مشکل دانشگاه دامغان این است که هیئت امناء مستقلی ندارد

پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
دغدغه های خیر عرصه علم :
مشکل دانشگاه دامغان این است که هیئت امناء مستقلی ندارد
دغدغه های خیر عرصه علم : هرکس موافق تشکیل هیئت امناء مردمی نباشد به پیشرفت علم و دانشگاه مردمی دامغان خیانت کرده است.
علی اصغر عالمی در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری تیتریک مطرح کرد : در دامغان هیچ آموزش عالی نداشتیم و با همت و رهبری دکترمحمد مسعود منصوری تاسیس یک دانشگاه با مشارکت مردم در دامغان آغاز شد.
دکتر عالمی افزود : مسایل سیاسی نباید وارد دانشگاه و عرصه علم شود ، ولی متاسفانه در آن زمان باعث شد که دانشگاه رسول اکرم بسته شود ، و بعد از مدت ها با ورود وزارت علوم باز شد و دکتر عبدالرحیم نوه ابراهیم به مدت 11 سال مدیریت دانشگاه را به عهده گرفت.
خیر دامغانی عنوان کرد : برخوردلازم دیدم تا قدمی برای دانشگاه دامغان بردارم و در اولین قدم ایجاد یک لابراتوار زبان با 18 کابین برای دانشگاه دامغان بود که راه اندازی شد و در مرحله بعد تخصیص بورسیه به دانشجویان ممتازی بود که در دانشگاه دامغان تحصیل می کردند که سالانه یک میلیون تومان به حساب بورسیه در بانک تجارت شعبه دانشگاه واریز و یک میلیون تومان هم دانشگاه مشارکت می کند و از خیرین برون مرزی و درون مرزی کمک گرفته تا از کار کرد آن بورسیه به دانشجویان ممتاز می دهیم و هم اکنون سر مایه این بورسیه با همت خیرین به مبلغ 400 میلیون تومان رسیده که نزد بانک تجارت شعبه دانشگاه قرار دارد.
دکتر علی اصغر عالمی اظهار داشت : هیچگاه در زندگی خود قبول نکردم ارثیه پدر و مادرم را به آمریکا ببرم و در آنجا هزینه کنم و با مشارکت برادران و خواهرانم اقدام به احداث بنایی به نام مدیر عالمی و بانو در دامغان کردم و در سال 1385با برادران و خواهرانم قرار دادی منعقد کردم و مدیریت این مجموعه را به من واگذار کردند و تصمیم گرفتم این بنا را به دانشگاه دامغان واگذار کنم.
خبرنگار تیتریک ؛ انگیزه شما از واگذاری این ساختمان چیست ؟
دکتر عالمی ؛ دانشگاه دامغان هیئت امناء مستقلی ندارد و در استان سمنان به نام هیئت امناء دانشگاه های منطقه جنوب البرز که از شهرستان های گرمسار ، سمنان ٍ شاهرود و دامغان را مدیریت و راهنمایی می کنند و بیشتر نمایندگانی از شهر های دیگر استان در این هیئت امناء هستند و از دامغان کم هستند و به همین علت بیشتر برنامه های رئیس دانشگاه دامغان به تعویق می افتاد.
در زمان وزارت آقای دکتر دانشجو بار ها مکاتبه کردم و این موضوع را به اطلاع ایشان رساندم ولی پاسخی دریافت نکردم.
