارشناسان این بخش در سطح شهرستان گفتگویی داشتیم که در ادامه می خوانید.

به گزارش خبرنگار تیتریک دامغان ؛

همه کارشناسان براین نکته اتفاق نظر دارند که رغیب بازار سرسخت مسکن سپرده های بانکی می باشد و تا جایی که سود سپرده های بانکی بالا باشد اتفاق تازه ای در رونق اقتصادی نخواهیم داشت و از این منظر بازار مسکن نیز جدا نیست در چند هفته اخیر شاهد رونق نسبی بازار مسکن در شهر می باشیم آنچه شاهدهستیم بهبودی معاملات مسکن در نیمه دوم سال و رشد قیمت این بازار می باشیم از این رو با کارشناسان این بخش در سطح شهرستان گفتگویی داشتیم که در ادامه می خوانید.

خریداران آنچه را که می خواهند نمی توانند بخرند

فرید دانش به عنوان یکی از کارشناسان مسکن در گفتگو با خبرنگار تیتر یک عنوان می کند: وضعیت بازار مسکن رونق خوبی در شهرستان ندارد نه به این معنی که خرید و فروش نمی شود بلکه خریداران آنچه را که می خواهند نمی توانند بخرند چرا که ساخت و ساز در شهر انجام نمی شود و ساختمان جدید در چرخه وارد نمی شود که همه خریداران قدرت خرید داشته باشند پس می طلبد اندیشه ای شود جهت ترغیب آنهایی که دستی در ساخت و ساز دارند و اکنون سرمایه خود را به بانکها برده اند.

سرمایه گذاری در بخش مسکن یعنی ساخت و ساز و فروش

وی ادامه می دهد: به نوبه خودم به کسانی که سرمایه ای را در بانکها سرمایه گذاری در بخش مسکن یعنی ساخت و ساز و فروش سپرده گذاری کرده اند توصیه جدی میکنم که سرمایه خود را در بخش مسکن فعال نمایند نه با این معنی که به دلالی بپردازند که این خود باعث تورم می شود و به قشر آسیب پذیر جامعه لطمه می زند که رونق اقتصادی را به دنبال دارد و موجب رشد و نمو نیرو کار و شکوفایی بخش مسکن را به دنبال دارد که ایجاد اشتغال می نماید

این کارشناس بخش مسکن گفت: همانطور که مستحضرید از قدیم به محض رکود در بخش مسکن، رکود در تمام مشاغل را به دنبال داشته است در صورتی که سرمایه گداران سرمایه خود را دراین بخش فعال نمایند سود مطمئن را به دنبال خواهد داشت.

شرایط خوبی در بخش مسکن حاکم نیست

فرید دانش اظهار کرد: در شرایط فعلی در شهرستان دامغان نطر به اینکه ساخت و ساز کمتر صورت می گیرد و سرمایه ها در بانک ها انباشته شده است خریداران باید وقت بسیار زیادی را برای خرید منزل مورد نظرشان تامین نمایند که به سختی موفق به خرید مسکن می شوند و شاید در برخی موارد اصلا نطرشان تامین نشود و اقدام به خرید ننمایند لذا شرایط خوبی حاکم نیست.

وی در ادامه افزود: اگر همانطور که قبلا اشاره شد سرمایه داران سرمایه خود را در این بخش فعال نمایند هم سرمایه گذار به سود خود می رسد و هم ساختمان جهت خرید خریداران به بازار فروش عرضه می شود و قدرت انتخاب برای مشتریان بیشتر می شود تا بتوانند مطابق نظرشان مسکن تهیه نمایند.

ساخت و ساز بخش تجاری زیاد اما متقاضی کم

کارشناس بخش مسکن اضافه کرد: ساخت و ساز در بخش تجاری در دامغان رونق خوبی دارد اما بازار تقاضا برای خرید بسیار پایین آمده است در هر کوچه و خیابان شاهد ساخت و ساز تجاری هستید و به نظر بنده بیشتر از نیاز ساخته شده است لذا بهتر است در صدور مجوز تجاری تجدید نظر شود.

فروش بیشتر با سود کمتر

فرید دانش توصیه کرد: به نطر بنده شهرداری و نظام مهندسی می توانند با کم کردن تعرفه های خود کمک به بخش مسکن و ساخت و ساز نمایند و فروش بیشتر با سود کمتر را با آسان نمودن مراحل گرفتن تسهیلات در معرفی به بانکها برای بخش مسکن می توانند محقق کنند تا تمام اقشار جامعه دراین چرخه حالت برد برد را داشته باشند.

مسکن گران می شود

نیکخواه یکی از کارشناسان مسکن در این باره می گوید: در حال حاظر به علت گران شدن آهن بخش مسکن هم کمی حرکت کرده است و شرایط رکود بازار ساخت و ساز مسکن در حال گذر و شاهد خرید و فروش و گران شدن املاک در دامغان هستیم.

اجاره بها گران تر شده است

وی ادامه داد: بازار اجاره بها به دلیل کاهش ساخت و ساز بدتر شده است و در نقاطی از شهر شاهد اجاره بها خارج از عرف می باشیم قیمت‌های اجاره در بازار مسکن در بسیاری از مناطق شهر بین ۱۰ تا 15 درصد افزایش یافته و در برخی از مناطق شهر این رشد قیمتی به 25 تا 30 درصد نیز رسیده است البته حضور تعدادی از شرکتها و دانشجویان در شهر به این امر دامن زده است.

وضعیت معاملات مسکن رو به بهبود است

این کارشناس مسکن ادامه داد: وضعیت معاملات مسکن رو به بهبود است کسانی که سرمایه دارند فرصت مناسبی است برای خرید و ساخت و ساز و کسانی که دارای سرمایه حداقلی هستند در فروش ملک خود کمی تامل کنند چون شرایط بازار نشان می دهد که مسکن در حال گران شدن و رشد می باشد و در صورت فروش ملک خود سریعا اقدام به جایگزینی کنند تا دچار مشکل نشوند.

کاهش نرخ سود بانک‌ها باعث رونق بازار مسکن می شود

نیکخواه اظهار کرد: اگر کاهش نرخ سود بانک‌ها ادامه داشته باشد ما شاهد رونق بازار مسکن در شرایط فعلی خواهیم بود و سرمایه گزاران بیشتر ترغیب به خارج کردن سرمایه ها از بانکها کرده و شروع به فعالیتهای ساختمانی می کنند امیدوارم که کاهش نرخ سود بانکها ادامه دار باشد.


انتهای پیام /
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان

0
Your rating: خالی

دیدگاه‌ها

ارسال نظر جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
کد امنیتی
لطفا عبارت امنیتی را وارد نمایید.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

 

تمام حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی تیتر یک می باشد و استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع بلا مانع است.

طراحی شده توسط صددروازه

 

تلفن تماس : 02335262917

تلفن همراه مدیر مسئول: 09193330240

رایانامه : titreyek[a]chmail.ir

بازگشت