سه شنبه, 29 خرداد 1397 - الثلاثاء 06 شوال 1439 - Tuesday 19th June 2018

میزگرد تخصصی بررسی تحولات سوریه در سال ۱۳۹۶

@count ساعتارسال به دوستان
پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
میزگرد تخصصی بررسی تحولات سوریه در سال ۱۳۹۶
در میزگردی تخصصی تحولات سوریه در سال ۱۳۹۶ با حضور دو تن از کارشناسان متخصص منطقه‌ای، آقایان صبری انوشه و دکتر هادی محمدی مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش گروه بین‌الملل تیتریک دامغان به نقل از خبرگزاری تسنیم، میزگرد تخصصی بررسی تحولات سوریه در سال 1396 با حضور آقایان صبری انوشه، کارشناس مسائل آفریقا و غرب آسیا و دکتر هادی محمدی، کارشناس ارشد مسائل غرب آسیا برگزار شد. در این میزگرد فرآیندهای بین المللی چون نشست های آستانه، سوچی، ژنو، وین و ریاض 2 و همچنین تحولات میدانی با توجه به بازیگران محلی، منطقه‌ای و بین المللی مورد مداقه قرار گرفتند. 

دکتر هادی محمدی، با نگاهی به وضعیت میدانی موجود عرصه سوریه در سال 1396 را محمل موفقیت های مقاومت توصیف کرد که موجب شده است از یکسو آمریکایی ها تلاش کنند در آن حضور یابند و این حضور را با حذف رقیبانی چون روسیه و ایران دنبال می کنند. از سوی دیگر بازیگرانی چون ترکیه و قطر به حامیان نظام سوریه نزدیک شوند. وی میدان سوریه را در سال 97 محلی رقابت و هم پیمانی های جدید تعریف کرد. 

آقای صبری انوشه با نگاهی به وضعیت گروه های معارض و دولت سوریه در سال 1396، نظام سوریه را برنده اصلی این عرصه برشمردند که با پیروزی های مداوم توانست هم از حیث جغرافیایی و هم از حیث سیاسی صاحب اکثریت فضای موجود شود. این کارشناس منطقه‌ای جبهة النصرة و داعش را بازنده اصلی میدان سوریه توصیف کرد که از یک حاکم منطقه‌ای به گروهکی کوچک بدل شدند.

مشروح این میزگرد به زودی در اختیار علاقمندان قرار خواهد گرفت. 

انتهای پیام/

0
Your rating: خالی

دیدگاه‌ها

ارسال نظر جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
کد امنیتی
لطفا عبارت امنیتی را وارد نمایید.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

 

تمام حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی تیتر یک می باشد و استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع بلا مانع است.

طراحی شده توسط صددروازه

 

تلفن تماس : 02335262917

تلفن همراه مدیر مسئول: 09193330240

رایانامه : titreyek[a]chmail.ir

بازگشت