در ادامه دکتر عالمی تصریح کرد : در این منزل دو تفاهم نامه  بسته شد  ، یکی با مهماندار رئیس دانشگاه کورسک روسیه و همراهانشان و تفاهم نامه بعدی با دانشگاه نیوکویزلند استرالیا بود ، در تفاهم نامه اول دکتر هاشمی طبسی انتخاب شد و برای اخذ دکترا به روسیه سفر کرد ولی متاسفانه تفاهم نامه دوم در چرخ پیچیده وزارت علوم گیر کرد و نتیجه ای حاصل نشد.
علی اصغر عالمی با بیان اینکه در سال 1394 با دعوت جناب دکتر فرهادی وزیر علوم وقت در جلسه خیرین عرصه علم در مشهد حضور یافتم اذعان داشت : در آن جلسه دکتر فرهادی اعلام کردم که باید کار دانشگاه ها به مردم محل استقرار دانشگاه واگذار شود و به ایشان پیشنهاد دادم  که اگر هیئت امناء دانشگاه دامغان از مردم دوستدار دانشگاه و علاقمند دامغان باشد من این ساختمان را به دانشگاه دامغان واگذار می کنم که مورد استقبال دکتر فرهادی و معاونین و جناب دکتر فرجی دانا و همراهان قرار گرفت. 3 سال به وزارت علوم فرصت دادم تا هیئت امناء مستقلی تشکیل دهد ولی با تغییر دولت این امر محقق نشد ودر زمان افتتاح مرکز همایش های دانشگاه دامغان با حضور جناب دکتر غلامی وزیر کنونی وزارت علوم از ایشان خواستم که به منزل بنده تشریف بیاورند و دوباره خواسته های قبلی را مطرح کردم.
در ادامه این گفتگو خیر دامغانی عنوان کرد : بعد از موافقت جناب دکتر غلامی به دیدار جناب دکتر باقری قائم مقام عالی وزارت علوم رفتم و از ایشان خواستم به دامغان سفر کنند و از نزدیک این بنا را ببینند و در این بازدید  این قرارداد امضاء شد و رسما کلید این ساختمان از طریق ایشان تحویل دانشگاه دامغان گردید ، در قراردادی که امضاء شد این مطلب تکرار شد که هیئت امناء دانشگاه دامغان باید از معتمدین و علاقه مندان دامغانی باشد و در ظرف مدت سه سال دانشگاه مردمی دامغان رسما دارای هیئت امناء مستقل شود.
دکتر عالمی افزود : تردیدی ندارم که هیئت امناء منطقه جنوب البرز ممکن است مخالفت کنند ، بیش از 62 سال است که من از این مملکت رفته ام ودر 15 دانشگاه آمریکا درس خوانده ام و مطالعه و بررسی نحوه گردش کار دانشگاه ها را انجام داده ام ، تمام دانشگاه های دنیا هیئت امنایی است و تشکیل این هیئت امناء هیچ هزینه ای برای وزارتخانه و دانشگاه ندارد . اشخاص علاقه مند دامغانی زیاد هستند که می توانند در این هیئت امناء شرکت کنند و به این دانشگاه و این شهر کمک کنند.
علی اصغر علمی تصریح کرد : اگر هیئت امناء مستقل تشکیل نشود ، بنیاد فرهنگی مدیر عالمی و بانو موظفند تا این مجموعه را پس گرفته و هرچه صلاح می دانند با آن انجام دهند ، هرکس موافق تشکیل هیئت امناء مردمی نباشد به پیشرفت علم و دانشگاه مردمی دامغان خیانت کرده است.
در خاتمه دکتر علی اصغر عالمی آرزوی قلبی خود را اینگونه عنوان کرد : از خدای متعال عاجزانه در خواست می کنم تا آن روز سر پا بوده و شاهد تشکیل این هیئت امناء مردمی باشم.  
انتهای پیام / م
0
Your rating: None

