شنبه, 2 تير 1397 - السبت 10 شوال 1439 - Saturday 23rd June 2018

مهارت آموزی در کنار درس / آموزش هدفمند در فنی و حرفه ای نیازمند تعامل و هم افزایی میان دستگاه های اجرایی

@count ساعتارسال به دوستان
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
سرپرست فنی و حرفه ای خواهران دامغان؛
مهارت آموزی در کنار درس / آموزش هدفمند در فنی و حرفه ای نیازمند تعامل و هم افزایی میان دستگاه های اجرایی
سمیرا خلیل نژادی گفت: این مرکز که دارای هفت کارگاه ثابت و دو کارگاه سیار به عنوان بزرگترین مرکز خواهران در استان و بیشترین حجم تعهدات در بخش دولتی در حال فعالیت می باشد.

به گزارش خبرنگار تیتریک دامغان ؛ سرپرست فنی و حرفه ای خواهران دامغان در گفتگو با خبر نگار تیتر یک  گفت:مرکز آموزشی فنی حرفه ای خواهران دامغان در سال 79 تاسیس و و تحت نظارت مرکز برادران به بهره برداری رسید و پس از هفت سال تلاش مستمر در سال 1386 بصورت مستقل ثبت و به گسترش فعالیتهای خود پرداخت.

بزرگترین مرکز فنی و حرفه ای خواهران در استان سمنان

خلیل نژادی ادامه داد: این مرکز که دارای هفت کارگاه ثابت در رشته های فناوری اطلاعات،  هنرهای نمایشی، صنایع دستی، صنایع چوب، کشاورزی، هنرهای تجسمی و صنایع غذایی می باشد و دو کارگاه سیار در رشته های طراحی دوخت و قالی بافی به عنوان بزرگترین مرکز خواهران در استان و بیشترین حجم تعهدات در بخش دولتی در حال فعالیت می باشد.

از ابتدای سال تا کنون بالغ بر 162 هزار 520 نفر ساعت آموزش در فنی و حرفه ای

وی اظهار کرد: این مرکز در بخش دولتی با آموزش بیش از 54 حرفه در مرکز ثابت و حرفه های مورد تقاضا در تیم های سیار شهری، روستایی، عشایر و جهاد دانشگاهی در حال فعالیت می باشد.که از ابتدای سال 96 تا کنون در مر کز ثابت 63 هزار 908نفر ساعت در بخش روستایی 23هزار 371 نفر ساعت در بخش سیار 20هزار 699 نفر ساعت در حال فعالیت بوده است.

سرپرست فنی و حرفه ای خواهران دامغان گفت: هممچنین 17 آموزشگاه آزاد فعال تحت نظارت این مرکز در گروهای مراقبت و زیبایی، طراحی و دوخت، رایانه، حسابداری، گوهر تراش و صنایع غذایی مشغول به فعالیت در سطح شهرستان می باشند که از ابتدای سال تا کنون 75 هزار241 نفر ساعت آموزش دیده اند.

مناطق محروم و کمتر توسعه یافته اولویت فنی و حرفه ای

خلیل نژادی ادامه داد: اولویتهای آموزشی مرکز فنی و حرفه ای مرکز خواهران دامغان در جهت تحقق عدالت اجتمایی از طریق توسعه آموزشها در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته تغیر رویکرد به سمت آموزش های مجازی و تقویت و توسعه مشاغل خانگی در حال فعالیت می باشد البته ارائه آموزشهای فنی و حرفه ای وهدفمند، منجر به شغل نیازمند تعامل و هم افزایی میان دستگاه های اجرایی در حیطه های نیاز سنجی و برنامه ریزی آموزشی و بازار یابی می باشد.

بخش خصوصی از اولویتهای سازمان فنی و حرفه ای است

وی در پاسخ به سئوال خبرنگار تیتر یک در خصوص دریافت مجوز از سوی بخش خصوصی در رشته های فنی حرفه ای و کار در رشته مورد نظر آیا آن کارگاه تعطیل می شود گفت: طبق قوانین اولویت کار با بخش خصوصی می باشد اگر قرار باشد کارگاه های آموزشی هم داشته باشیم رشته هایی را در این کارگاه ها آموزش داده می شود که عناوین آن را در آموزشگاه مورد نظر نداشته باشد.

خلیل نژادی گفت: در صورتی که همه عناوین آموزشی را داشته باشد مجبور به تعطیلی آن کارگاه می شویم و وسایل آن طبق دستور در مراکز دیگر جابجا می شود و یا اگر همان آموزشگاه نیاز داشته باشد می توانیم وسایل آن کارگاه را بصورت مزایده به آن آموزشگاه اجاره بدهیم.

یک دانش آموز یک مهارت

وی ضمن توصیه به خانواده گفت: در طرح اجرا شده امسال یک دانش آموز یک مهارت، فوق العاده خلاقیت در دانش آموزان دیده شد که پیشنهاد می شود خانواده ها بیشتر در مهارت آموزی فرزندانشان کمک کنند چرا که خانواده ها در آموزش و مهارت آموزی فرزندان نقش موثرتر دارند و دانش آموزان نیز باید بدانند که مهارت آموزی و دانش مهارتی می تواند نقش مهمی در کنار درس و زندگی اشخاص ایفا کند.

از طرح ملی بازدید همگانی استقبال کنید

طرح ملی  بازدید همگانی که هر ساله در فنی و حرفه ای به مناسبتهای مختلف برگزار می شود امسال نیز همشهریان می توانند در تاریخ های 20 الی 25 آبان ماه از مرکز فنی و حرفه ای دامغان بازدید داشته باشند و با فعالیتهای این مرکز از نزدیک آشنا شوند.

هدف از برگزاری این طرح آشنایی هر چه بیشتر اقشار مختلف مردم با محیط، مربیان، رشته های آموزشی و کارگاه های فنی و حرفه ای می باشد.

جهت بازدید می توانند همشهریان با تلفنن 35233340 داخلی 121 هماهنگ کرده و در صورت تمایل از این مرکز بازدید داشته باشند.


انتهای پیام /
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان

0
Your rating: خالی

دیدگاه‌ها

ارسال نظر جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
کد امنیتی
لطفا عبارت امنیتی را وارد نمایید.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

 

تمام حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی تیتر یک می باشد و استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع بلا مانع است.

طراحی شده توسط صددروازه

 

تلفن تماس : 02335262917

تلفن همراه مدیر مسئول: 09193330240

رایانامه : titreyek[a]chmail.ir

بازگشت