Comments

Post new comment

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.
اخبار دامغان
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
اجتماع 9 دی ؛
نماینده ولی فقیه سپاه قائم آل محمد (عج) در اجتماع مردم دامغان در روز 9 دی اعلام کرد : دشمنان با بصیرت مردم و هوشیاری رهبر انقلاب ، از این انقلاب ما سیلی خورده است .
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
رئیس اداره منابع طبیعی دامغان خبرداد؛
رئیس اداره منابع طبیعی دامغان گفت: از ابتدای امسال چهار تن تاغ و یک هزار و ۴۶۰ تن زغال تاغ در شهرستان دامغان کشف شد.
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
نماینده ولی فقیه در سپاه استان سمنان:
نماینده ولی فقیه در سپاه استان سمنان گفت : دشمنان انقلاب با هم قسم شدند که انقلاب ما را براندازی کنند و نه دی ای به وجود آمد و خار و خاشاک را به زباله دان تاریخ روانه کردند.
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
استاد اخلاق دامغان :
در آیین بزرگداشت حضرت آیت الله هاشمی شاهرودی ، استاد اخلاق دامغان گفت : عالمی که حرف خدا را بیان کند و به آن عمل کند ، این عالم شایسته تجلیل است.
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
امام جمعه دامغان :
امام جمعه دامغان در خطبه های نماز جمعه گفت : بزرگداشت حماسه نه دی در تاریخ ماند و بعضی از ایام ارزش ثبت در تاریخ را دارد.
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان دامغان گفت: توزیع کالاهای اساسی مردم در قالب طرح تنظیم بازار در این شهر آغاز شد.
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان سمنان گفت: چهار نفر بر اثر واژگونی یک دستگاه خودرو پیکان وانت در محور دامغان به سمنان مصدوم شدند.
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
رئیس منابع طبیعی دامغان:
رئیس منابع طبیعی دامغان بابیان اینکه طرح آبخیزداری اگره می‌تواند منابع آبی شمال دامغان را تغذیه کند، گفت: این طرح در اولویت اداره منابع طبیعی است.
اخبار سمنان
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
کارگردان برجسته سینما می‌گوید نهادهای دولتی و نیز نهادهای فرهنگی که بودجه های کلانی در اختیار دارند در زمینه ساخت فیلم‌های مرتبط با فتنه 88 اهمال کرده‌اند.
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
استاندار سمنان:
استاندار سمنان بابیان اینکه کار فرهنگی به‌ویژه در حیطه کودکان و نوجوانان حساس است، گفت: ظرفیت‌های استان برای کار فرهنگی ویژه کودکان استفاده شوند
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان در پاسخ به لزوم بهسازی جاده کیاسر می‌گوید: تقویت محورهای اتصال به شمال کشور مانند جاده کیاسر درگاهی برای استان از سمت شمال کشور خواهد بود تا شاهد حضور گردشگران بیشتری از مناطق شمالی کشور باشیم.
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
قیچی دولبه بروز رونق یا رکود مسکن؛
یک کارشناس اقتصاد مسکن پیشنهاد داد: برای جلوگیری از انحراف در هزینه کرد منابع در نظر گرفته شده برای بخش مسکن در لایحه بودجه ۹۸، صندوق قرض الحسنه ساخت از اقساط برگشتی مسکن مهر ایجاد شود.
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن خبر داد:
مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن با تاکید بر این که طرح مسکن مهر سال ۹۸ به اتمام می رسد، گفت: تسهیلات این طرح از ۳۰ به ۴۰ میلیون تومان افزایش می یابد.
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
رئیس منابع طبیعی مهدی‌شهر:
رئیس منابع طبیعی مهدی‌شهر بابیان اینکه ۷۵۰ هکتار علوفه کاری و کپه‌کاری در این شهرستان انجام شد، کفت: استفاده از بذر بومی در احیای مراتع در اولویت منابع طبیعی است.
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
امام جمعه سمنان:
امام جمعه سمنان روز 9 دی را یکی از مهمترین روزهای انقلاب اسلامی دانست و گفت: مردم در این روز با حضور حماسی خود بار دیپر با ولایت تجدید پیمان کردند.
اخبار ايران و جهان
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
لاریجانی در صحن علنی مجلس:
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: نهم دی‌ماه غبارآلودگی فضای سیاسی را از بین برد و کشمکش‌های داخلی را پایان داد و زنجیره‌ای از دخالت‌های فرصت‌طلبانه آمریکا و بعضی کشورهای غربی را سر جای خود نشاند.
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
در جلسه هیات امنای دانشگاه آزاد صورت گرفت
جلسه فوری هیات امنای دانشگاه آزاد برگزار شد و رئیس هیات امنای این دانشگاه برای برخورد قاطع با خاطیان حادثه علوم و تحقیقات دستور داد.
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
رئیس سازمان امداد و نجات خبر داد
رئیس سازمان امداد و نجات با اشاره به وقوع برف و کولاک در 15 استان و ادامه روند امدادرسانی به حادثه‌دیدگان گفت: 601 خودروی گرفتار در برف رهاسازی شده است.
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
علی‌رغم تعطیلی دولت فدرال آمریکا و دعوای جمهوری‌خواهان و دموکرات‌ها در فضای سیاسی آمریکا، واحد‌های عملیاتی در عرصه‌ جنگ اقتصادی آمریکا علیه ایران یعنی معاونت تروریسم و اطلاعات مالی وزارت خزانه داری تعطیل نشده و هم‌چنان فعال هستند.
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
تیم ملی فوتبال ایران روز دوشنبه در دیداری تدارکاتی و پشت درهای بسته به مصاف تیم قطر خواهد رفت.
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
کدخدایی در برنامه نگاه یک:
سخنگوی شورای نگهبان گفت: ادعای تقلب در انتخاباتی مانند 88 بازی کردن با واژه ها است.
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
نویسنده برگزیده یکی از جوایز ادبی، یک سال بعد از فتنه ۸۸ جایزه خود را از یک سردار سپاه گرفت. آن سردار، شبیه سردار نقدی بود و همین عکس برای طرد شدن او از جامعه روشنفکری کفایت می‌کرد. سال‌هاست که نامی از آن نویسنده شنیده نمی‌شود!

 

تمام حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی تیتر یک می باشد و استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع بلا مانع است.

طراحی شده توسط صددروازه

 

 

تلفن تماس : 02335262917

تلفن همراه مدیر مسئول: 09193330240

رایانامه : titreyek[a]chmail.ir

بازگشت